Erdei Zsolt kyokushin harcosoknak tartott ökölvívó edzést az IBK Nemzetközi Táborában.
Profi ökölvívó világbajnokunk, a HEGYEM (Harcművészek az Egészséges Gyermekekért Mozgalom) nagykövete már jó ideje együtt dolgozik az International Budo Kai harcművészeivel. Ha jótékonyságról van szó, vagy ha gyerekek várják, akkor nem kérdés, hogy Madárra lehet számítani. Az elmúlt napokban lezajlott International Budo Kai Nemzetközi Kyokushin Karate Nyári Táborban magyar és külföldi karate palánták mellett képzett mesterek is várták a nyáron is sűrű programot bonyolító öklözőt.
A rekkenő hőségben embert (és sportolót) próbáló feladat lett volna csupán álldogállni is a csillebérci sportpálya füvén, ám Zsolt kőkemény, pörgős edzést vezényelt az elszánt karatésoknak.
Egy órán át pattogtak a vezényszavak és a tanácsok a szigorú trénerként is közvetlen és barátságos Madár szájából, a fiatal és tapasztaltabb tanítványok pedig fegyelmezetten hajtották végre a gyakorlatokat a világbajnok "edzőbá"-val együtt.
Még több fotó Erdei Zsolt edzéséről a Budomagazin.hu Google Plus oldalán!
A tréning végén fáradt ám boldog gyerekszemek, valamint elégedett mesterek tekintettek az elköszönő, a jelen lévő HEGYEM lurkókra ezúttal is külön figyelmet fordító bunyósra.
A hatnapos tábor fő szervezője, az IBK Technikai Bizottságának Igazgatója, Hanshi Adámy István elégedett volt Zsolt mini-szemináriumával:
– A tábor résztvevői számára különleges élmény volt egy ökölvívó világbajnokkal együtt edzeni. Madár egy fantasztikus edzéssel lepett meg minket. A kyokushin karatéban rendkívül fontos kéztechnikát egy újabb megközelítésből, ráadásul egy profi világbajnok tolmácsolásában fejleszthették tovább a jelenlévők.
Erdei Zsolt és Hanshi Adámy István
Shihan Somogyi Zsolt, az IBK Technikai Bizottságának tagja elmondta, miért fontos, hogy az első látásra a kyokushintól eléggé távol álló ökölvívó technikákat megismerjék a karatésok.
– A karate oktatásának komplex mivoltát figyelembe véve igyekszünk előre haladni az all-round fighting felé – nem csak a földharc területén, hanem majdan a fejre támadás vonatkozásában is. Ez azt jelenti, hogy a hagyományos kyokushin technikák mellett olyan küzdő módszereket is igyekszünk megismerni, amelyek a sokoldalú harcos repertoárjából nem hiányozhatnak.
Rettentően büszke vagyok arra, hogy Madárral együtt tudunk dolgozni. Egy kolosszális világbajnokról beszélünk, aki óriási fejlődésen ment át mióta a köreinkben van. Zsolt az ökölvívásban nyilvánvalóan megszokott egy pozíciót, amelyet ebbe az új közösségben részben fel kellett adnia. Hozzáállásával, tudásával, munkájával, egyáltalán a személyiségével hasznos tagja a HEGYEM Mozgalomnak és a harcművész társadalomnak egyaránt. Az általában vett harcművészethez Zsolt nagyon nagyon komoly affinitással rendelkezik és ehhez hozzáadva a tudását és népszerűségét egyértelmű, hogy sokat tud segíteni nekünk.
Erdei Zsolt szakmai szemmel, ám egy más küzdősport aspektusából tudott hasznos tanácsokat adni a karate harcosoknak. A technikai összefüggéseken túl számára szintén szolgált tanulságokkal az IBK szeminárium. Madár tanítani érkezett Csillebércre ám ismét tanult továbbadható dolgokat a kyokushin spiritről:
– Bár az ökölvívás és a kyokushin karate szabályrendszere elég távol áll egymástól, mégis az ütések lehetnek hasonlóak, sőt! Aki kyokushin karatét művel, annak számára igen hasznos lehet egy képzett ökölvívó tanácsa. Jómagam több karate versenyen is jártam és többnyire azt láttam, hogy egyenesekkel próbálják ellenfelüket feladásra kényszeríteni a küzdő felek. A felütéseket, horgokat kicsit hiányoltam, s ha – akár a mostani edzésen tanultakat alkalmazva – ezeket a technikákat valaki beleveszi a repertoárjába, akkor hihetetlen meglepetéseket tud okozni leendő ellenfeleinek. Szívből tudom ajánlani minden karatésnak, hogy próbálja ki az ökölvívást!
Viszont az ökölvívóknak is tanácsolnám, hogy vegyenek példát arról a fegyelmezett, tiszteletteljes magatartásról, amelyet egy-egy karate edzésen lehet tapasztalni! Eléggé meglepett, hogy a nagyszámú résztvevő ellenére mennyire fegyelmezetten, fokozott figyelemmel és tiszteletadással követték a tanítványok az edzésem. Ehhez képest sajnos a boksz társadalom eléggé el van vadulva. Egy karate edzésen, ha a mester mond valamit, akkor az embernek bizony szava van. Ezt a kölcsönös tiszteletadást próbálom az ökölvívásba is átvinni.
Én a napokban 250 gyereknek tartottam edzőtábort, ami bizony nem volt könnyű feladat. Ha ők most itt lettek volna és látták volna ezt a fegyelmet, ezt az alázatot, akkor – azt hiszem – egy kicsit elgondolkodtak volna. Bizony rájuk férne…
Madár és a kyokushin karate mesterek
A HEGYEM nagykövete elmondta azt is, hogyan fonódnak és fognak össze eltérő módszerű és "mentalitású" harcművészetek a jó ügy érdekében:
– Nagy örömmel tölt el, hogy a HEGYEM Mozgalomnak én is zászlóvivője lehetek. Igaz, nem távolkeleti harcművészetet űzök, de ugyanúgy harcos vagyok én is, ugyanúgy küzdök a jó ügyért én is. Ezért összefogtunk, hogy segíthessünk olyan gyermekeken, akik erre rászorulnak. A Mozgalom nagyon sikeres, nagyon sok pártfogolt gyerekünk van, nagyon sokan kapnak tőlünk támogatást és bátran kijelenthetem, hogy jó úton haladunk. Nyilván sokkal több gyereknek lenne szüksége támogatásra – napi szinten legalább száz segítség kérő levelet kapunk -, de azt gondolom, hogy a teljesítőképességünkhöz mérten 200%-on dolgozunk. Remélem, hogy a munkánk továbbra is sikeres lesz és a jövőben még több támogatót tudunk majd szerezni ügyünknek.
Még több video az IBK Nyári Táborából a Budomagazin.hu Youtube csatornáján!
Comments
comments