Kiemelt hírek

A Sasok szárnyaltak Olaszországban

2008. november 3. | szerző akadmin | Taekwon do

A Riva del Gardában rendezett Taekwon-do Világkupán a kilenc fős magyar csapat három értékes éremmel gazdagodott.

Október 15-19. Olaszországban, Riva del Gardában került sor az idei ITF Taekwon-do Világkupára. A magyar színeket a Sasok SE kilenc fővel képviselte – nem is akárhogyan! Csapat-formagyakorlatban ezüst érmet, valamint egyéni küzdelemben két bronzot nyertek a Sasok.

A gyönyörű Garda tó melletti üdülővárosban 45 ország 132 ITF taekwon-do klubjának 1136 versenyzője gyűlt össze, hogy 150 kategóriában megmérkőzzön egymással.

A világ minden tájáról érkeztek a jobbnál jobb taekwon-do-sok, és hihetetlen dolgokat láthattak a jelenlévők. A versenyek négy napon át 7(!) páston zajlottak párhuzamosan. A szervezés néhány apróbb hibától eltekintve színvonalas volt. A rendezvényt természetesen megtisztelte az ITF Taekwon-do teljes “vezérkara” élén Tran Trieu Quan mesterrel, az ITF elnökével.

Magyar vonatkozású eredmények:
Felnőtt férfi csapat formagyakorlat kategóriában ezüstérmet szerzett a Szalay Gábor, Békássy Csaba, Herbák Tamás, Fehér Imre, Murinai Dániel összeállítású csapat.

Küzdelem kategóriában Rizmayer Norbert és Kocsis Attila ért fel a dobogó 3. fokára.