Kiemelt hírek

A hét kiütése minket is levett a lábunkról

2014. július 17. | szerző SzlobMil | MMA

Nem vitás: a Fight Night 45 nevű UFC-s rendezvény, egészen pontosan Lucas Martins szolgáltatta a hét legjobb (vagy legfurcsább) kiütését, amit animált mozgóképben, vagyis gif-ben érdemes megtekinteni.

Az áldozat, Alex White lába egy jó pontra érkező állas következtében kibicsaklott – a kiütés nem is magának az ütésnek, hanem ennek a lábak tehetetlenségének köszönhetően volt olyan speciális, hogy elnyerje a hét kiütése címet. Alex (10-1) UFC-s karrierjében főszerepet kaptak az ehhez hasonlókiütések és submission technikák, ugyanis egyetlen meccse sem dőlt el még pontozással, ezért az ő mérkőzéseire igazán megéri jegyet venni. Furcsa dolog, hogy a budomagazin (és vélhetően a legtöbb MMA-val is foglalkozó médium) hasábjaira egy ilyen jó mérleggel rendelkező harcos azért kerül fel, mert szokatlan módon ütötték ki, de ilyen az élet.

Ellenfele, Lucas Martins mérlege mellett sem tudunk szó nélkül elmenni: neki is egy veresége van csak, cserébe viszont 15 nyertes mérkőzéssel büszkélkedhet, ezek közül egyetlen pontozásos győzelme van. Lássuk hát a tömör összefoglalót kettejük összecsapásáról:

DisgustingDisfiguredCommongonolek

A korábban veretlen Alex karrierjének legrosszabb pillanatát egyébként a harmadik menet második percében szerezte, de egyszer neki is meg kellett tapasztalnia azt a leckét, amit előbb-utóbb minden fighter megkap. Az MMA kegyetlenségét jól mutatja, hogy még a félájult, földön fetrengő emberre is rásóznak néha három emberes kalapácsütést…

Martins lett ezzel a negyedik ember az UFC történelmében, aki három súlycsoportban is (!!) nyerni tudott.

Forrás: middleeasy.com