Kiemelt hírek

K-1 Magyar Nagydíj: A legkeményebb harcosok viadala

2007. augusztus 20. | szerző akadmin | K1

Az előjelek kedvezőek: hazai legendák, ambíciózus fiatalok és kevésbé ismert harcművészeti stílusok képviselői feszülnek egymásnak a debreceni Főnix Csarnokban augusztus 19-én.

– A K-1 elsősorban egy üzleti vállalkozás. Az a legfontosabb, hogy az európai országok licenctulajdonosai stabil anyagi háttérrel rendelkezzenek, és hosszútávon garantálni tudják a verseny minőségét. A rendezvények éppen ezért a világon mindenhol szigorú koreográfia szerint zajlanak, és a színvonalnak is nagyon magasra tették a mércét. Érthető hát, hogy rengeteg munka fekszik abban, hogy immár hazánkban is megrendezésre kerülhet a show – hangzott el a magyar licenszet birtokló FSPU Hungary sajtótájékoztatóján, amelyen a hétvégi K-1 Magyar Nagydíjat harangozták be.






Az első magyarnagydíj győztese: Meiszter Gábor
Fotó: k-1.hu













Lehetetlen jósolni…

A torna nyolcas mezőnyében hat magyar mellett egy holland, Mark Bos és egy francia, Souleimane Konate próbál majd minél több gondot okozni az ellenfeleknek. A motivációval nem lehet probléma,



Remy Bonjasky vendég lesz
A hagyományokhoz híven sztárvendége is lesz az idei küzdelmeknek.A szervezők a K-1 legnagyobb médiaalakját, a “Bestia” becenévvel illetett amerikai Bob Sapp-ot szemelték ki,ám őt végül mégsem sikerült idecsábítani. Azonban cserébe talán egy még nagyobb egyéniség érkezik:a kétszeres világbajnok, holland Remy Bonjasky.
hiszen a több ezer eurós pénzdíj mellett a bajnok esélyt kap arra is, hogy nemzetközi K-1-viadalokon (többek között a K-1 Európai Selejtező 2008-as verzióján) is induljon.
– Meggyőződésem, hogy mind a nyolc versenyző nyerni akar! Nagyon kiegyenlített a mezőny, lehetetlen jósolni, legalább négy ember kerülhet a fináléba. Neveket azonban nem szeretnék mondani, nem akarom megbántani a másik négy versenyzőt azzal, hogy kevesebb esélyt adok számukra – jelentette ki lapunknak Katona Attila, és szavaival szinte az összes szakértő egyetért.

A mezőny és a sorsolás

Egyelőre csak azt tudjuk biztosan, hogy a cívisvárost megszállott “küzdősport-őrültek” lakják, így Debrecenben minden bizonnyal több ezren tombolnak majd a bevonulók zenéjére. Például a 2003-as győztes Meiszter Gábort és a nagy debreceni kedvencet, Zilai Sándort tutira állva várja majd a publikum, de a kyokushinból




A 2004-es döntő:
Brunner Tihamér és Denis Grigoriev
Fotó: k-1.hu
“átszállt” Török Dánielt, a többször bizonyított Jánosi Lászlót és Veres Ádámot, illetve a savate küldöttjét, Ferencz Józsefet is bizton vastaps küldi majd a ringbe.

Hozzá kell azonban tennünk, hogy az idei K-1 Magyar Nagydíj sorsolása nem kedvez az újoncoknak. A többszörös utcai harc-bajnok Veres Ádám a rutinos és korábbi Magyar Nagydíj-győztes Meiszter Gáborral, míg Török Dániel a legnagyobb névnek számító holland Mark Bos-szal kezd. Ezen az ágon a döntőbe jutó személyét megjósolni szinte lehetetlen, míg a másik ágon azért akad favorit.
A hazai közönség előtt szereplő Zilainak – az erőviszonyokat tekintve – sokak szerint kötelező a döntőbe jutni, bár akár a francia Konate, akár a savatés Ferencz József is okozhat meglepetést.

Felporögve és az ismeretlenség homályában

– Hihetetlenül fel vagyok pörögve, szinte a robbanásponton vagyok! Csak a verseny létezik számomra, semmi másra nem gondolok. Szerencsére semmilyen sérülés nem hátráltat, csúcsformában fogok a ringbe lépni – számolt be lapunknak Török Dániel jelenlegi lelkiállapotáról, és hasonló vehemenciával nyilatkozott Lovászi Viktor, a Magyar Francia Boksz Szövetség tagja, aki Ferencz felkészülését irányította. Szavaiból kitűnik: a savate, ez a nálunk kevésbé ismert küzdősítlus nagy lehetőséget kapott.





