Kiemelt hírek

Tóth László: Örülök, hogy még időben megtörtént a DEFENDO szervezet megtisztulása…

2009. július 28. | szerző akadmin |

A DEFENDO magyarországi vezetői a közelmúltban egy ötnapos instruktori tréningen vettek részt a stílus európai fellegvárában, Finnországban. A programban oktatói továbbképzés, nemzetközi tábor és aktuális problémák megoldása szerepelt. Ennek és közelmúltbéli, stíluson belüli konfliktusok kapcsán beszélgettünk a hazai vezető Instruktorral, Tóth Lászlóval.

– A finn túra előzménye az volt, hogy idén májusban hazánkban rendeztünk DEFENDO nemzetközi oktatói tábort – nagy sikerrel. Most – mintegy folytatásként – Skandináviába utaztunk, hogy oktatási technikák elsajátításával, új instruktorok vizsgáztatásával biztosítsuk a szakmai színvonal fejlesztését, az oktatói gárda bővítését. Ez azért is különösen fontos, mert az európai szervezet már a legnagyobb a nemzetközi szervezetek közt, rohamosan terjed a stílus, és az igényeket magas szinten akarjuk kiszolgálni.



– Hogyan alakult a program Finnországban?

– Idén svéd, finn, lengyel és magyar küldöttség vett részt a DEFENDO csúcstalálkozón. Finnországba hat DEFENDO oktató és két instruktor jelölt utazott ki tőlünk, akiket a finn Jyrki Saario és a svéd Anders Hanson fogadta.



Egy hetet végig edzettünk Jyrki Saarioval és csapatával, ami fizikailag és szellemileg is megterhelő volt. Anders Hanson civilben kriminál-pszichológus, így vezetésével napi egy órán át komoly elméleti képzést kaptak a résztvevők a kőkemény gyakorlati
felkészítés és tesztelés mellett.


Előtérben a magyar instruktorok

Napi 2×3 óra: egy óra elmélet, a többi technikák alapos, mélyreható tanulmányozása és alkalmazásának tökéletes elsajátítása. Az első nap az alapoktól az egy hét alatt eljutottunk a fegyveres technikákig. Ha minden jól megy, ezt az eseményt a következő évben hazánkban rendezzük majd meg.

– Miért Finnország a DEFENDO európai központja?

– Mi Jyrki Saario személyében egy nagyon jó oktatót és kiváló embert találtunk, aki sosem állította magáról, hogy ő a vezető, vagy hogy a rendszer Finnországból jött. A II. világháború után az országban sok katona maradt, aki Fairbain rendszerét ismerte és tovább tanította. A DEFENDO technikái azonban alapvetően a történelemben kialakult, tesztelt és bevált, már létező technikák gyűjteménye, melyek hatékonyságuk révén fennmaradtak a háborúk és konfliktusok századaiban.


Tóth László technika bemutatása közben

Ezt a tudásanyagot rendszerezve, mögé egy nagyon komoly elméleti anyagot csatolva, és erre oktatási tematikát felállítva született meg a modern DEFENDO, amely rohamosan terjed világszerte.
Ezek a technikák, mozdulatsorok tehát mindig is itt voltak Európában és réges-régi könyveket, kódexeket áttanulmányozva lehetett őket összegyűjteni, rendszerezni. Ezt a munkát Jyrki Saario és csapata végezte el Európában – több mint 30 éven keresztül. Mára ez a tudásanyag egy letisztult képpé állt össze.

– Sajnos a DEFENDO esetében is bekövetkezett a stílusok életében szokásosnak mondható szakadás. Mi tudhatunk erről a problémáról?

– Igazából itt arról van szó, hogy van egy úriember, aki úgy gondolta, hogy ebből a csapatmunkából kiválik, és üzleti alapokra helyezi az oktatást. Én ennek nagyon örülök, hogy így történt, hiszen azóta bebizonyosodott a médiában megjelent hírek
alapján, hogy nekünk nincsen közös utunk.



Örülök, hogy ez még időben kiderült. Ez az illető úgy gondolja, és hirdeti, hogy ezt a rendszert ő hozta létre – hiszen, mint kiderült, ő a piramis csúcsán szeretne állni. Az ő törekvését majd minden
országban elutasították, érdekes módon Magyarországon tudott egy kis csoportot maga mellé állítani, mondván: ő egy világszervezet feje. Ezt azonban és állítólagos diplomáit a mai napig nem tudja bizonyítani, ráadásul lényegében elszigetelte magát a DEFENDO nagy családjától.  A különböző támadásokra nem kívánunk reagálni, válaszolni, hiszen mi az “élni és élni hagyni” elvet valljuk – megyünk a saját utunkon és a saját feladatainkra koncentrálunk.

– A DEFENDO családban Magyarország milyen helyet foglal el?


– Az elmúlt hónapokban nagyon komoly munka és előkészítés után létrejött a világ egyik legnagyobb DEFENDO szervezete, ahol az a megtiszteltetés ért minket, hogy az alapító országok, csoportok közt lehettünk. Azzal együtt, hogy ez nálunk egy viszonylag új rendszer, a munkánk, az erőfeszítéseink és növekedésünk elismeréseként fogjuk fel ezt “kitüntetést”, mindamellett, hogy négy új országot mi
hoztunk be a szervezetbe. Ezek az eredmények igazolnak minket, és bártan kijelenthetem, hogy egy nagyon jó úton haladuk.



– A közeljövő történéseről, terveiről mit mondanál nekünk?


– A következő jelentős esemény az augusztusi nemzetközi táboruk, amelyre Tokajban fog sor kerülni. Reményeink szerint ezentúl minden évben itt rendezzük meg a tábort, amely a szakmai továbbfejlődésen túl az egység, a barátság elmélyítését is hivatott szolgálni. Rengeteg tervünk, ötletünk van, ami biztos, hogy a nyári időszak elmúltával szeptemberben ismét gőzerővel beindul a munka: új csoportok indulnak, új városok és termek kapcsolódnak be a DEFENDO hazai vérkeringésébe. Elindulnak a gyerek és női edzéseink is.



Szeptemberben vizsgáink is lesznek, ahol a márciusi siker után (32 fő vizsgázott) ismét Hard Target szintű vizsgákat tartunk.





Hard Target vizsga
Egy hathónapos intenzív DEFENDO képzést követő “próbatétel”, ahol hat órán keresztül kvázi élesben kell a vizsgázónak alkalmaznia a DEFENDO ismereteit annak érdekében, hogy a lehető legnehezebb célpont legyen egy komoly támadás-sorozat alatt. Jelszó: kitartás.








Októberben a finnországi képzésen sikeresen teljesítő DEFENDO oktatóink léphetnek reményeink szerint a következő instruktori szintre. Emellett pedig szeretnénk még idén Spanyolországba, Franciaországba és a környező országban dolgozó barátainkhoz kijutni, hogy az ottani csapatoknak segítsünk az “építkezésben”.

www.defendo.hu
www.defendo.lap.hu
www.defendo.nu

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.