A Ten-Shin Karate Sportegyesület által rendezett nyílt edzésre az ország több pontjából érkeztek a küzdősport szerelmesei.
A RANDORI a judo terminológiából átvett kifejezés laza, erőlködéstől mentes küzdelmet jelent, ahol elsősorban nem a győzelemre törekszik a küzdő, hanem igyekszik az edzéseken megtanult karate-do – és egyéb harci – technikákat a gyakorlatba átültetni.
A küzdelmek során a cél a karate-do technikáinak minél szélesebb skálájának gyakorlása, az örökké változó idő és térviszonyokhoz alkalmazkodva, továbbá az egyéni elképzelések kipróbálása váltott ellenfelekkel, és az egyéni – tokui-waza – kialakítása, az egyén erősségeinek és gyengéinek feltérképezése. A küzdelem megkötések nélkül zajlik. FŐ SZABÁLY: TILOS A SPORTTÁRSNAK SÉRÜLÉST OKOZNI!
A Karate Ten-Shin SE 2011. decemberében első alkalommal rendezte meg az akkor még 30 ellenfeles gyakorló küzdelmet. A később már40 ellenfeles RANDORI kitűnő lehetőség megismerni az egyéni teljesítő képesség határait, ugyanakkor komoly fizikai és mentális erőpróba. A KEIKO (gyakorlás) célja baráti kapcsolatok építése a magyarországi és külföldi karate stílusok és stílusszervezetek között. Ezen a szervezetektől független találkozón lehetőség nyílik arra, hogy a különböző iskolák gyakorlói jobban megismerhessék egymást és együtt gyakorolhassák a KARATE-DO küzdelmi elemeit.
Ötvenen a negyven küzdelemért
A Kiss László (Ten-Shin KSE) és Magos Róbert mesterek által szeptember 21.-én rendezett randori-n nyolc egyesület közel ötven „harcosa” vett részt Szatmárnémetiben. Érkeztek karatésok a Goju-Ryu, Shito-Ryu, Shotokan iskolákból, valamint Kick-thaibox és K-1-es sportolók is részt vettek a jó hangulatú embert próbáló küzdelmi edzésen.A regisztrációt követően Kiss László a 30+10 RANDORI házigazdája köszöntötte a csapatokat és azok vezetőit, majd ezt követően ismertette a főbb szabályokat, melynek lényege, hogy bármely küzdő technika engedélyezett, mellyel nem okoz szándékos sérülést az ellenfelének. Mindenkinek engedélyezett volt a saját versenyrendszerében megszokott védőfelszerelés használata.
Páger Pál Attila 4. danos JKF Goju-Kai mester által levezetett rövid bemelegítést követően elkezdődtek a küzdelmek. A gyakorlás negyvenszer két percig tartott, melyet a 48 résztvevő többsége sikeresen teljesített. Ezt követően egy rövid levezető nyújtás és jó hangulatú csoportfotózás következett. Az ünnepélyes eredményhirdetésen Buda Höning és Kiss László mesterek adták át az okleveleket melyre az a szám került ahány küzdelmet folyamatosan teljesített a résztvevő.
Az egyesületek vezetői egyetértettek abban, hogy az eseményt a jövőben ismételten meg kell rendezni. Olyan javaslat is elhangzott, hogy a következő találkozón 100 egymást követő küzdelem legyen a cél!
Az eseményen az alábbi egyesületek vettek részt:
HKA Budapest, vezetője Buda Höning 6. dan. Hajdúszoboszlói Shotokan KSE, vezetője Dihen Károly 3. dan. Justitia Fuji-Yama SE Debrecen, vezetője Ökrösi Attila 3. dan. Ichiban-Do SE Debrecen. Tensho KSE karatésai és K-1 csapata, vezetője Páger Pál Attila 4. dan és Dr. Gila Pál 6. dan a JKF Hungary főinstruktora. Báthory SE Püspökladányi csapata, vezetője Girdán Miklós 4. dan. HBM Rendészeti SE Debrecen. Ten-Shin KSE Hajdúszoboszló, vezetője Kiss László 3. dan.