Kiemelt hírek

Élménybeszámuló a Budo és a K-1 hazájából

2011. március 2. | szerző akadmin |

Pillantsunk be Japán belső világába a szigetországban kalandozó Fullcontact Media Team jóvoltából – lenyűgöző fotókkal.

 
 HARCMŰVÉSZETEK, K-1 ÉS JAPÁN  – ÚTIBESZÁMOLÓ 
 
A Fullcontact Media Team, sensei Kalmár Árpád vezetésével decemberben ismét Japánba utazott, hogy részt vegyen a világ egyik legnagyobb fullcontact viadalán, a K-1 World Grand Prix döntőn, valamint megismertesse a hazai sportkedvelő nézőkkel Japán tradicionális és kulturális nevezetességeit. A csapattal tartott Székely Sándor, a Székely-Budo Sport vezetője, a Harcművészeti Össz-szövetség elnökségi tagja, a budomagazin.hu exkluzív támogatója.
Íme néhány részlet a csapat élménybeszámolójából.

 

  
Csapatunk 14 óra repülőutat követően érkezett meg Tokióba, ahol első utunk a K-1 World Grand Prix sajtótájékoztatójára vezetett, amelyet a patinás ANA Hotel Interkontinental szállóban rendeztek a szokásos felhajtással és kiemelt médiajelenléttel. Itt üdvözölhettük és találkozhattunk a teljes indulógárdával és a kedvenc ismerős K-1-es sztárversenyzőkkel is akikkel már  többször készítettünk interjút, köztük: Peter Arts, háromszoros, Ernesto Hoost négyszeres, és Semmy Schilt négyszeres K-1 világbajnok.

 
Délután elfoglaltuk szállásunk Tokioban, IKEBUKURO „kyós” negyedében, közvetlenül a metróállomás melletti patinás hotelben.
 Másnap délelőtti program, az Asakusa városrész megtekintése volt,  az ősi szent városrész szentélyeivel, templomaival és pagodáival lenyűgözött bennünket.
 
 
 

… ebéd és irány a K-1 nagydöntő…
 
A gálát a tokiói Ariake tenisz-kolosseumban rendezték meg az ilyenkor szokásos teljes pompával, mintegy 15000 ember előtt, a legmodernebb hang-, fény-, és show arzenált felvonultatva.
A legjobb nyolc versenyzőt felvonultató finálé elődöntőjét a két holland többszörös világbajnok, Peter Arts és Semmy Schillt vívta. Kettejük nagy csatájából meglepetésre 4. X-et taposó, de dinamikusabb Arts került ki győztesként, a közönség nagy ovációja közepette. Gratulálunk, az egyik legnagyobb csata volt a nap folyamán!..
 A másik elődöntőt a nagy rivális, Alistair Overeem és a török fighter, Gokhan Saki vívta.
 
Saki meglepetésként nagy erővel és intenzíven támadott, amely először meglepte Overemeet, de hamarosan egy erőteljes testrúgás megállította a török versenyzőt, a másik döntős Alistair Overeem.
 
A mérkőzések szünetében látványos japán táncbemutatót láthatott a közönség  
 
A döntőben a Schiltel való mérkőzésen alaposan elfáradt és megsérült Peter Aerts került össze a fiatal, erőtől duzzadó, szinte teljesen pihent Alistair Overeemmel.
 
A gyors győzelem nem volt kétséges.           
 
Az új, trónfosztó világbajnok Alistair Overeem – a holland hegemónia folytatódik..
 
Riport Peter Arts, K-1 VB. ezüstérmes versenyzővel: „Az elődöntőben nagyon kemény csatát vivtam Semmy Schilltel ami megviselt a döntő előtt, de így is elégedett vagyok a teljesítményemmel, a K-1 pályafutásomat koromra való tekintettel is viszont most ezzel a versennyel befejeztem, a jövőben már csak szuperfight-okat vállalok”                                                                                    
 
A döntőt követően megszólaltattuk a friss világbajnokot, Alistair Overeemet is.
 
