Kertész, Zathureczky és Felföldi is harapott, esélyt sem adva ellenfelének.
Március 24-én került másodszor megrendezésre, a Tüske kupa elnevezésű nemzetközi MMA rendezvény, a Gerevich Aladár sportcsarnokban Budapesten. A verseny főszervezője és védnöke Juhász Sándor a Tüske Security kft. tulajdonosa. A verseny célja a Gönzci Team utánpótlásának segítése, továbbá, hogy a magyar MMA harcosok nagyközönség előtt, nemzetközi ellenfelek ellen is megmutathassák képességeiket.
A gála programja felvezető mérkőzésekből, egy 76 kg-os és egy 84 kg-os súlycsoportú 8-as tornából, valamint superfight-okból állt. A felvezető meccsek free-fight és K-3 szabályrendszerben kerültek megrendezésre.
A K-3-as szabályrendszert Sándor György alkotta meg és az MMA előszobájának tekinthető, attól annyiban különbözik, hogy 25 másodperc földharc után a küzdő feleknek állva kell folytatniuk amennyiben nem születik feladásra kényszerítés (submission). Ezeket a mérkőzéseket, az életkort figyelembe véve nagykesztyűben szokták vívni. Mindkét nyolcas torna K-3 szabályrendszerben zajlott, azonban bufla kesztyű alkalmazásával, ami a kiskesztyű egy változata, annál valamivel méretesebb és több anyag van benne, hogy csökkentse a sérülésveszélyt. A superfight-ok profi MMA rendszerben kerültek lebonyolításra.
Az est fényét emelte számos, a küzdősportokban komoly eredményeket elérő személyiség megjelenése is, akik közül talán a legismertebb Növényi Norbert.
A gálán részt vett a székesfehérvári Pitbull Team is, amely 2010 májusában alakult meg Vogel Zoltán és Nagy Tibor vezetése alatt. Nem csak alapítását tekintve, de az átlagéletkort is figyelembe véve a legfiatalabb Pitbull Team-nek mondható ám teljesítményük a II. Tüske Kupán magáért beszélt.
A verseny szempontjából a leginkább érdekelt az edző, Nagy (Tarzan) Tibor Attila személye volt. Tavaly hatalmas küzdelem után az ő kezét emelték fel a 76 kg-os nyolcas torna döntőjében, amit két K.O. győzelem előzött meg.
Külön figyelem kísérte az estén a csapatunk nagy reménységének, Fekete Szilárdnak az oktagonba lépését is, aki már nem egy alkalommal bizonyította,hogy nem kevés keresni valója van mind a ringben, mind a ketrecben.
Az utolsó a sorban – de nem utolsó sorban – pedig Németh György, aki bár szemtelenül fiatal, de nem teketóriázik, ha küzdelemről van szó…
A sorsolásnál – többszöri módosítás után – mind Fekete Szilárd, mind Németh György a tartalék mérkőzések közé lett beosztva az előzetes információk ellenére. Mivel egyetlen harcos sem lépett vissza, így az ő küzdelmük sajnos elmaradt, ami sajnálatos, mert kiváló lehetőség lett volna, hogy megmutassák magukat a szélesebb nyilvánosság, "műértő" közönség előtt is.
Nagy Tibornak azonban nem voltak ilyen gondjai. Címvédőként többen is őt tartották esélyesnek a 76 kg-os 8-as torna újbóli megnyerésére. Miután sikeresen lezajlott a mérlegelés, az azt követő sorsoláson kiderült: a fehérvári mester a felvezető meccsek utáni első párosításban fog szerepelni. Ellenfele a kőkemény Furkó László volt, aki már nem egy külföldi viadalt sikeresen megjárt és talán a mezőny fizikálisan legerősebb indulója volt.
Kettejük összecsapása igen parázsra sikeredett, a kőkemény bunyó láttán a nézőknek nem kellett csalódniuk. A két harcos végig keményen, belemenősen, megalkuvást nem tűrően küzdött. Állva Tibit volt a jobb, de ezt Laci kiváló földre viteleivel majd az onnan folytatott ütéseivel (Ground and Pound) ellensúlyozott. Ebben a szellemben telt el a két első menet és a harmadik jó része is. Már mindenki az extra menetet várta, azonban a harmadik menet utolsó percében Tibi villant és egy térdessel eltörte ellenfele orrát. Ezzel olyan komoly sérülést okozott, aminek következtében az orvos utasítására nem engedték tovább a mérkőzést így Tibi technikai K.O. – val jutott az elődöntőbe.
Itt Szombat Patrik várt rá, akivel tavaly a döntőt vívták. Mindkét harcos 3 menetet küzdött összecsapásukat megelőzően, így hasonló fizikai igénybevétel után várták újabb csatájukat. Ami már a harmadik volt a sorban. Az előző kettőt Tibi nyerte.
Ez a mérkőzés, ha lehet, ilyet mondani még izgalmasabb volt, mint a mester előző meccse. Hatalmas pofonok, rúgások, technikás kombinációk és látványos földre vitelek tarkították a meccs képét. A pontozók nem tudtak dönteni, így extra menetet kértek. A két harcos már igen fáradt volt, de szívük nem engedte őket lankadni így került sor a negyedik mindent eldöntő menetre. Ez a menet is az előzőeket idézte. Tibi folyamatosan körözve, csalva a távolságot, beugrásokkal tarkítva eresztette el kombinációit, míg Patrik azokra kontrázott és kezdeményezett. Az igen szoros összecsapás után a bírák Szombat Patrikot látták jobban. Nagy Tibor az összecsapás után igazi sportemberként méltatta ellenfelét és kettejük küzdelmét.
A nagyszerű összecsapásokat hozó minitornák utáni rövid szünetben Juhász Sándor, a rendezvény ötletgazdája-rendezője, a Tüske Security tulajdonosa 1.000.000 Ft-os támogatásról szóló "csekket" nyújtott át a nyíregyházi Gönczi Teamnek.
Az utánpótlásnevelés örömteli pillanatai után profi MMA küzdelmek következtek, ahol szuperfightok keretében léptek a ketrecbe a legjobb pitbull-harcosok és küldöldi fighterek. Ezen az estén a magyar harcosok jóval koncentráltabbnak és elszántabbnak tűntek, hiszen a leginkább várt bunyókon Kertész László, Zathureczky Zsolt és Felföldi Szabolcs is "rövid úton" intézte el riválisát.
Összességében véve kiváló hangulatban és sok tapasztalattal, emlékkel gazdagabban távoztak a székesfehérvári pitbullok és a nézők is a világ legsikeresebb vívójáról Gerevich Aladárról elnevezett sportcsarnokból.