A küzdősport tréningen nem csak a technikákat sajátíthatták el a gyerekek, de azt is megtanulták, hogy a megszerzett tudással nem illik visszaélni.
A Böjte Csaba Atya által alapított Dévai Szent Ferenc Alapítvány nagyszalontai árvaházi otthonát már évek óta támogatja a békéscsabai Kazinczy Ferenc Általános Iskola. Ez adományok, meghívások és – ami talán a legfontosabb – a személyes kontaktus, foglalkozások megtartása formájában nyilvánul meg.
A Szeleczki Erzsébet igazgatónő vezette békéscsabai iskoláról tudvalévő, hogy diáksport terén Magyarország legeredményesebb általános iskolája, hiszen az utóbbi hat évben négyszer lett első és kétszer lett második az ország összes általános iskolája között, a Diákolimpián. A békéscsabai 2.Számú Általános Iskola és a 10.Számú Általános Iskola összevonásával létrejött új intézmény tovább folytatja a két iskola hagyományait és kapcsolatait.
Hagyomány az is, hogy a tanév végén nyári tábort szerveznek az iskola pedagógusai, ahol az egyik fő programelem, hogy Gregor László VI.DAN, a Nippon Seibukan Akadémia magyarországi vezetője, a Békéscsabai Lakótelepi SE elnökhelyettese edzést tart a gyerekeknek.
Az idén sem történt másképpen, hiszen mind a puszta kezes önvédelem, mind a rövid bot használatába belekóstolhattak a résztvevők. Újdonságnak számított, hogy sportdélelőtté alakult át a foglakozás, hiszen amíg az egyik csoport edzett, addig a másik csoport Seres János tanár úr vezetésével a labdát kergette bőszen. Így olyan gyorsan telt el az egész délelőtt, hogy a résztvevők alig vették észre.
A küzdősport tréningen nem csak a technikákat sajátíthatták el a gyerekek, de azt is megtanulták, hogy a megszerzett tudással nem illik visszaélni. Az ütések és védések során zengő „Kiai” messziről jelezte, milyen csoport gyakorol a betonon. A harcművészeti oktatáson kívül műsor tanulás, rajz és festészet oktatása, tánctanulás, hangszeres zene és ének szépítette meg a nyári vakáció kezdetét, majd egy héten keresztül.
Az árvaház egyébként folyamatosan fejlődik, hiszen a foglalkozások nagy része az elkészült új ebédlőben került megrendezésre, s nem egy lakóépületben már internettel és számítógéppel találkozhattunk. A technikai fejlődés viszont nem helyettesítheti az emberi kapcsolatokat, amelyekre a jövőben is óriási szükség van, s ezt a búcsúzáskor elérzékenyülő, hálás kis arcok erősítették meg igazán.
Immár harmadik éve, hogy a tanév végi, hagyományos, árvaházi rendezvénysorozat programjában a harcművészet alapjaival ismerkedhettek meg az árvaház kis lakói
A Szeleczki Erzsébet igazgatónő vezette békéscsabai iskoláról tudni illik, hogy diáksport terén Magyarország legeredményesebb általános iskolája, hiszen az utóbbi öt évben háromszor lett első és kétszer lett második az ország általános iskolái között.
A foglalkozások alatt nem csak a technikákkal és az önvédelmi fogásokkal ismerkedhettek meg a gyerekek, hanem a harcművészet, a BUDO elméleti alapjaival is.
Zengett a „kiai”, kórusban számoltak japánul, s a lurkók azt is megtanulták, hogy a megszerzett tudással nem illik visszaélni. A résztvevők közül többen a tavalyi foglalkozásokon is részt vettek. A harcművészeti oktatás rövid ideje alatt is kiderült, jó néhány olyan tehetséges gyerek hajtotta végre a gyakorlatokat, akinek a sport, a harcművészet kiugrási lehetőséget jelenthetne az életben. A harcművészet elsajátítása fontos része lehet annak a szeretetközpontú neveltetésnek, amit a fiúk és lányok az otthonban kapnak.
A kihelyezett dojo tréningen kívül bemutató tanulása, rajz és festészet oktatása, tánctanulás, hangszeres zene és ének szépítette meg a nyári vakáció kezdetét. Természetese a példamutató segítségen kívül nagyon fontos és jól jön az árvaháznak minden anyagi és erkölcsi támogatás, amit jó szívvel csak ajánlani tudunk!