Kiemelt hírek

Így küzdöttünk 2004-ben (II. rész)

2004. december 31. | szerző akadmin |

A budomagazin.hu nemrégiben megszavaztatta az olvasóit, hogy véleményük szerint mi volt a 2004-es esztendő legkiemelkedőbb magyar vonatkozású momentuma, már ami a küzdősportokat illeti. Bár rengeteg rangos profi címmérkőzésen vannak túl bokszolóink, Majoros István pedig 12 évnyi szünet után szerzett újra olimpiai aranyat a hazai birkózósport számára, a többség mégis azt állította, hogy az idei év sikerei közül nem lehet egyetlen egyet sem kiemelni. Vagyis a magyar küzdősportok nagysága éppen abban rejlik, hogy az év folyamán a legkülönbözőbb szakágak szállították a kiemelkedő eredményeket. A budomagazin.hu idei esemény-összefoglalójának második része következik.

<<< Az összeállítás első része >>>

Az év második felében turbósodtak az események a hazai küzdősport világában. Az igazán küzdelmes nyár a szófiai junior Judo EB-vel kezdődött, ahol is Baczkó Bernadett, Mészáros Anett és Bor Barna aranyérmet szereztek a saját súlycsoportjaikban. A hónap





Majoros István 'Az év sportolója' (fotó: origo.hu)
második felében a meccshalmozó Kótai Mihály immáron harmadszor védte meg a WBF szervezet nagyváltósúlyú világbajnoki címét.

Athén

Augusztusban következett a várva várt olimpia. Női párbajtőr egyéniben Nagy Tímea megismételte négy évvel korábbi Pazar vívását és megvédte olimpiai bajnoki címét. Majoros István kötöttfogású birkózónk pedig az orosz Gajdar Mamedalijev legyőzésével megmentette a magyar férfi egyéni sportolók becsületét, hiszen ha az ő váratlan klasszis szereplése nem ejtette volna ámulatba a magyar olimpiai küldöttséget, illetve az egész országot, akkor a magyar csapat férfi egyéni olimpiai bajnoki cím nélkül tért volna haza, amire emberemlékezet óta nem volt példa. Szerencsére a 2004-es játékokon sem állt elő ez a helyzet. Éppen ezért nem véletlen, hogy a sportújságírók szerint Majoros István volt az év legjobb magyar férfi sportolója.

Az olimpián részt vettek amatőr öklözőink és cselgáncsosaink is, de az ő ötkarikás szereplésükről nem érdemes szót ejteni, mert még a felemás jelzőt sem érdemelték ki.

Az olimpia után sem állt meg a küzdősportélet

Szeptember végén Nagy “Csonttörő” János könnyed győzelmet aratott a moldáv Aurel Popa ellen ’Az amazonok éjszakáján’, ahol is az est csúcsrangadóján egy nagyszerű, színvonalas és látványos meccsen dr. Csábi Bettina többségi bírói döntéssel legyőzte Miló Viktóriát. A lengyel Polish Boxing Promotion magyar klasszisa, Kótai Mihály pedig egy másik látványos gálán egyhangú pontozással győzött a guyanai Denny Dalton ellen, vagyis negyedszer is megvédte a világbajnoki címét.

Ugyancsak a szeptemberi hónap jelentős eseménye volt Erdei Zsolt újabb fellépése. A Kisstadionban egy izgalmas és színvonalas találkozón a román származású, Spanyolországban élő Alejandro Lakatus ellenében pontozással védte meg a WBO félnehézsúlyú világbajnoki címét, vagyis madár profi pályafutása 21 meccs után makulátlan maradt (21-0-0; 13 KO).

Októberben az utánpótláskorú cselgáncsozóinké volt a főszerep. Papp László Sportarénában rendezett Junior Judo-világbajnokságon Mészáros Anett arany-, Bor Barna és Burján László pedig ezüstérmet szerzett.

Novemberben Dr. Csábi Bettina (22-0-0; 10 KO) magabiztos győzelmet aratott angol kihívója, Cathy Brown fölött a szentesi Dr. Papp László sportcsarnokban. A Bokszhercegnő ezzel a győzelmével első alkalommal védte meg WIBF-GBU harmatsúlyú világbajnoki címét.

A december valóságos bokszdömpinget hozott. A karácsony előtti utolsó hétvégén Nagy János a tavalyi furcsa győzelme után egyértelműen – egyhangú pontozással – verte az argentin Julio Pablo Chacónt, így továbbra is világbajnok maradt.

A Tornádó, Kótai Mihály élete 31. profi mérkőzésén a hetedik menetben kiütötte győzte le az egykori világbajnok Manning Gallowayt, így Nagy Janihoz hasonlóan ő is megvédte világbajnoki címét. Bognár László derekára (33-9-2; 14 KO) pedig könnyűsúlyú IBC világbajnoki öv került ugyanezen a hétvégén.

Miló Viktóriának egy jól ismert vetélytársa, Insperger Gabriella igyekezett útját állni. A WIBF-GBU világbajnoka azonban harmadszorra is pontozással diadalmaskodott romániai riválisával szemben.

A moszkvai egyetemi és főiskolai világbajnokságon Ungvári Miklós arany-, Braun Ákos bronzérmes lett, de az igazán nagy szenzációt a magyar férfi válogatott szolgáltatta, amikor is a csapatverseny során legyőzték a verhetetlennek hitt japánokat. Végül ezüstérmes helyen végeztek.

Az összeállításból is kitűnik, hogy a magyar sportolók idén is derekasan megküzdtek a címekért és az értékes helyezésekért. Ez mindenképpen bizalomra ad okot az elkövetkező évekre.

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.