Kiemelt hírek

A Kékszemű Szamuráj is csatlakozott a HEGYEM Mozgalomhoz

2011. október 24. | szerző akadmin | Karate

Nicholas Pettas Japánban vette át a HEGYEM nemzetközi nagyköveti oklevelét.

A HEGYEM újdonsült Nemzetközi Nagykövete, Nicholas Pettas a „verekedős" hongkongi és amerikai akciófilmek hatására ismerkedett meg a küzdősportokkal. A kyokushin karatéra esett a választása; tizennyolc évesen Japánba utazott, és az alapító nagymester, Sósai Masutatsu Oyama gaijin uchi-dechi (bentlakó) tanítványa lett.
 
 
1995-ben visszatért Európába, és megnyerte a Kyokushin-kai Európa-bajnokságot, 1999-ben megnyerte a Shin Karate-Do Összjapán bajnokságot, majd a VII. Világbajnokságon ötödik helyen végzett. Később a K-1 felé fordult: 2001-ben megnyerte a K-1 Japán Grand Prix-t, és ott volt a világ nyolc legjobbja között a K-1 Világbajnokság döntőjében.
 
A 2002-es World Grand Prix-n kettétört a lábszárcsontja és csak többórás műtéttel tudták összekapcsolni. A részleges rehabilitáció után saját edzőtermet alapított: a Samurai Spirit Dojóban több száz tanítvánnyal dolgozik. Hat éve távolították el az utolsó két kapcsot a lábából. A visszatérés után thai/kick-boksz, MMA, illetve K-1 mérkőzéseket is vívott, de több filmben és televíziós produkcióban is kapott szerepet.
 
Nicholas Pettas nem tudta leplezni meghatódottsággal vegyes örömét, amikor alapítónk először mesélt a HEGYEM-ről. Az érdeklődés után sok beszélgetés, mély elmélkedés, majd közös tervezés következett. Japán közkedvelt harcművésze, a K-1 egykori elitharcosa, milliók bálványa ma már a HEGYEM Nemzetközi Nagykövete.
 
 
Több mint húsz éve annak, hogy a japán rajongók által csak „Kékszemű Szamurájnak" becézett Nicholas Pettas először öltött magára karateruhát. A harcművészetek értékei iránt érzett elkötelezettsége azóta törthetetlen.
 
Ennek köszönhető, hogy megtisztelten és örömmel fogadta el Nemzetközi Nagyköveti felkérésünket, amit személyesen tettünk meg Tokióban.
 
 
"Azt gondolom, hogy a HEGYEM munkássága olyan egyedi és értékes elemekkel rendelkezik, amiket minél több embernek meg kell ismerni. Ezért úgy döntöttem, hogy teljes mellszéleséggel támogatom a Mozgalmat. Azért dolgozom majd, hogy a HEGYEM által képviselt mondanivaló ne csak Magyarországon, hanem a világ számos országában érthető legyen, hogy minél nagyobb legyen a HEGYEM-tábor. Ehhez én a nevemet, és azt a tudást adom, amit magaménak tudhatok" – mondta Nicholas Pettas, miután átvette a kinevezési okmányokat.

A HEGYEM és Nicholas Pettas munkája elkezdődött. Jelen pillanatban annak az előkészületei folynak, hogy a HEGYEM kilépjen a világ színpadára. Ehhez Japánban, az Egyesült Államokban és Nyugat-Európában már számos támogatót szereztünk. Abban bízunk, hogy hamarosan azon kell gondolkodnunk: a „Küzdj másokért!" jelmondatunk milyen nyelven és hova jusson el a leggyorsabban.

 
Nicholas Pettas sensei a kyokushin karatéból váltott K-1-re, ami nem volt zökkenőmentes. Erről is mesélt nekünk:
 
– Amikor a küzdősport pályafutásomról kérdeznek, sokszor felmerül a kérdés, hogy a kyokushint karatét és a kick-boxot lehet-e egyszerre csinálni? Egy tanítványom is kérdezte ezt tőlem egyszer. Tudni akarta, hogy jobb-e először karatét tanulni, majd utána kick-boxra váltani, esetleg párhuzamosan jobb a két stílust elsajátítani? Ez olyan, mint egy azon napon kerékpározni és autót vezetni. Teljesen más jellegű két cselekvés, de nem zárják ki egymást. Az emberi agynak ennél sokkal nagyobb kapacitása van, nem probléma két dolgot egyszerre tanulni. Ez csak két módszer amelyet meg kell érteni, majd dolgozni rajta és gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni…
 
Véleményem szerint, ha egyik stílust öt éven át tanulod és akkor kezdesz bele egy másik szabályrendszerbe, az túl késő. Amíg te öt évig karatét tanulsz, addig a kickboxerek a saját szabályrendszerükben edződnek. Amikor te is kickboxra váltasz, már öt év hátrányban vagy és nem fogod behozni a lemaradásod! Amikor én elkezdtem K-1-ben küzdeni, már 15 éves karate pályafutás állt mögöttem. A többiek már kickboxoltak 10-15 éve és az eredmény: kiütöttek az első meccsemen. Ez természetes következménye volt az előbb említetteknek. De 3-4 év kemény munkával eljutottam arra a szintre, hogy meg tudtam nyerni a K-1 Japán Bajnokságot. Ez egy komoly eredmény volt, de hatalmas munkát és elszántságot követelt tőlem.
 
Szóval, ha egy ilyen kérdéssel megtalálnak, hogy karate után jöhet-e kickbox, akkor először is meg kell tudnod, hogy a tanítványnak mi a célja. Aztán segítened kell, utat mutatni neki. És ez az, amit karate do-nak hívunk. A do jelentése út, de egyfajta életútnak is felfoghatjuk. Teljesen egyértelmű, hogy a karate do nem csak egy sport, hanem életforma, amellyel együtt élsz, amit tisztelsz, ami által jobb emberré igyekszel válni. Ha a tanítványod azért akar kickboxer lenni, hogy pénzt keressen, akkor azt tanácsolom, hogy azonnal hagyja abba a karatét, ellenkező esetben profi sportolóként értékes időt tölt azzal, hogy a profi fighter felkészülése helyett a teljesen más szellemiségű karatét tanulja, ami nem fogja segíteni a pénzkeresésben. Az más kérdés, hogy a kickboxben sincs feltétlenül nagy pénz, ráadásul a kickboxból élők nem élnek nagy lábon sokáig. Egyszóval, ha pénzt akarsz keresni, akkor menj kickboxolni, ne habozz. Én megtettem és jól szórakoztam. Nem volt elvesztegetett idő ez számomra.

www.hegyem.hu

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.