Fáradtan, de megkönnyebülten és boldogan dőltek hátra “A Száz Küzdelem Éjszakája” rendezvény harcosai, miután a több órás küzdelemsorozat után a kivetítőn megjelent a 100-as szám. A detki sportcsarnokban szülők, barátok, sporttársak szurkoltak azért, hogy minél többen teljesítsék az “előírt küzdelemdózist”.
Ez harminc résztvevőnek sikerült is; ők mindahányan teljesítették a küldetést. Azt a küldetést, amely egyáltalán nem volt egyszerű: a harcosoknak egyenként 100 kétperces menetet kellett abszolválniuk ahhoz, hogy győztesnek mondhassák magukat.
A rendezvényre az ország számos pontjáról érkeztek harcosok, akik saját testi és mentális képességeiket tesztelték az eseményen. Köztük volt több HEGYEM-tanítvány is. Nem véletlenül, hiszen a rendezvény megálmodója és főszervezője, a Karácsondi Sportegyesület karate szakosztálya, a Suzume Dojo vezetője, Veréb Zoltán (Jang Tang Do, 2. DAN), maga is a HEGYEM aktív mestere.
Ő:
A főszervezőnek az volt a célja, hogy olyan lehetőséget biztosítson a harcművészeknek, ahol stílus- és szervezetfüggetlen módon bizonyíthatják be rátermettségüket és kitartásukat. Veréb Zoltán az esemény előtt elmondta: a karatékáknak nem a menetek megnyerése a fő céljuk, sokkal inkább a minél több találat elérése. Ez pediglen állva, fekve, bárhogyan megtörténhetett – a versenyzők a dojókban tanult elemeket remekül hasznosították a küzdelmek során.
A hagyományteremtő célzattal életrehívott eseményen több neves magyar harcművész is jelen volt. Pospischil Tamás (6. DAN) a Nihon Jitsu, dr. Gubacsi Attila (3. DAN) a kyokushin karate, Büki Péter (5. DAN) a judo, Kovács Gábor (4. DAN) pedig a shotokan karate képviseletében. Utóbbi harcművész a Magyar Karate Szövetség hátrányoshelyzetű szekciójának vezetője, és 48 évesen közel 70 küzdelmet teljesített:
A rendezvényen jelen volt Detk polgármestere, Pelle Sándor is, akinek a szervezők ezúton is köszönik a segítséget.
A küzdelemsorozat végén díjak és kupák találtak gazdára: díjazták a legtechnikásabb és a legsportszerűbb harcost, a legfiatalabb és legidősebb résztvevőt, az indulók pedig elismerő oklevelet kaptak teljesítményük igazolására.
Fontos pontja volt a rendezvénynek, hogy a Harcművészek az Egészséges Gyerekekért Mozgalom Diplomata Megbízólevelet adott át O-Sensei Réti Istvánnak (6. DAN), a tradicionális japán szamuráj erkölcsi alapokon nyugvó és erős karate mozgáskultúra-jegyekkel rendelkező hazai harcművészeti irányzat, a Ré Zen-Do alapító nagymesterének.
“A zen szerzetesként is példát mutató, karatékák százait tanító Mester a Hegyem Mozgalom törpe harcosainak példaképe. Mostantól tanításaival, bölcsességével és tudásával szolgálatba áll a Hegyem Mozgalom kötelékében is” – fogalmazott a Mozgalom vezetője a diplomata kinevezésekor.
A diplomataavató oklevél mellett a HEGYEM Köszönő Oklevelet is átadott: címzettje Pelle Sándor polgármester volt, aki itt éppen díjat ad át:
A jó hangulatú, izgalmas és eredményes rendezvény után megteltek a Facebook-idővonalak az esemény értékeléseivel és jól elkapott pillanataival. Aki teheti, keressen rá a kulcsszavakra, és az itt tálalt fotógyűjteménynél még bővebb, még nagyobb tárházra talál.