Kiemelt hírek

Hat magyar WUKF érem Sao Paoloból

2010. július 22. | szerző akadmin | Karate

A WUKF karate világszövetség 2010. július 8-11. között Sao Pauloban rendezte Gyermek-, Kadett- és Junior Világbajnokságát. A versenyen 31 nemzetközi szövetség közel 600 versenyzője vett részt.

A WUKF világtornára az A.J.K.A-I. Hungary 4 versenyzőt, 1 bírót és 1 edzőt delegált:

Csapatvezető: Sensei Sáfár László 9. Dan
Versenyzők: Fuit Vilmos, Henc Péter, Horváth Dániel és Takács András.
Bíró: Rétlaki Gábor.
Edző: Id. Takács Miklós.

Az áprilisi felnőtt EB mellett ez volt a másik fő verseny a szervezet számára az idei esztendőben. Brazíliában egy nagyon jól felkészített 4 fős junior korú csapattal képviseltettük magunkat. A válogatott keret tagjai korosztályos és felnőtt EB-n, illetve VB-n már voltak dobogósok és győztesek.



Az első, szerdai napon bíró- és edzőtovábbképzés, valamint a regisztráció szerepelt a programban. Ebben hagyományosan fontos szerep jutott technikai vezetőnknek, Sensei Sáfár László 9.Danos mesternek, aki az ippon shobu szakág és a shotokan stílus felelőseként irányította a továbbképzést.

A verseny házigazdája, egyben a WUKF világszövetség elnöke, Osvaldo Messias de Oliveira csütörtök este fogadást rendezett a protokoll vendégeknek. A hangulatos partin élőzenével és svédasztalos vacsorával kedveskedtek, a meghívottak között pedig igazán különleges személyekkel is felbukkantak. A megjelentek között volt többek között Sensei Sáfár László 9.Danos karate mester (aki egyben a világszervezet technikai vezetője is), Christophe Pinna 4-szeres kumite világbajnok, vagy Francisco Filho kyokushinkai és K1 világbajnok.

Pénteken aztán megkezdődtek a selejtezők. A magyarok az egyéni formagyakorlat és a csapat küzdelmekben voltak érintettek ezen a napon. Mivel versenyzőink alapvetően a küzdelemre vannak ráállva, az egyéni formagyakorlatban nem várhattunk kiugró eredményeket. Ennek ellenére mind a négy versenyző kvalifikálta magát a legjobb 16-ba, de a négyes döntőbe már nem sikerült bekerülni. Mindenesetre jó bemelegítés volt a csapat küzdelmek előtt, ahol ippon shobu-ban és rotációs csapatban is bekerültünk a vasárnapi fináléba.

Szombaton a csapat formagyakorlat és az egyéni küzdelem selejtezőire került sor. Versenyzőink elszántan készültek, hogy a hagyományokhoz híven érmekkel, minél fényesebb érmekkel zárjuk ezeket a versenyszámokat.

Csapat formagyakorlatban Horváth Dániel, Henc Péter és Fuit Vilmos indult és egy . A sors úgy hozta, hogy besorsoltak hozzánk egy goju-ryu-s csapatot, mert ott ők egyedül lettek volna. Az első gyakorlatok végrehajtása után kiderült, hogy éppen ezzel a csapattal álltunk az élen. Mivel azonos pontszámmal nem lehet a döntőbe kerülni, szétvívásra került sor. Ennek eredményeként ellőttük a legjobb gyakorlatunkat, viszont 2 tized előnnyel mi vártunk az élen a döntőt.

Egyéni küzdelemben a sorsolás hibája miatt 4 versenyzőnket csak 3 külön ágra tették, tehát ideális esetben sem lehetett volna 4 magyar a dobogón. De 3 azért lett! Horváth Dani szépen menetelt a döntőig, hol könnyebben, hol nehezebben, de mindig legyőzte soros ellenfelét. A másik ágon, ahogy számítottunk rá összekerült egymással a 4-be jutásért Henc Peti és Takács Andris, ahol kis szerencsével Peti jutott tovább. Ezt követte Peti meccse Fuit Vili ellen, immár a döntőbe jutásért, itt pedig Vili jött ki győztesen. Ezzel eldőlt, hogy Henc Péter VB-bronzérmet szerzett, a vasárnapi döntőbe pedig két magyar jutott, tehát az arany és az ezüst is már megvolt, csak még nem tudtuk, melyik kié lesz!

Este mindent átbeszéltünk a srácokkal: egyrészt be kellett gyakorolni a tartalék formagyakorlatot a szétlövés miatt, másrészt kidolgoztuk a küzdelemre a taktikát és érzékeltettük velük hogy milyen lehetőség előtt állnak.

A vasárnapi döntők megint protokollal kezdődtek: felvonultak a döntősök és a bírók, majd 8 küzdőtéren megindultak a harcok az érmekért. Csapat formagyakorlatban sajnos nem bizonyult elégnek a 2 tizedes előny, mert a fináléban a goju-ryu-s csapat teljesítményét 3 tizeddel jobbnak ítélték a bírók. Sajnáltuk az elszalasztott lehetőséget, de Horváth Dániel, Henc Péter és Fuit Vilmos VB-ezüstje azért így is szépen csillog!

Az egyéni küzdelem döntőjében egyik versenyző sem nyújtott meggyőző teljesítményt, aztán a második hosszabbításban Daninak sikerült előbb pontot szereznie. Ezzel eldőlt, hogy Horváth Dániel VB-aranyat, Fuit Vilmos pedig VB-ezüstöt nyert!

Még hátravolt két döntő, két aranyat még szerezhettünk, mindkétszer a házigazda brazil csapat volt az ellenfél. Először az ippon shobu döntőre került sor. Henc Peti volt az első, aki hozta is a saját meccsét. Következett Fuit Vili, aki nagyon meggyőzően verte ellenfelét, és ezzel el is dőlt az arany sorsa. Horváth Dani azért egy biztonsági döntetlent még hozott ellenfelével szemben, aminek azonban már nem volt jelentősége. A Horváth Dániel, Henc Péter, Fuit Vilmos és Takács András alkotta kvartett VB-aranyat szerzett!

Következett az utolsó döntő, a rotációs csapat küzdelem. Ez egyrészt nagy taktikai csata a két edző között is, hogy kit mikor cseréljen be a mérkőzésbe, de természetesen fontos szerepe van a tudásnak is. Ezt a meccset iskolajátékkal 5-0-ra hoztuk, tehát Horváth Dániel, Henc Péter, Fuit Vilmos és Takács András ismét VB-aranyat nyert!



A 4 fős csapat hatalmas sikerét jól fémjelzi, hogy szinte mindenki a magyarokkal fényképezkedett és akart melegítőt cserélni. Ez utóbbira az eredményhirdetést követően sor is került. Mindegyik versenyzőnk brazil nemzeti melegítőben térhetett haza.

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.