A békéscsabai Kazinczy Ferenc Általános Iskolában rendhagyó önvédelmi órán mutatkozott be a tananyagba is bekerülő önvédelmi program.
Napjaink fiataljait sok hatás éri, pozitív és negatív értelemben egyaránt. A sport, ezen belül a küzdősportok és a különböző harcművészetek gyakorlása nem csak a testet erősíti, hanem személyiségfejlesztő hatása is van, s egyben alkalmassá teszi az egyént önmaga megvédésére.
Békéscsabán, a Kazinczy Ferenc Általános Iskolában rendhagyó önvédelmi órát tartott Shihan Gregor László VI.DAN, a Nippon Seibukan Akadémia magyarországi vezetője, aki egyben a Békés Megyei Harcművész Szövetség elnöke is. Nem volt könnyű feladat egyszerre két, eltérő korú osztálynak edzést tartani úgy, hogy először vettek részt ilyen jellegű foglalkozáson a fiatalok.
Az edzésen a balesetvédelmi szabályok és szokások ismertetése után gyors bemelegítés következett, majd a csuklófogásból szabadulás technikájával ismerkedtek a résztvevők. A 45 percet jó hangulatú, térdelésből végrehajtott birkózás zárta.
A pozitív tapasztalatokból kiindulva az iskola azt tervezi, hogy ősztől minden évfolyamon egy osztályban heti egy órában önvédelmet oktat majd, s az évfolyam többi tanulójának külön önvédelmi szakkört indít. Az önvédelmi fogásokon kívül a jogszerű önvédelemmel és a különböző vészhelyzetek elkerülésének és megelőzésének módjával is foglalkozik majd a program, amely egyben illeszkedik az iskolában évek óta sikeresen működő rendőrségi DADA programhoz.
Természetesen ez a lehetőség a jó adottságú és vállalkozó kedvű tanulókat a város különböző harcművész szakosztályai felé is motiválja. A tanulóknak a visszajelzések alapján tetszett a rendhagyó óra, s ez a referencia a program sikeres kezdésére.
Comments
comments