A debreceni születésű menedzser nevéhez több nagysikerű küzdősport esemény fűződik – így a budapesti K-1 gála is. Ezúttal a kulisszatitkokba avatja be az olvasókat…
– Már évek óta promócióval foglalkozol. Hogyan jött az ötlet, hogy Magyarországon is rendezz K-1 versenyt?
– Még 2000-ben vettük fel a kapcsolatot a japán K-1 szervezettel, hogy elindíthassuk ezt a sportot itthon is, hiszen már az 1995-ös oszakai GP-n is volt magyar induló. El kellett magyaráznunk az embereknek, mi is az a K-1, és ez eltartott egy ideig, mert azelőtt senki nem is hallott róla. Manapság a K-1-nek óriási rajongótábora van nálunk is, és ez az én munkámat is sokkal könnyebbé teszi. Most már négy éve, hogy az RTL Klub is közvetíti a rendezvényeinket.
– A kyokushin karate nagyon népszerű Magyarországon. De mi a helyzet a kick-box-szal?
K-1 Európai előselejtező Budapest
– A kick-box is nagyon népszerű, különösen a szülővárosomban, Debrecenben. Az üzlettársam a kick-box válogatott edzője, aki az utóbbi 20 évben sokat tett azért, hogy a jelenlegi magas szintre jusson a stílus.
– Általában Debrecenben szervezel viadalokat. Hogyan tudnád ezeket a külföldi versenyekhez hasonlítani?
– Minden augusztusban megrendezzük a hagyományos K-1 versenyünket. A dátum egybeesik a nemzeti ünnepünkkel is, így sokkal könnyebb biztosítani a teltházat is. Tehetséges külföldi harcosok jönnek ilyenkor hozzánk, s a mi célunk az, hogy évről évre emeljük a színvonalat. Szerencsére nem kell Európa-szerte versenyzőket keresnünk, mert itthon rengeteg nagyszerű fighter akad.
– Van saját klubod?
– Igen. Ez a Fontana Sport Club.
– Kutatod az ifjú magyar tehetségeket?
– Még nem, de a következő években erre is hangsúlyt szeretnénk fektetni, hiszen új harcosokra van szükség, és mi segítünk nekik a csúcsra jutni. Erre Magyarország jó lehetőségeket kínál, és a harcművészetek is egyre népszerűbbé válnak.
– Itthon mennyire nehéz megfelelő szponzori támogatást találni?
– Nagyon. Szponzort találni talán a legnehezebb feladat, annak ellenére, hogy a legnagyobb kereskedelmi televízióval működünk együtt. Mint más országokban a szponzorok itt is inkább a labdajátékokat favorizálják, de a helyzet azért lassan évről évre javul.
– Az önök egyik támogatója a kesztyűket forgalmazó CUSLEY. Mivel ezek a termékek még nincsenek jelen a magyar piacon, ez egy kivételes együttműködésnek tűnik.
Pap Vilmos a híres baráttal,
Ernesto Hoosttal
– Igen, az is! Kapcsolatban állunk az összes magyar harcművészeti klubbal, így reklámozni tudjuk kiváló minőségű termékeiket.
– A Sportarénában rendezett K-1 versenyre kilátogató nézők nagyon lelkesek voltak, ugyanakkor rendkívül sportszerűen buzdították a versenyzőket. Mit gondolsz a magyar szurkolókról?
– Az utóbbi két évben 6000 fizető nézőt vonzottak rendezvényeink. A K-1 rajongók nélkül képtelenség lett volna ennyi nézőt összehozni. Az internet nagyban segítségünkre van, hiszen a hírek könnyen elterjednek a harcművész társadalomban egy-egy készülő rendezvényről. Debrecenben például már reggel kijöttek a rajongók, csakhogy találkozhassanak kedvenceikkel. El is indítottuk a Magyar K-1 Fanclubot.
– A tiszteletbeli vendég Ernesto Hoost volt Budapesten. Mondanál valamit erről a speciális kapcsolatról, ami évek óta működik köztetek?
– Hat évvel ezelőtt, Horvátországban találkoztam először Ernestóval. Akkor meghívtam a mi rendezvényünkre, és azóta is visszatérő vendég. Amikor először nálunk járt, nagyszerűen éreztük magunkat, és megmutattuk neki az egész országot. Kimentünk a Forma-1-re, vizisíeltünk, közben rájöttünk, hogy sok közös vonás van bennünk, így lassan barátok lettünk. Ernestóból csak egy van – bátran állíthatom!
– A budapesti K-1 viadal már európai jelentőségű volt…
– Igen. A mi K-1 versenyünk immár az amszterdami Európa Döntő selejtezője. Nagyszerű esemény volt, látványos küzdelmekkel, nagy kiütésekkel és egy presztizsmérkőzéssel, amelyet Alexei Ignashov és Gary Goodridge vívott.
– Nagyszerű rendezvény volt, amelyet kitűnően megszerveztetek. Tervezel még K-1 versenyt az idén, vagy majd csak jövőre?
Elhozta a világsztárokat |