Minden idők legnépesebb mezőnye vesz részt a november 30. és december 4. közötti szegedi kick-box világbajnokságon. Várhatóan 84 ország csaknem ezer versenyzője lép majd pástra illetve a kötelek közé a három szabályrendszerben, semi-, light- és full-contactban rendezendő VB-n.
Eddig egyetlen világversenyen sem indultak annyian, mint amennyien ezt az előzetes nevezések szerint a csongrádi eseményen megteszik november végén. A magyarországi világbajnokságra valószínűleg minden kontinensről érkeznek versenyzők; a meghatározó nemzeteken kívül olyan, hazánkban ritkán látott vendégek is megfordulnak majd Szegeden, mint Banglades, Mongólia, a Seychelle-szigetek vagy Új-Zéland sportolói.
A szegedi kick-box világbajnokságnak
világsztár vendége is lesz, mivel a szervezők meghívták a vb-re a korábbi profi világbajnok
Don “Dragon” Wilson A sportág egyik legnagyobb alakja zsinórban tizenegy évig birtokolta a vb-címet, s 1992-es első visszavonulását követően 1999-ben újra világbajnok lett. 2000-ben végleg befejezte sportolói karrierjét, amelynek során összesen 71 győzelmet aratott (53 K.O.), s 2 döntetlen mellett 5 vereség került a neve mellé. Bár a kezétől is rettegtek az ellenfelek, de a lába volt az igazi fegyvere. Bizonyság erre, hogy Londonban tízmillió dollárra biztosították ezt a testrészét. Filmes pályafutása során olyan kasszasikerekben is játszott, mint a “Született július 4-én” vagy a “Batman III”, s nagyon jó barátságot ápol Chuck Norris-szal és Chris Pennel is. |
is, aki a filmvásznon vált világhírűvé: több mint ötven filmjével az egyik legtermékenyebb akciófilm-sztárként tartják számon. Wilson az Egyesült Államok csapatával együtt érkezik Magyarországra november 29-én, s várhatóan több szegedi világbajnoknak is ő akasztja majd a nyakába az aranyérmet.
(Rajta kívül egyébként sok korábbi klasszis lesz még az amerikai küldöttségben: a legendás Bill Wallace, Joe Lewis és a ma már a válogatottnál edzősködő Michael Anderson is.)
Nagyon jó hír, hogy mégis indul a világbajnokságon a szegedi kick-box emblematikus figurája, Meiszter Gábor. A VB- és Eb-ezüstérmes sportoló mellesleg az első K-1 Magyar Bajnokság győztese is. Az elmúlt évek pechszériája azonban legyűrte: kéztörés, hasfalműtét, újabb kéztörés, újabb operáció, lábujjtörés.
Mivel Sárközi Attila lábában a tatai edzőtábori felkészülés során trombózis keletkezett, így a vezetők úgy döntöttek: Meiszter legyen a nehézsúlyú magyar full-contactos.
Dragon
|
Katona Attila szakágvezető szerint előfordulhat, hogy a szegedi versenyző 15-20 kilóval nehezebb ellenfelekkel találja szemben magát, de mellette szól gyorsasága, és az, hogy korábban a K1-ben is megoldott ilyen feladatokat.
A magyar kick-box királynője ma vitathatatlanul Pruzsinszky Ivett, aki két világbajnoki győzelme mellett a női ökölvívók között is kiverekedett magának egy VB-aranyat. Felmerülhet a kérdés: ha ilyen eredményes a “pofonok völgyében”, akkor Szegeden miért nem full-contactban, hanem a legfeljebb félerős ütéseket és rúgásokat megengedő semi-contact és light-contact szabályendszerben indul.
Pruzsinszky Ivett
|
A válasz, pofonegyszerű: Pruzsinszky Ivett jobban szereti a pörgős, technikás meccseket, mint a monotonabb adok-kapokot. Másrészt mivel a VB-n a szabályok szerint a full-contact mellett másban nem indulhatna, ezért inkább a semivel és a lighttal próbálkozik párhuzamosan. …És szeretne mindkettőben nyerni.
– Két éve a light döntője után sírtam Párizsban, amikor kikaptam. Az járt a fejemben, hogy soha többé nem lesz lehetőségem duplázni egy világbajnokságon. Remélem tévedtem, elvégre semiben címvédő vagyok, lightban pedig egyszer már tényleg össze kell jönnie az aranynak! – mondta az esztergomi világklasszis.
Úgy legyen – tesszük hozzá mi.
Comments
comments