A Büki család nevéhez fűződik a legendás harcművész magazin és a verhetetlen földharc technika is.
A keleti küzdősportok és harcművészetek hívei közül sokan régóta ismerik Büki Péter újságírót, mégis keveset tudnak róla. Ugyanis két és fél évtizede gyakran elmegy a különböző versenyekre, edzésekre, e sportág fontosabb eseményeire, sajtótájékoztatóira. Ilyenkor azonban inkább kérdezett, tájékozódott, önmagáról keveset beszélt…
A Magyar Budo magazin története 1991. nyarán kezdődött. Büki Péter ekkor vállalta el egy újonnan induló küzdősport magazin főszerkesztői teendőit. Ebben a döntésében közrejátszott, hogy a fia akkor már tíz éve dzsúdózott, többszörös korosztályos magyar bajnoki címet szerzett, s őt is bosszantotta, hogy addig Magyarországon egyetlen ilyen folyóirat sem tudott tartósan "talpon maradni". Ezért úgy döntött, képzett és tapasztalt újságíróként "küzdőtérre lép" az alapvetően judo témájú lap létrehozásáért és életben tartásáért. Így jelentek meg 1991. nyarától az Ippon Magazin első számai. A magyarországi harcművészetek népszerűsítésére irányuló törekvését gyakorlatilag valamennyi vele kapcsolatban álló szakág, stílus vezetője aktívan támogatta. Így jött létre 1994 tavaszán a Repülő Tatami Könyv- és Lapkiadó Bt., majd néhány hónappal később, augusztus végén megjelent a Magyar Budo magazin első száma.
Idősebb Büki büszke rá, hogy: az általa szerkesztett újság mindenki előtt nyitva áll sportága, szövetsége, klubja népszerűsítésére, hírek, versenyeredmények közzétételére, aki megfelelő felkészültséggel, hivatalosan tevékenykedik a budo sportok és harcművészetek területén.
– Ez a magazin valójában azért jött létre, hogy Magyarországon is legyen egy olyan lap, mely független a különböző küzdősportok, stílusok, harcművészeti iskolák egyéni érdekeitől (és ellentéteitől), s összekötő kapocs legyen köztük, minél több hiteles információt adjon közre az e témák iránt érdeklődőknek.
A lapban fórumra lelt gyakorlatilag valamennyi hazánkban elérhető küzdősport és harcművészet. Az olimpiai, világ- és Európa-bajnokságok, magyar bajnokságok, jelentősebb hazai versenyek eredményei mellett megtalálhatók a sportágakkal kapcsolatos fontosabb hírek, beszámolók, elméleti cikkek, esetenként egy-egy klub, illetve kiváló sportember bemutatása. A sportszakmai és keleti filozófiával összefüggő anyagok mellett gyakran készülnek interjúk olyan tekintélyes állami, gazdasági vezetőkkel, közéleti személyekkel, akik rokonszenvükkel sokat segíthetnek a "dojok látogatóinak".
Büki Péter már gyerekkorától rokonszenvezett a cselgánccsal, azonban ez a szerelem "plátói" maradt. A judo igazán középiskolás évei alatt került közel hozzá, amikor is Sági József, az MJSZ későbbi főtitkára volt a testnevelő tanára, akihez osztálytársai közül hatan-heten jártak edzésre Tatabányán. Szívesen járt volna ő is dzsúdózni, de a tanulás mellett minden idejét lekötötte a sportrepülés.
A szolnoki repülőtiszti főiskolán, szabad idejében azért gyakran vett részt "alkalmi edzéseken", de sportolói karriert a repülés miatt nem futott be. Mindez azonban nagyban hozzájárult, hogy 1981-ben a fiát elvitte a BHSE dozsójába. A kis Büki Petiből az évtizedek során ügyes, eredményes sportoló, korosztályos egyéni, majd felnőtt egyéni magyar bajnok (a BHSE színeiben számos alkalommal csapatbajnoki aranyérmes is), sokszoros bajnoki érmes, válogatott kerettag lett.
A ifjú Büki a magyar judo első aranykorszakában, a '90-es években volt ifjú titán. Ennek minden előnyével és hátrányával. A Csősz Imre fémjelezte, olimpiai, világ- és európa-bajnoki sikereket elérő generációban rendkívül nehéz volt az élre kerülni. Bár a földharc specialista ifj. Bükinek nem sikerült a kiugró eredmény elérése, 1991. és 1999. között folyamatosan válogatott volt különböző korosztályokban.
A rendkívül tehetséges, tinédzser Péter ráadáslul egy ki nem dolgozott, ún. átfordításos judo technikát átalakítva és a tökélyre fejlesztve számos nagy győzelmet aratott, meglepve tapasztaltabb és erősebb ellenfeleket is. A méltán kedvelt, Büki-waza néven ismert és elismert technikát a mai napig oktatja Büki mester a tudásra (és kivédhetetlen, győzelmet érő fogásokra) éhező tanítványoknak.
A jelenleg szakedző V. danos mester továbbra is aktívan és eredményesen versenyez, amit senior VB- és EB-érmek bizonyítanak.
Apa és fia társadalmi felelősségvállalásból is példát mutat, hiszen évek óta aktív támogatói a HEGYEM Mozgalomnak.