Kiemelt hírek

IBK Nyári Tábor 2012: A munka a kyokushinról szól, nem szervezetekről!

2012. július 18. | szerző akadmin | Karate

Csillebércen ismét szuperintenzív hat napon át fejleszthették tudásukat az IBK Summer Camp-be érkező kyósok. A szervezet vezető mesterei értékelnek.

 
Idén 12. alkalommal került sor az International Budo Kai Nemzetközi Nyári Táborára Csillebércen. Az évről évre mind komolyabb szakmai programot felvonultató esemény idén is szuperintenzív hat napot biztosított a tanulni, fejlődni vágyó kyokushin karatékák számára. Az IBK szervezetnél nagyon fontosnak tartott nyitás jegyében idén is érkeztek résztvevő mesterek és tanítványok más kyokushin szervezetektől. A napi három kőkemény edzés mellett több, a harcművészetet más szempontból megközelítő küzdő stílus szemináriumán tágíthatták látókörüket a kyósok.

Tanaka Koshiro Sensei a hiko ryu fogásait oktatta

Még több edzésfotó a Budomagazin.hu Google Plus oldalán!

Sosai Oyama követői Sensei Tanaka Koshirotól hiko ryu taijutsu, Szénási Zsolt mestertől kyusho, Kelemen István Sokétól jiu-jitsu, Erdei Zsolttól pedig ökölvívó technikákat tanulhattak a speciális foglalkozásokon.

A tábor vezetői egyértelműen sikeresnek minősítették a rendezvényt, valamint kiemelték a folyamatos szakmai fejlődés megvalósulását, amely tetten érhető mind egyéni, mind szervezeti szinten. 
 

Shihan Somogyi Zsolt, az IBK technikai bizottságának tagja is a minőség folyamatos emelkedését üdvözölte a Budomagazin.hu-nak adott interjúja kezdetén.
 
– Az idei nyári táborunkban is – mint hagyományosan – jelen voltak az IBK vezetői, akik egyöntetűen alátámasztották, hogy folyamatosan emelkedik a színvonal. Ez az előrelépés érzékelhető volt a technikai és a küzdelmi elemek terén egyaránt. Külön öröm számunkra, hogy a táborba látogató külsős, más szervezetekből érkező mesterek szintén érzékelték és alátámasztották ezt. A danvizsga a legegyértelműbb alkalom, amikor a minőséget lemérhetjük. Idén az előző éveknél is keményebben meg lettek aprítva a résztvevők: a segítők is keményebben dolgoztak és a vizsgázók is, akik bizony kőkeményen állták a sarat. Ezek mindenképp a küzdelmi szint emelkedését jelentik, amely okot ad arra, hogy a terveinknek megfelelően elindítsuk jövőre az IBK saját versenyeit. Kancho Gerard Gordeau, az IBK elnöke természetesen támogatja hazai versenyeinket és buzdít arra, hogy vegyünk részt külföldi erőpróbákon is. 

Rendkívül jó érzés, hogy a tábor külsős, más szervezethez tartozó, vendég mesterei – hazai és külföldi – számára is érdekes, színvonalas programot nyújtottunk, amelyért számos pozitív visszajelzést kaptunk. Jó látni, hogy a "háborúskodás" véget ért és a szervezetek kölcsönösen elismerik egymás munkáját, eredményeit. 

Somogyi mester elmondta: az IBK vezetősége Csillebércen tartott ülése során egyet értett abban, hogy a szervezet tevékenységének promótálásához, valamint a szervezeten belüli kapcsolattartáshoz minden modern kommunikációs csatornát igénybe kell venni. 
 
– Az IBK vezetősége csillebérci ülése során megerősítette azt a törekvését, hogy teljes mértékben rendezett körülményeket kell teremteni a tagi regisztrációt illetőleg. Ezentúl minden vezetőnek minden információ, hír, esemény központilag lesz kiküldve e-mailben. Egyöntetű vélemény az IBK vezetőségén belül, hogy sokkal több megnyilvánulásra van szükség itthon és külföldön egyaránt. Ezek a megnyilvánulások mintegy promótálják az IBK szervezetét, tevékenységét, tehát marketing szempontból sem mindegy, hogy hányszor kerül a figyelem fókuszába szervezetünk. Ennek nyomán szeretnénk mind több olyan versenyen is megjelenni, amelyet nem az IBK szervez, továbbá saját versenyeinkre minél több, más szervezetekből érkező résztvevőt próbálunk meghívni.
 
Az IBK technikai bizottságának magyar tagja hangsúlyozta, hogy a nemzetközi vezérkar szerint is kiemelten fontos, hogy sokoldalú harci tudással rendelkezzenek az IBK-s karatékák:
 
– A kyokushin – Sosai meghatározása alapján – nem stílus, hanem módszer. Az alapok megtartása mellett nagyon sokat változott és a mai napig változik. Mi, az IBK-nál ezért is nyitottunk első lépésben a brazil jitsu felé, hogy komplex harci tudású mestereket neveljünk.

Shihan Somogyi Zsolt (IBK) és Sensei Tanaka Koshiro (Hiko Ryu)

A kyusho és a hiko ryu beillesztése az oktatásba módszer erősítést ad, nem pedig "új utakat". Az említett stílusok mind olyan részei a harcművészetnek, amelyek abszolút kapcsolhatók a kyokushinhoz. Tanaka Sensei, Kelemen Soke, Szénási Shihan, Erdei Zsolt tanítása egy irányba mutat! A táborban a tanítványok az említett mesterek stílusait megismerve megtapasztalhatták, hogy a "csúcs" valóban egy, de az oda vezető út sokféle lehet. 
 
Hanshi Nico Gordeau, az IBK Kincstárnoka is elégedetten értékelt az idei Summer Camp végén: 

– Nem is tudom pontosan hány éve, de lépésről lépésre fejlődve rendezzük meg minden évben a magyarországi nyári táborunkat. Fokozatosan egyre több résztvevővel és egyre magasabb színvonalon zajlik le ez az egy hét minden évben. Azt is látom, hogy az ide érkező karatékák évről évre mind jobban élvezik ezt az egészet. Amikor mosolyokat látok az edzés alatt, az egy nagyon jó jel számomra, hiszen akkor élvezik az edzést a tanítványok.

Hanshi Nico Gordeau és Kancho Gerard Gordeau személyesen mutatták be a fight training technikáit

Mivel a résztvevők tanulni jönnek ide, mindig hívunk mestereket más küzdőstílusokból, akik tudnak valami pluszt adni a kyokushin szabályrendszerben edződő tagjainknak. Célunk, hogy az IBK kyósok minél komplexebb tudással rendelkezzenek. A mind szélesebb spektrumú tudás magasabb színvonalat hoz, amely lemérhető a danvizsgák minőségének emelkedésén is. Nagyon jó látni az évek során 1-2-3. danokat elérők fejlődését, hiszen ők a jövő mestereit kinevelő fekete öveseink. Természetesen mindeközben mi is öregszünk és fokozatosan átengedjük a helyünk nekik, de megnyugtató, hogy jó kezekbe adjuk a tanítványokat. 


Az International Budo Kai elnöke és kincstárnoka
 

Még több video az IBK Nyári Táborából a Budomagazin.hu Youtube csatornáján!

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.