 „A döntőben arra számítottam hogy Semmy Schilttel kell megküzdenem, akit szívesen legyőztem volna, így is egy nagy harcossal, Peter Artsal küzdöttem a bajnoki címért, kár hogy sérült volt, de úgy érzem, így is megérdemeltem a világbajnoki címet, melyért nagyon sokat edzettemí!”

 
A versenyt követő sajtótájékoztató családias, jó hangulatban zajlott, a rajongók ovációja közepette, ahol Semy Schilt egy közönségjátékhoz többek között a stábunk tagját, Székely Sándort is  kiválasztotta.

Riportot készítettünk Sadaharu Tanikawa úrral, a K-1 vezető producerével is: „Azt hiszem hogy sikeres volt ez a K-1 döntő, bár hiányoztak bizonyos nevek, de úgy gondolom, hogy Peter Arts, és Alistair Overem, a friss világbajnok, megérdemelten kerültek dobogóra. Ebben a formában az utolsó K-1 döntőt láthatták a nézők, jövőre egy megújult dizájnnal jelenünk majd meg ismét a nagyközönség előtt.
 
A K-1 Gála és sajtótájékoztató felejthetetlen partival és vacsorával zárult le, amelyen részt vettek stábunk tagjai is.
 
  
JAPAN TRADICIONÁLIS PROGRAMOK, UTAZÁSOK
 
A stábunk másnap tovább indult, hogy közelebbről is bepillanthassunk Japán modern és tradicionális világába..
 
Először Tokió nevezetességeit tekintettük meg.
 
 
Akihabara, a nyüzsgés, az elektronikus csodák városrésze, ahol a videokamerák, fényképezőgépek és laptopok mellett egy magyarul beszélő eladóhölggyel is találkoztunk..
 
…a modern élet és a tradíciók váltakozásában utunk a Császári palota felé vezetett, a több százéves kastélykerttel szemben a kormányzati negyed modern felhőkarcolói sorakoznak fel. 
 
Egyszerre található itt a múlt és jelen…
 
 

 A Sosai Masutatsu Oyama mester által alapított központi edzőterem megtekintése, illetve találkozás a mester fekete öves és aktív karatés lányával, Kristina Oyamával, majd egy vacsora shihan Akira Masuda többszörös VB helyezett tradicionális japán mesterrel, szintén a „kötelező” programok közé tartozott.
 

Kuristina Oyamával és Hasabe Toshival
 

Természetesen ezt követően egy látogatás és tisztelgés következett a kyokushin alapító nagymestere sosai Masutatsu Oyama mester síremléke előtt a híres Gokoguchi temetőben.

 A villámgyors Shinkanzen gyorsvasúton száguldottunk tovább Nikko felé.

Nikko Észak-Japánban található, a világörökség része. Soha nem látott szépségű őspark, szentélyek, pagodák és templomok kápráztattak el bennünket.
 

 

A fuji hegy mellett haladva következett Osaka és Kyoto, a régi főváros, csodálatos szamuráj várkastély, ősi szentélyek, tradícionális templomok és a japán kertek hangulatával.

 

 

 
A következő állomás Kamakura, a sintokapuk – szentélyek – egy óriás buddha szobor és a szamuráj örökségek városa, ahol egy százéves kardkovács műhely is emlékeztet az ősi japán tradíciókra.

 
Utunk Yokohamába vezetett tovább. A Tokio melletti nagyváros Ázsia legmagasabb épületével, a tengert átivelő monumentális hídjaival és a kínai negyed pompájával fogadja a látogatókat, ahol Tazaki Katsuja barátunk kalauzolt bennünket – kifogástalan magyarsággal és vendégszeretettel.
 

 
Bármilyen kellemes és izgalmas az utazás, egyszer az egyhetes program is véget ért, amelyet egy záróvacsorával búcsúztattunk. Toshiaki Hasebe mester, Magyarországon élő barátunk invitálásának eleget téve egy ízletes, tradícionális japán vacsorával búcsúztunk A felkelő Nap országától..
 
 

 

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.