A győrzámolyi kendósok az idén sem győzték le a Duna-kupán

2006. március 17. | szerző akadmin | Kendo

Az osztrák viadalon hét nemzet kendósai között a magyar csapat megőrizte a vándorserleget.

Tizedik alkalommal rendezték meg az elmúlt hétvégén Bécsben a Duna-kupa Nemzetközi Kendo Verseny. A tornán hét nemzet vívói mérték össze tudásukat.

A nyerő csapat

A versenyhétvége szombaton az egyéni küzdelmekkel kezdődött. Itt a győrzámolyi sportolók végig könnyen vették az akadályokat, így az elődöntőben épp Dubi Attila és Király Norbert került össze egymással. Kemény küzdelemben Király jutott tovább a döntőbe, ahol kiegyensúlyozott küzdelemben győzedelmeskedett a lengyel Jastah felett.

Vasárnap a gyermek kategória összecsapásaival indult a nap. Izgalmas volt látni, hogy a szervező kollégák mennyire szabadon értelmezték ezt a versenycsoportot, mert jelen esetben 16 évig gyermeknek számított mindenki… Ez leginkább akkor volt érdekes mikor egy 8 éves harcos ellenfele egy 16 éves vívó lett. Ennek ellenére legfiatalabb sporttársaink (Dara Ákos, Terbe Patrik, Horváth Ádám) ügyesen megállták helyüket a nagyok között.
Terbe Patrik ebben a kategóriában Fighting Spirit díjat kapott.

Délután kezdődtek a felnőtt csapatversenyek. A Szigetközi Junior Kendo Klub idén két csapatot indított a versenyen. “B” csapatunk (Erdélyi Gábor, Nagy Gábor, Mészáros Gábor, Fekete István, Bánáti Zsombor) első vívásával maga mögé utasította a horvát válogatott tagjaiból álló Agatsu 1 csapatot, de a Magyar Japán Kendo Klub “A” csapatától egy ipponnal kikapott, így nem jutott tovább.

A klub “A” csapata (Király Barbara, Király Norbert, Dubi Sándor, Dubi Attila, Babos Gábor) végig kiemelkedve a mezőnyből, döntő fölénnyel (4:0, 4:1, 5:0) lépett túl az ellenfeleken a döntőig.

A végső összecsapáson az osztrák csapat válogatottjaiból álló bécsi Kenshinkan Rookies várt Szigetköz legjobbjaira. Az osztrákok a döntőbejutásért a Magyar-Japán Kendo Klub “A” csapatát búcsúztatták a versenyből.
Az izgalmas döntőben parádés, izgalmas vívásokat láthattak a nézők, ám a nagy hajrát hozó döntő végül a Szigetközi Junior Kendo Klub győzelmét hozta.

Ezzel a sikerrel hatodik alkalommal marad Győrzámolyban a bécsi Duna-kupa.