Március utolsó hétvégéjén kerül sor a WTKA Open Európa Kupa Nemzetközi Harcművészeti Bajnokságra. Íme a torna Full-contact Karate küzdelmi szabálymagyarázata.
Full-contact Európa Kupa – Versenykiírás
Szabályok a Full-contact Karate küzdelmi szabályaihoz:
a küzdelem 5x5m es boxringben zajlik,megegyezik a kyo knock-down küzdelmi szabályokkal + nincs figyelmeztetés a tolásért és az alkartámaszért – hiszen ringkötél van és nem tud kilépni mint a tataminál.
Egy meneten belül 3x számolnak valakire tko, ha a 3 menet alatt a 4. számolás jelenti a tko-t.
Menetidő 3x 2 perc felnőtteknél, junior és gyerek 3×1,5p.
Védőfelszerelés: sípcsontvédő(lábfejes vászon), suspenzor, fogvédő, bandázs a kézen, nőknél mellvédő. Karate-gi az öltözék.
A versenyzők a ringbe lépéskor OSU-val meghajlással “beköszönnek, majd ugyanígy tesznek először a vezetőbíró felé, majd a pontozó bírók felé. Rászámolásnál a fehér sarokban vár a másik versenyző. Számolás minden esetben 8-ig történik minimum, ezalatt az idő alatt kell eldönteni, hogy a versenyző tudja e folytatni a harcot. Ha igen, kezek küzdelmi tartásával-ráfeszítéssel és tekintettel – OSU kíséretében jelezni kell a bíró felé, hogy harcra kész. Fejrúgás-ippon esetén nem áll le a mérkőzés ha nem rendül meg az ellenfél.
A mérkőzés véget érhet pontozással, KO győzelemmel, ill. az ellenfél feladásával.
Szabálykiegészítés a Full-contact Karate küzdelemhez:
Küzdőtér:a küzdelem 5x5m es boxringben zajlik,
Technikák:
Technikáiban megegyezik a kyo knock-down küzdelmi szabályokkal + nincs figyelmeztetés a tolásért és az alkartámaszért – hiszen ring kötél van és nem tud kilépni az illető mint a tataminál.
Ütés fejre nincs. Lábsöprés – ashi barai van. Minden rúgás engedélyezett testre és fejre. Térdhasználat közben fogás nincs. Comb támadható térddel, köríves rúgásokkal valamint a kéz ütőfelületeivel.
Gyerek és kadét korcsoportoknál : tilos a hiza geri, mae geri és yoko geri fejre!
Rászámolás:
Egy meneten belül 3x számolnak valakire tko, ha a 3 menet alatt a 4. számolás jelenti a tko-t. A bíró minden esetben 8-ig elszámol, 8nál jelezni kell, hogy erős a versenyző-minden rendben és folytatni akarja a harcot!
Menetidő:
Menetidő3x 2 perc felnőtteknél, junior és gyerek 3×1,5p.
Pontozás: minden menetet külön pontoznak a bírák, menetenként nyerni kell! 10-9-es pontozás van, rászámoláskor levonás a menet végén, annyiszor 1 pont ahányszor rászámoltak az adott menetben. A végeredmény a 3 pontozó bíró 3 menet alapján adódik össze, egy supervisor-ellenőr is értékel-döntetlen esetén ő dönt, hogy melyik versenyző a győztes( a pontozó lapja alapján). Döntetlen és hosszabbítás nincs!
Védőfelszerelés:
sípcsontvédő(lábfejes vászon), suspenzor, fogvédő(nem kötelező), bandázs a kézen, nőknél mellvédő.
Öltözék:
Karate-gi az öltözék(fehér vagy fekete)
Etikett:
A versenyzők a ringbe lépéskor OSU-val meghajlással “beköszönnek, majd ugyanígy tesznek először a vezetőbíró felé, majd a pontozó bírók felé. Rászámolásnál a fehér sarokban vár a másik versenyző. Számolás minden esetben 8-ig történik minimum, ezalatt az idő alatt kell eldönteni, hogy a versenyző tudja e folytatni a harcot. Ha igen, kezek küzdelmi tartásával-ráfeszítéssel és tekintettel – OSU kíséretében jelezni kell a bíró felé, hogy harcra kész.
Figyelem! Fejrúgás-ippon esetén nem áll le a mérkőzés ha nem rendül meg az ellenfél.
A mérkőzés véget érhet pontozással, KO győzelemmel, ill. az ellenfél feladásával.
FIGYELEM: AZ EURÓPA KUPÁVAL ÉS A SZABÁLYOKKAL KAPCSOLATBAN PÉNTEKEN DE 10.00-12.00 KÖZÖTT RÉSZLETES ELIGAZÍTÁST TARTUNK.
A RENDEZVÉNY SAJTÓTÁJÉKOZTATÓJA:
2010. MÁRCIUS 23. KEDD-11.00
SPORTOK HÁZA, BP. XIV. ISTVÁNMEZEI UT 1-3.
Tisztelettel: OSU
Feja Tibor