’Csonttörő’, Bognár és Dr. Csábi Bettina is győzött Pakson

2005. május 8. | szerző akadmin | Ökölvívás

Három magyar világbajnoki címnek is örülhetett a szombati paksi bokszgála közönsége. Sajnos volt olyan momentuma is a rendezvénynek, amely miatt korántsem lehetett teljes a nézők öröme.

Csábi Bettina, Nagy János és Bognár László is megvédte világbajnoki címét a Felix Promotion szombati bokszgáláján. A paksi arénában ezúttal nem az atomerőmű közelsége keltett riadalmat, hanem egy – szerencsére falsnak bizonyult – bombariadó.

A Bokszhercegnő, vagyis Dr. Csábi Bettina egyhangú pontozással verte orosz kihívóját, Okszana Vasziljevát. A magyar hölgy ’BOX-indexe’ ezzel továbbra is 100 százalékos: 24 mérkőzés/24 győzelem.

Az rajongók örömét némileg tompította, hogy a meccs vége után több mint egy órát kellett várni a következő összecsapásra egy hamis bombariadó miatt. A hosszú szünet után azonban – ha lehet ilyet egyáltalán állítani – még eufórikusabb hangulatban folytatódott a gála. Az IBC-világbajnok Nagy János mindössze négy menet adott a tunéziai Said Chiddy-nek.

Az öthónapos kényszerpihenő után kötelek közé lépő Nagy Jani már a harmadik menetben megismertette a padlót afrikai ellenfelével. A vége: KO a negyedikben.

Az este harmadik vb-címmeccsén a könnyűsúlyú Bognár László ugyan végigbokszolta mind a 12 menetet a belorusz Valerij Harjanov ellen, mégsem hagyott egyetlen pillanatnyi kétséget sem afelől, hogy ő volt a jobb ezen az estén. A pontozóbírók 118-111, 118-111 és 117-113 arányban látták jobbnak a magyar öklözőt. A 37 éves Bognár mérlege a szombati összecsapás után: 46/35-9-2.

Az gála ötödik legfontosabb momentuma az volt, hogy a 2003-ban egyszer már visszavonult Kalocsai Zoltán – miután az első menetben TKO-val küldte haza szlovák ellenfelét – bejelentette, hogy ezután a rövid meccs után végleg visszavonul.

A paksi bokszgála további eredményei: pehelysúly: Nagy Zsolt-Ladányi Csaba TKO a 4. menetben Nagy javára; könnyűsúly: Komjáthi László – Pop (román) TKO a 2. menetben a magyar versenyző javára; kisváltósúly: a szlovák Sark KO-győzelme a szintén szlovák Glofák ellen; cirkálósúly: Rubin Olivér TKO-győzelme a belorusz Sukalával szemben a 2. menetben.