Kiemelt hírek

Kajtár '240 kumite' Dániel: 'Nekem a kyokushin az életem'

2005. február 25. | szerző akadmin |

Durva mondat: egy 22 éves kyokushin harcos a hétvégén arra vállalkozik, hogy 24 óra alatt 240 küzdelemben vesz részt. A csornai rendezvény főhősét, Kajtár Dánielt a motivációkról és a felkészülésről kérdezte riporterünk.

24 óra, 240 küzdelem >>> Olvassa el a részleteket!

– Mi a célod a rekordkísérlettel?

– Elsősorban önmagamnak szeretnék bizonyítani. Egyébként először nem volt szó csúcskísérletről. A szervezők – élükön Horváth Tibor sempai-jal – már rendeztek két 24 órás kyo-küzdelemsorozatot korábban, és én most is erre készültem. Később jött a felkérés, hogy megpróbálnám-e ezt a maratoni sorozatot, mivel engem alkalmasnak tartanak erre. Én szeretem a kihívásokat, ráadásul az életem a kyokushin, így elvállaltam a megtisztelő feladatot.

– A legendás száz ellenfeles küzdelem is csak nyolc embernek sikerült ezidáig. Nem gondolod, hogy túl nagy fába vágtad a fejszét?

– A száz ellenfeles harc a kyokushin végső próbatétele. Ez csak kivételes harcosoknak sikerülhet. Az általam megkísérelt küzdelemsorozat teljesen más. Ezúttal ún. dojo-fightokról van szó. Ez azt jelenti, hogy másfél perces kumitékat vívok váltott ellenfelekkel, de itt – mivel tulajdonképpen edzés-szerű küzdelem lesz – nem egymás megsemmisítése a cél, hanem a tapasztalatszerzés, a gyakorlás. Ennek megfelelően az ütések és rúgások is 50-60-70 százalékos erővel fognak “ülni”. Máskülönben esély sem lenne végigcsinálni, tekintettel a sérülésveszélyre és a fizikai teljesítőképesség határaira.

– Hogyan készülsz az erőpróbára?

– Úgy vélem ideális esetben is minimum két hónap kellene a felkészülésre, ám nekem csak két hét állt a rendelkezésemre. Ez az idő arra elég, hogy lelkileg, mentálisan felkészítsem magam. Bízom a 15 év aktív karate alatt megszerzett állóképességemben, fizikai erőmben, s az is sokat jelent majd, hogy barátaim és mesterem is végig mellettem lesz.

– Nagyon fiatalon kezdhetted, hiszen még most is csak 22 éves vagy…

– Hatéves koromban kezdtem karatézni. Az akkor nagy sikerrel vetített Linda tévésorozat ihletett meg engem is, sok kortársamhoz hasonlóan. A kyokushin az életformámmá vált. Nem tudnám elképzelni az életem nélküle.

– Sok segítőd, ellenfeled más küzdőstílusok képviselőjeként lép tatamira ellened. Hogyan hangoljátok össze majd a szabályokat?

– Alapvetően kyokushin szabályrendszerben folynak majd a küzdelmek, ami azt jelenti, hogy nem lehet fejre ütni. Ez némi nehézséget okozhat más stílusokban edződött sportolóknak, ám úgy gondolom, mindenki képes lesz alkalmazkodni. Személy szerint nagyon várom hogy új tapasztalatokat szerezzek, megismerjek testközelből más stílusokat, úgy mint a muay thai vagy a kung-fu.
Tehát elsősorban a próbatétel miatt, másodsorban a tanulás miatt, harmadsorban az új emberek megismerése miatt vágok bele.

– Milyen fizikai állapotban vagy? Hátráltathat sérülés?

– Apróbb, edzésen összeszedett zúzódásoktól eltekintve semmim sem fáj. Folyamatosan edzésben vagyunk klubomban a Budapesti Harcművész SE-ben.





Horváth Tibor sempai, a főszervező

– Hogyan esett Danira a választás?

– Régóta ismerem Danit. Minden évben együtt edzőtáborozunk az ő egyesületükkel, és ezeken a közös felkészüléseken jó barátságba kerültek a két dojo sportolói és vezetői. Figyelemmel kísértem Dani fejlődését, és tisztában vagyok elhivatottságával. Az eddigi versenyzői eredményei magukért beszélnek. Többen, mesterek úgy gondoltuk, hogy ő képes lehet egy rendkívüli teljesítményre.

– Hogyan készülnek a nem mindennapi igénybevétellel járó problémák elhárítására? – A helyszínen folyamatos orvosi ügyelet lesz. Danival saját kis team foglalkozik majd. Masszőr, vitaminok, táplálékkiegészítők mind rendelkezésére állnak, továbbá természetesen az összes jelenlévő segíti majd őt.

Horváth Tibor itt mesél többet a részletekről.




Comments

comments

A hozzászólás letiltva.