A pekingi olimpia értékelésekor a vártnál gyengébb eredményeket többek között az edzők erkölcsi, anyagi megbecsülésének hiányával indokolták. A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) a jelenlegi egyéves "Bay Béla-edzőprogramot" a londoni olimpiáig szeretné folytatni, és egyben további bővítését is tervezi.
A Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége az edzők támogatására Bay Béla ösztöndíj program keretében saját bevételeiből, elsősorban a szponzori támogatásokból, hatvanmilliós kerettel fejlesztési programot hirdetett meg, amelyre 25 sportág 133 edzője küldte be pályázatát.
Három dzsúdós pályázata is győzött
Az edzők döntő többsége rendkívül értékes pályázatot nyújtott be, határozott, de elérhető célokat fogalmaztak meg.
A MOB elnöksége Szabó Tamás alelnököt, a NUSI igazgatóját, Molnár Zoltán főtitkárt és Kovács Tamás sportigazgatót kérte fel a pályázatok értékelésére, a támogatásban részesítendő edzők névsorának összeállítására.
Az előzetesen megállapított, június 30-i határidőig befejeződött értékelés során a szakszövetségek által megadott rangsorokra támaszkodtak. Elsősorban a londoni olimpiára készülő fiatal, utánpótláskorú versenyzők megfelelő képzettséggel rendelkező edzőit vették figyelembe, akik egyáltalán nem, vagy csekély mértékben részesülnek az állami forrásokból származó támogatásban.
Július 1-jétől, havi 100 ezer forintos, adómentes támogatásban részesülők számára negyedévenként kötelező lesz majd írásbeli tájékoztatást adni a MOB szakmai tudományos bizottságának végzett munkájukról, az általuk irányított versenyzők eredményeiről, fejlődéseiről, és egyben az edzők részére rendezett szakmai továbbképzéseken is részt kell venniük.
A MOB a jelenlegi egy éves időtartamra szóló programot a londoni olimpiáig szeretné folytatni, és egyben további bővítését is tervezi.
A Bay Béla ösztöndíjban részesülő edzők:
Asztalitenisz: Harczi Zsolt, Téglás Péter
Atlétika: Ecseki Tibor, Koós Hutás László, Szabó Dezső, Tóthné Stupián Anikó
Birkózás: Gyöngy Attila, Kiss Ferenc, Módos János, Repka Attila
BMX kerékpár: Nyikos Tivadar
Dzsúdó: Bíró Tamás (Ceglédi VSE – többek között Ungvári Miklós és Ungvári Attila edzője), Pánczél Gábor (KSI SE – Baczkó Bernadett, Joó Abigél és Maros Barbara edzője), Toncs Péter (Honvéd-Kipszer – Hadfi Dániel és Mészáros Anett edzője)
Evezés: Dani Zsolt, Rapcsák Károly
Kajak-kenu: Babella László, Csipes Ferenc, Erdős Attila, Hubik András, Kiss István, Makrai Csaba, Mórocz István
Kerékpár: Pataki Ibolya
Kézilabda: Papp György
Korcsolya: Telegdi Attila
Műugrás: Haász Katalin
Ökölvívás: Szántó Imre, a második edzőt később jelölik ki
Öttusa: Balaska Zsolt, Bognár Gábor, Hegedűs Ferenc, Pálvölgyi Miklós
Sportlövészet: Kisvárdai István, Pongráczné Vasvári Erzsébet
Súlyemelés: Stark András
Torna: Bereczkiné Harangozó Ildikó, Láng Géza
Triatlon: Pócsföldi Ottó
Úszás: Berzlánovits Éva, Friedl Bernadett, Magyarovits Zoltán, Nagy Péter, Sántics Béla
Vívás: Borosné Etiner Kinga, Decsi István, Fehér Gábor, Solti Antal, Somlai Béla
Vízilabda: Mihók Attila
A MOB elnöksége nevében Schmitt Pál július 10-én (pénteken) délelőtt a Hélia Szállóban köszönti a program résztvevőit, és nyújtja át számukra a sajtó nyilvánossága előtt a szerződéseket.
Forrás. Judoinfo.hu