Alfred Hsing 26 évesen wushu világbajnok jianshu (kard) kategóriában, emellett Jet Li asszisztense és a harcművészetet tartja élete értelmének.
Alfred Hsing 26 évesen, 2009-ben érte el sportpályafutása csúcsát, a Kanadában megrendezett 10. wushu világbajnokságon aranyérmet szerzett a jianshu (kard) kategóriában. Eredményeire felfigyelt a korábban ötszörös kínai nemzeti wushubajnok, ma világszerte ismert színész, Jet Li is. Li asszisztenseként a kínai származású fiatalember bejárta a világot, számos filmben szerepelt színészként, kaszkadőrként és harckoreográfusként is. Ma Kínában él, s továbbra is a harcművészetet tartja élete értelmének.
– Miért kezdtél el wushut tanulni?
– Kiskoromban édesapám rengeteg kínai kungfufilmet hozott haza, a testvéremmel együtt ebben nőttünk fel. Hosszasan gyakoroltuk a mozdulatokat és egymással verekedtünk. Nagyon sokféle harcművészeti stílus létezik, először taekwondózni, majd karatézni jártam, aztán hagyományos kungfuleckéket vettem, aztán az első wushuedzés alkalmával már tudtam, hogy ez a nekem való.
Azt hiszem, először azért kezdtem wuhsut tanulni, mert élveztem, aztán ahogy az edzések egyre komolyabbá váltak, rájöttem, hogy a wushu visszavisz engem a gyökereimhez. A wushu révén rengeteget tanultam a saját kultúrámról.
– Mit jelent számodra a wushu?
– A wushu már a lételememmé vált, a gyakorlatok ismétlése folytán pedig olyan számomra, akár a meditáció. Amikor edzek, minden fajta stressztől meg tudok szabadulni.
– Van példaképed a harcművészetek terén?
– Gyerekkoromban édesapám rengeteg Jet Li és Jackie Chan-filmet kölcsönzött ki. Amikor megtapasztaltam, milyen keményen dolgoznak, és mennyire szívüket-lelküket beleadják a munkába, inspirálóan hatottak rám; motiválnak, hogy képes legyek saját képességeim határait feszegetni.
– Jelenleg Kínában élsz, itt akarsz maradni, vagy visszaköltöznél Amerikába, ha tehetnéd?
– Most ugyan Kínában élek, de nem határolom be a lehetőségeimet tervekkel, mert sosem tudhatja az ember, mit hoz a jövő. Így aztán általában nyitott vagyok bármilyen lehetőségre, ami kínálkozik. Persze, mivel a családom Amerikában él, elképzelhetőnek tartom, hogy egy nap visszamegyek, ugyanakkor Ázsiát is az otthonomnak érzem.
– Mesélj egy kicsit az életről Kínában. Mit szoktál csinálni szabadidődben?
– Kína igencsak izgalmas hely most, rengeteg a lehetőség, gyors a fejlődés. Az időm nagy részét munkával töltöm, amikor nem dolgozom, olyankor általában a barátaimmal edzek. Mindenfajta testmozgást kedvelek, az úszástól a labdajátékokon át a vívásig.
– Mesélnél arról, mit csinálsz mostanság?
– Mostanában leginkább a tudásomat igyekszem gyarapítani. A wushu mellett ökölvívok, muay thai és tajcsiedzésekre járok. Szeretném minél inkább tágítani a tudásomat és a képességeimet, hogy sokoldalú harcművész lehessek.
– Kiváló eredményeket értél el a harcművészetek terén, most mik a céljaid?
– Sok célom van. Azt hiszem, a legnagyobb ezek közül, hogy egyensúlyban legyen az életem. A másik, hogy folyamatosan fejlesszem önmagam. Mostanában színészkedem és harckoreográfusként is dolgozom, követem a szenvedélyeimet.
– Sokat utazol, voltál már Magyarországon?
– Körbeutaztam Ázsiát és Európát, de Magyarországon még nem jártam. Talán egyszer körbevezethetnél.
Baksa Tímea
A szöveg Creative Commons CC-BY-SA-2.5 licenc alatt szabadon terjeszthető.
Comments
comments