Török Dani a kyóból jött
– A felkészülés végén vagyunk, és örömmel látom, hogy Józsi nagyszerű formában van. Erre szükség is lesz, hiszen a mezőnyben ő lesz a legkönnyebb versenyző, amit gyorsasággal és erővel fogunk ellensúlyozni. Természetesen nyerni akarunk, ám ha a realitás talaján maradunk, akkor azt mondom: az ellenfelek jóval tapasztaltabbak Józsinál. Ennek ellenére szeretnénk meglepetést okozni – mondta Lovászi.

Szuperharcosok szuperfight-jai

A programban szerepet kap a legjobb magyar MMA-versenyző is: Németh “Tatár” Gábor ezúttal osztrák ellenfelet szeretne szétzúzni. Nagy Tibor pedig Petar Majstorovic ellen akar visszavágni egy 2001-es vereségért, míg a nemrégiben Marseillesben döntőt játszó Karacs Attila egy olasz ellen készül gálaelőadást tartani egy szuperfight keretein belül.
A franciaországi tornán ugyan kiújult Attila egy korábbi sérülése, de elmondása szerint erről már csak múlt időben beszélhetünk:
– Szerencsére a sérülésem teljesen rendbe jött, úgyhogy ez nem okozhat problémát vasárnap. Luca Sabatini kicsivel alacsonyabb nálam, egy-két kilóval könnyebb is, ám rendkívül ügyes, verekedős




Karacs készül
stílusú versenyző. Tavaly döntőzött az Olasz Nagydíjon, de én meg fogom verni őt – mondta ki kérlelhetetlenül a végszót a talán legismertebb magyar K-1-harcos a budomagazin.hu-nak.
– A vasárnap esti befejezésnél azzal lennék elégedett, ha nem történne súlyos sérülés, és jó hangulatban, legalább annyi néző szurkolná végig a programot, mint tavaly. Persze, szeretném, ha magyar győztes lenne… Teljesen mindegy hogy ki – mondta Katona Attila, és szavaival a legtöbb hazai küzdősport-hívő biztosan egyetért.
Legalábbis mi bőszen bólogatunk.






Magyar Nagydíj történelem

Az első magyar K-1 viadal hihetetlenül “eleresztett” hangulatban zajlott, és Meiszter Gábor győzelme miatt marad emlékezetes. 2003-ban még csak magyarok szerepeltek a nyolcas tornán – külföldi harcosok csak a szuperfightok során léptek ringbe. A mezőnyben akkor debütáló Brunner Tihamér, Varga Tamás, Nagy Tibor, vagy a már említett Meiszter azóta már a hazai küzdősport tapasztalt rókái.

A 2004-es Főnix Csarnok-beli rendezvényen első alkalommal szerepeltek külföldi sportolók a nyolcas mezőnyben. A végső győzelem az ellenfelein átdübörgő 108 kilós ukrán thai-box világbajnok, Denis Grigorievé lett, pedig olyan kiváló magyar harcosok törtek végső győzelemre, mint Kiss Dénes, Szecsei Szilárd, Szalai Rajmund, vagy az előző évben döntőt vívó Brunner Tihamér.

Egy évvel később a neves hazai és külföldi profi nehézsúlyú versenyzők összecsapására ismét teltház előtt került sor. A torna öt éves történetében sokak szerint ez a verseny volt a legizgalmasabb, legszínvonalasabb, ugyanis Karacs Attila a döntőben az addig megállíthatatlannak hitt francia Patrice Quarteront ütötte ki, és ezzel egy nagyszerű fight-karrier vette kezdetét.

A tavalyi Nagydíj színvonala a szakemberek szerint jó volt, de a nézők összességében csalódást éreztek, hiszen a magyarok hamar elvéreztek. Hiába brillírozott a látványos harcmodorát az eredményességgel sikeresen kombináló, azóta a nemzetközi elitben rendszeres induló fehérorosz Zabit Samedov, frusztráló volt látni, hogy sem a “nagy öregek” (Brunner, Meiszter), sem az új generáció (Bertalan, Varga) nem volt képes felnőni a feladathoz. Az elsőszámú kedvenc Karacs ráadásul sérülés miatt kénytelen volt feladni a Holland Koos Vessels elleni szuperfightot, úgyhogy idén csak jobb jöhet.

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.