Kiemelt hírek

Pofonok és rúgások: Mi történt a K-1 Ázsia Grand Prix döntőn?

2006. június 8. | szerző akadmin | K1

Hong Man Choi megverte az aktuális világbajnokot, Yasuke Fujimoto pedig három ellenfelét legyőzve lett Ázsia legjobbja K-1-ben.

Gyorsmérleg

Torna
Yusuke Fujimoto győzött Dong Wook Kim ellen pontozással.
Tsuyoshi Nakasako győzött Kaoklai Kaennorsing ellen pontozással.
Mourad Bouzidi győzött Mehdi Mirdavoudi ellen pontozással.
Min Soo Kim győzött Kyoung Suk Kim ellen pontozással.

Super fight 1
Peter Aerts megverte Hiraku Hori-t 2. menet; KO.

Elődöntő
Yusuke Fujimoto legyőzte Tyuyoshi Nakasako-t pontozással.
Min Soo Kim diadalmaskodott Mourad Bouzid felett pontozással.

Super fight 2
Ray Sefo megverte Ruslan Karajev-et; KO az első menetben.

Döntő
Yusuke Fujimoto diadalmaskodott Min Soo Kim felett; KO a 2. menetben.

Super fight 3
Choi Hong Man pontozásos győzelmet aratott Semmy Schilt felett.








Hong Man Choi
Hetek óta óriási felhajtás

és őrület kísérte a dél-koreai K-1 GP versenyt. Szinte kivétel nélkül mindenki a program nagy durranásaként várt hazai kedvenc és címvédő K-1 Ázsia bajnok Hong Man Choi és a regnáló K-1 világbajnok holland Semmy Schilt közelgő összecsapásáról beszélt.
A Titánok (Choi 218 cm magas, 163 kg súlyú – Schilt 212 cm/134 kg) harca világszerte óriási érdeklődéssel töltötte el a küzdősport-rajongókat.

Choi igazi szupersztár hazájában, ezért nem véletlen, hogy amint megkezdődött az első menet, szinte tapintani lehetett a feszültséget.
Choi kéztechnikájában bízva gyors ütéskombinációkkal kezdett, míg a holland a jó öreg low-kickekkel válaszolt. A második menetet Schilt kezdte aktívabban, s ezt Choi szemhéja bánta: a menet közepétől vérzett a koreai. Az orvos tovább engedte a küzdelmet, ám a közönség ovációjának elhalkulása jelezte, nem ilyen fejleményre számítottak.

Sebzett vadként

támadott Choi a világbajnokra, ám az jól védekezett és high-kickekkel válaszolt – amiket azonban a koreai blokkolt. Hatalmas ovációt kerekedett, amikor Choi egyenes ütéseivel hátrálásra kényszerítette a hollandot, mi több: Schilt pár pillanatra az egyensúlyát is elveszítette. Ezekben a másodpercekben a világbajnok komoly bajban volt. Choi tovább sorozta és Schilt csak kifordulással tudott időt nyerni a menet végéig.

A harmadik menetben Schilt low-kickekkel indított, ám ezek nem jelentettek problémát Choinak. A küzdelem intenzitása némiképp alábbhagyott egészen addig, míg Choi utolsó, sikeres rohamot indított, és balegyenesével komolyan eltalálta Semmyt.
A szoros küzdelemben végül is minimális arányban, de Hong Man Choi-t látták jobbnak a bírák.

Óriási érzés ez – nyilatkozta Choi a mérkőzés után.

Nagyon örülök a győzelemnek és a kitartó biztatásnak, amit a nézőktől kaptam. Egy nagy csapat diák a régi busan-i egyetememről csak azért jött, hogy nekem szurkoljon. A térdeimet és pár másik technikát is akartam használni, ám Semmy túl nagy. Eltalált a low-kickjeivel, és nagyon fájtak a lábaim, de nem lett komolyabb sérülésem. Az arcom is megsérült, de semmi vész! – mondta.

Schilt a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón bejelentette: visszavágót akar.






Karajev vs. Sefo
A második superfight

főszereplői az orosz kick-boxer Ruszlan Karajev és a K-1 veterán, új-zélandi Ray Sefo voltak.

Amikor utoljára találkoztak, Sefo 37 másodperc alatt kiütötte az oroszt. A mostani sajtókonferencián az új-zélandi azzal viccelődött, hogy ezúttal megpróbál 10 másodperc alatt végezni.
Karajev érthetően ezt másképp gondolta. Ennek megfelelően az első pillanatoktól gyorsan, dinamikusan támadott – főleg high-kickekkel.

Sefo ütésekkel válaszolt, de ez nem késztette hátrálásra az oroszt. Karajev bedobott pár hátsó köríves rúgást, amivel meglepte Sefot, ám komolyabb bajt nem okozott. A két harcos a ringen kívül jóbarát, ám ezen az estén nem könyörültek egymáson. Kemény belhorcok következtek, ahol Karajev ügyesen használta a térdét, ám Sefo – talán magát is meglepve – egy jobbhoroggal leterítette az oroszt. Klasszikus K.O. – Karajev nem tudott felállni.

