Szentesen shinto papok szentelték meg az Oyama parkban emelt emlékművet. A szertartást több százan figyelték a helyszínen, de az est fénypontja csak ezután következett.
A szentesi megyeházi sajtótájékoztató után a meghívott vendégek átsétáltak a Dr. Papp László Városi Sportcsarnokhoz, amely kb. 250 méterre található a főtéren álló Megyeházától.
A Papp László név ismerős mindenkinek, mert a budapesti Sportarénát is Papp László olimpikonról nevezték el, csakhogy a szentesi sportcsarnok névadója egy Dr. Papp László olimpiai ezüstérmes birkózó volt.
A Kossuth téren átvezető utat a legfiatalabbtól a legidősebb karatékák díszsorfala előtt tehették meg a vendégek.
Kedves és felemelő gesztus volt a Knacho részéről, hogy valamennyi ifjút üdvözölt a karatéban használatos kézfogással.
Hosszú percekig tartott az út, de ez a gesztus megadta az alaphangját a további megemlékezésnek.
Szentesen először járt shinto papok szentelték meg az emlékművet. A szertartást több százan figyelték a helyszínen, de az est fénypontja csak ezután következett.
A világszervezeti vezetők egy-egy fáklyát a kezükben tartva meggyújtották a kyokushin lángját. A shinto kapunál található emlékműnél két falról is lehullt a lepel, amelyet Szirbik Imre polgármester és Kancho Hatsuo Royama emelt fel.
Az egyik falon a Sosai képe látható, amikor egy bikával harcol, a másik falon a világbajnokságon résztvevő világszervezetek nevei, vezetőik, valamint a főbb támogatók felsorolása látható.
Aki ott volt az érezhette azt az erőt, amit a lángok adtak az egész megemlékezésnek.
Egy érdekes pillanat volt, amikor Shihan Seiji Kanamura 8. dan az All Japan Kyokushin Union (Rengokai) világszervezet vezetője belenyúlt a fellobbanó közös lángba. Érezhette, hogy ez a láng – amelyet ők a kezükben tartottak fáklya formájában – ez a kyokushin közös lángja, mely erősebb mindannál, ami valaha lángra lobbant.