A közelmúltban rendezték meg az első Pride Bushido-t, amelyen a stílus emblematikus figurái csaptak össze. Talán közülük is a legnagyobb név a brazil jiu-jitsu stílust képviselő Paulo Filho (9-0-0) volt, aki már több szabályrendszerben is bizonyította kivételes tudását.
A Pride Bushido rendezvényén, az első körben Amar Suloev ellen aratott fölényes győzelme után sérülés miatt nem folytatta a versenyt, nem tudott kiállni Dean Lister ellen. A csalódott Filho, akitől mindenki győzelmet várt “minden idők legjobb tornáján”, támadások kereszttüzébe került, mivel az interneten elterjedt a pletyka, hogy azért “adta fel” a további küzdelmet, hogy átadja “biztos döntős” helyét csapattársának, Ricardo Aronának. A kérdést tisztázandó a legilletékesebb mondja el véleményét.
– Mi a véleményed az interneten keringő mendemondákról?
– Ez teljesen abszurd feltevés. Szeretném megérteni, miért terjesztenek egyesek ilyen hazugságokat. Aronát már az én
Paulo Filho |
felkérésem előtt meghívták a versenyre a Pride Bushido szervezői, úgy, hogy eleve tudtam róla, hogy akár össze is kerülhetünk. Miután a szervezők egy csapatból két versenyzőt is meghívták, megegyeztünk, hogy erre a versenyre Arona lesz a csapatunk 2. számú versenyzője. Nagyon csalódott voltam, hogy megsérült a lábam, mivel az általam már legyőzött Saluevet jóval erősebbnek tartom, mint Dean Listert, aki ellen már nem tudtam kiállni. Úgy gondolom, hogy jó esélyem lett volna megnyerni a tornát, ezért nagyon szomorú vagyok a történtek miatt. Ez egy nagyszerű lehetőség lett volna, hogy bajnok legyek minden idők legjobb középsúlyú tornáján.
– Pontosan mi történt a lábaddal?
– Nem tudom, mikor és hogyan történt; talán akkor, amikor az ellenfelem felettem volt, és ki akartam szabadítani magam alóla, de közben kicsavarodott a lábam. Amikor véget ért a meccs, még nem volt semmi probléma, de amikor megpihent az izomzatom, hihetetlen fájdalmat éreztem a lábamban és a sípcsontomban. Még járni sem tudtam. Ennek ellenére küzdeni akartam. Sajnos az orvosok nem engedélyezték, hogy fájdalomcsillapítókkal beinjekciózva lépjek a ringbe.
– Egy elég balszerencsés időszakon vagy túl. Hallani lehetett, hogy elég sok sérülést szedtél össze mostanában…
– Nem akarok túl sokat beszélni erről, mert kifogásnak hangozhatna, de hihetetlen pechsorozaton vagyok túl. Miután egy nagyon komoly törést szenvedtem három évvel ezelőtt, egy nagy műtétem volt, miután két hónapig fémek voltak a kezemben. Ezeket kivetettem arra a hétre, amikor Koreában Matsuival mérkőztem. Nem volt időm edzeni, vagy gyógytornára járni. Amikor visszatértem Koreából volt egy autóbalesetem. Mindezek után kezdtem kilábalni a bajokból és sérülésekből, de amikor a Pride Bushido-ra utaztam, a Japánba, az érkezés utáni napon egy nagy kelés jött a kezemre. A csapatorvos kivágta, és kaptam rá egy szép kis kötést, de a Suloev elleni meccsen kicsavarodott a lábam.
Előtte…
|
– Mit jelent számodra a Pride-ban küzdeni?
– Szerintem Pride a legnagyszerűbb vegyes stílusú szabályrendszer. Nagyon büszke vagyok, hogy itt küzdhetek.
– Hogyan jellemeznéd stílusodat?
– Földharcos vagyok.
– Mondták már neked, hogy akár testvérek is lehetnétek Ricardo Aronával?
– Igen. Nagyon jó barátok vagyunk.
– Különbözik valamiben a stílusotok?
– Arona inkább szívvel küzd, én viszont a fejem használom. Arona jó harcos, én viszont technikásabb vagyok.
– Mit jelentenek a tetoválásaid?
– Bal kezemen az első kutyám képe látható. A jobb karomon az első iskolám, a Carlson Gracie Akadémia szimbóluma van. Szintén a jobb karomon van Mike Tyson portréja.
– Ha újra rendeznék ezt a középsúlyú tornát, ki lehetne a legkomolyabb ellenfeled?
– Ez minden idők legkeményebb középsúlyú versenye, ezért minden ellenfél nagyon komoly kihívást jelent. Az én stílusomnak azonban az olyan harcosok, mint Quinton Jackson és Dean Henderson jelentik a legnehezebb feladatot.
…közben
|
– Még Vanderlei Silvánál is nehezebbet?
– Vanderlei egy nagyszerű harcos, de véleményem szerint, nem olyan nehéz levinni őt a földre. Úgy vélem, a stílusomat jobban tudtam volna alkalmazni ellene, mint mondjuk Jackson ellen, aki ráadásul jóval magasabb is azon túl, hogy kiváló birkózó és nagyon jó álló harcban is.
– Szerinted kik az idei Pride Grand Prix favoritjai? Kik juthatnak a legjobb négy közé?
– Ezt nehéz megmondani. Nagyon bízom Aronában. Nagyszerű formában van, és mindennel rendelkezik, ami a győzelemhez kell. Minotauro sokat fejlődött az utóbbi időben, Wanderlei mindig kemény ellenfél, Vitor Belfort pedig – ha jó napot fog ki – mindig a favoritok közé sorolható. De olyan fighterek, mint Henderson, vagy Jackson lenyűgözőek. A legjobb négy személye függ a sorsolástól is.
– Mik a terveid a közeljövőben?
– Most keményen tréningezek, hogy ott lehessek a 2005-ös ADCC-n (Abu Dhabi Combat Championship), s a legjobb formámat tudjam hozni. Emellett azt tervezem, hogy lefogyasztok 83 kg-os kategóriába vale tudo-ban.
Comments
comments