Bár nem volt elég 10 másodperc, azért 1:42 sem rossz – ezúttal alig több mint fél menet kellett a tapasztalt Sefonak, hogy kiüsse a feltörekvő orosz fightert.

Boldog vagyok és most már a Tokio Dome-beli döntő a célom! – nyilatkozta az új-zélandi az összecsapás után.






Aerts akcióban
Az est

harmadik szupermeccsén két kick-boxer csapott össze. Peter Aerts (háromszoros K-1 világbajnok) és a nála 12 évvel fiatalabb japán Hiraku Hori.

A japán kezdett agilisabban – low-kickekkel és ütéskombinációkkal operált. Aerts jól blokkolt és kemény low-kickekkel válaszolt. Az első menet legjobb támadása Aerts nevéhez fűződik, aki egy jobbegyenessel megrendítette Horit.
A második menetben is villant a holland jobbosa és Hori a padlón találta magát. Ebből még nagy nehezen sikerült felállnia a japánnak, ám Aerts elsöprő rohamokat indított, és befejezte, amit elkezdett. E
lőbb egy jobbhoroggal ismét padlóra küldte Horit, majd egy ballábas high-kickkel véget vetett az összecsapásnak. A fejre mért rúgás után Hori összeesett, és képtelen volt saját lábán elhagyni a ringet. Aerts, bár közeleg a visszavonulás ideje számára, ismét fénykorát idézte ezen az összecsapáson.

Hori nem rossz – mondta a győztes a meccs után – de passzívvá vált, ekkor én agresszíven kihasználtam a lehetőséget és bevált!

Az Ázsia GP 2006 Torna






Fujimoto a szumóst dolgozza
Az első párban a japán karatés, Yusuke Fujimoto és a korábbi szumós, koreai Dong Wook Kim találkozott. Fujimoto top K-1 harcosok ellen is szerzett tapasztalatokat már (legutóbb Gary Goodridge és Carter Williams), míg a szabályrendszerben most debütáló Kim mellett testi fölénye szólt (a koreai 17 cm-rel magasabb és 67 kilóval nehezebb a japánnál).

Az első menetben nem sok minden történt, a felek felmérték egymást. Fujimoto low-kickekkel tesztelt, Kim hanyag jobb csapottakkal felelt. A második menetben mindez megismétlődött azzal a különbséggel, hogy most már Fujimoto bevitt néhány sikeres ütést is. A harmadikban Fujimoto még sikeresebb kéztechnikáinak köszönhetően elegendő pontot gyűjtött a pontozásos győzelemhez.

A második párban a thai szuperharcos Kaoklai Kaennorsing nézett farkasszemet a japán karatés Tsuyoshi Nakasako-val. Mindketten rossz sorozatot tudhattak a hátuk mögött (utolsó három mérkőzésüket egyaránt elvesztették), így érthetően nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe.

Kaennorsing a rá jellemző gyilkos kickjeivel támadott villámgyorsan, jól kontrollálta a távolságot feltartó frontkickjeivel és ügyesen kerülte ki a japán támadásait. Azonban Nakasako is jól blokkolt,
és ebből jó kontrákat indított. Egy ilyen alkalommal sikerült meglepnie a thaiföldit egy szűk jobbhoroggal – Kaoklai a földre
került.
A harmadik menetben egy még élénkebb Kaoklai jött ki és próbált támadni, ám túl sokszor összekapaszkodásba torkollott a közelharc. Egy high-kickkel sikerült Kaoklainak fejberúgnia ellenfelét a meccs vége felé ám az talpon tudott maradni, így a thai nem tudott egalizálni. Nakasako ment tovább az elődöntőbe.

Következett a muay-os Mourad Bouzidi Hollandiából és az iráni bokszoló, Mehdi Mirdavoudi.

Bár a torna legfiatalabb résztvevője, Bouzidi még csak 21 éves, de




Bouzidi fölényben
már két éve Peter Aerts szárnyai alatt nevelkedik – ez pedig nem rossz ajánlólevél.

Mirdavoudi természetesen kezdettől az ökölharcot erőltette, Bouzidi pedig védekezni kényszerült. Aztán elentámadásba lendült és térdek, valamint low-kickek záporoztak az iránira. Az első menet végére Mirdavoudi már fáradtnak tűnt – nem véletlenül, hiszen Bouzidi már fejbe is rúgta.
Mirdavoudi a másodikra teljesen elfogyott, immár momentumai sem voltak. Ám Bouzidi hiába táncolta körül ellenfelét, a döntő találatot nem tudta bevinni. A harmadikban a holland látványos támadásokat vezetett – high-kick a fejre, repülő ütés – ám ezekben nem volt igazi átütő erő. A bírák ezért az agresszivitást ítélték döntő tényezőnek Bouzidi győzelmének kihirdetésekor.

A judós koreai Min Soo Kim és honfitársa, az ex-szumós Kyoung Suk Kim csatázott az utolsó elődöntős helyért. A K-1-ben először induló 180 kg-os Suk a torna legnagyobb termetű indulója egy hátsó




A két Kim harca
köríves rúgással nyitott, jelezvén: nem véletlenül van itt. Kyoung Suk később is domináns maradt, és többször megsorozta ellenfelét. A második menet Kyoung Suk “jóvoltából” egy pankráció-szerű jelentről szólt, ám a félelmetes szituációt Min Soo átvészelte. A harmadik menetben folytatódott Kyoung Suk ámokfutása. Előbb – miután a földre lökte ellenfelét – rá akart taposni, majd ezt a K-1 által tiltott technikát megismételte. Természetesen büntetés lett a következménye. A pontlevonások miatt a színvonalasnak nem, de látványosnak mondható mérkőzés a szabályosabban küzdő Min Soo győzelmével ért véget.

Az első elődöntőben két japán, Fujimoto és Nakasako feszült egymásnak. Fujimoto kezdett agilisabban – kéztechnikákkal támadott fejre és testre – ám honfitársa állta a rohamokat. A másodikban Fujimoto pontos támadásokra összpontosított, miközben zártan védekezett. Nakasako – úgy tűnt bárhogy is próbálkozik – nem tudja feltörni Fujimoto védekezését. A harmadik menetben Fujimoto egy ízben kosként leszegett fejjel előrelendülve a szorítósarokba repítette ellenfelét – ez megintést vont maga után. A két japán fokozta a tempót, bízván abban, hogy saját javára döntheti el a találkozót. Nakasako high-kickekkel, Fujimoto gyilkos low-kickekkel támadott. Végül a kopasz Fujimoto erőfeszítéseit koronázta siker – pontozással nyert, és jutott a döntőbe.

Bouzidi és Kim feszült egymásnak a másik döntős helyért. Kim igyekezett meglepni a hollandot és az első pillanatoktól agresszíven támadott. Az ütései közül egy balos átjutott Bouzidi védekezésén és a holland a kötelekre dőlt. A vezetőbíró csúszásnak minősítette az esetet, de a közönség “természetesen” másképp látta. Továbbra is maradt a képlet: Kim nyomott, Bouzidi lowkickekkel válaszolt, ám nem volt elég hatékony. A második menetben Bouzidi egyik lowkickjétől Kim fájdalomtól eltorzult arccal rogyott a padlóra. A koreai még ebben a menetben válaszolni tudott: a kötelekhez szorította Bouzidit és keményen megsorozta.

Bouzidi a 3. menetben is a low-kickeket erőltette – nem véletlenül, hiszen Kimnek láthatóan nagy fájdalmai voltak a rúgások után. Aztán szinte a semmiből Kim egy balhoroggal leütötte a hollandot, aki valahogyan mégis képes volt talpraállni. A bírák is élvezhették a küzdelmet, hiszen hosszabbítás következett.

A ráadásban Kim ütésekkel ment előre, és igyekezett elkerülni Bouzidi low-kickjeit. A holland továbbra is a technikájára épített, ám hiányoztak a high-kickek. A menet közepén Bouzidi komoly ütést vitt be Kimnél, aki úgy tűnt, képtelen lesz folytatni. Mégsem így történt. A nézősereg ovációja közepette összeszedte magát a koreai, és folytatni tudta az immár csúnya, de nagyon is valóságos küzdelmet. A végén Kim fel tudott még pörögni, és megszerezte a pontozásos győzelemet, ami döntőt ért számára.

A döntőben Fujimoto és Kim kezdetben egymást kóstolgatta. Kim volt az aki elsőként támadást indított – kézzel. Fujimotonak sikerült “lőtávon” kívül maradni, és low-kickekkel válaszolt. Ez nyerő stratégiának bizonyult, hiszen a koreait Bouzidi már kellően




Fujimoto fölényben
megdolgozta lábra az elődöntőben. Kim lába katasztrofális állapotban volt, és csak idő kérdése volt, meddig bírja. Fujimotonak még egy veszélyes rohamot ki kellett védenie, mielőtt még kétszer keményen meg tudta rúgni Kimet az első menet végén.

A második menet elején Fujimoto lábbal támadott, majd kézzel folytatta, aminek eredményeképp Kim megszédült. Egy bal-jobb kombináció következett, és a koreai padlót fogott.
Ezzel Fujimoto lett az első japán, aki a Szigetországon kívül K-1 GP versenyt tudott nyerni. Ezzel a győzelmével Fujimoto természetesen kvalifikálta magát a szeptemberi oszakai nagydöntő-előselejtezőre.

“Boldog vagyok, hogy nyerni tudtam. Az utolsó meccsem Min So Kim ellen sokkal nehezebb volt, mint azt vártam. Azt hittem fáradt lesz, de rengeteg ereje maradt. Sok ütést kaptam és tudtam, hogy ha egy rosszul talál el, akkor nagy bajba kerülhetek. Nagyot küzdött, ezért minden tiszteletem az általa mutatott koreai spirituszé!” – Nyilatkozta az új Ázsia-bajnok.

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.