A Magyar Budo legújabb száma megvásárolható az újságárusoknál, a budo sportboltokban, továbbá a keleti küzdősportok jelentősebb hazai versenyein is.
A keleti küzdősportok és harci művészetek magazinja 2007/1 számának 3. oldalán a Magyarországi Harci Művészetek Össz-szövetsége éves közgyűléséről ad hírt a lap.
A budo rovatban “A japán harci művészet alapfogalmai” sorozat I. része olvasható.
A harci művészetek rovatban “A kard és a kardforgatás művészete” írás a II. résszel folytatódik, melyet az évzáró, illetve évnyitó budo gálákról készült beszámolók követnek.
A karate-do rovat a Magyar Karate Szakszövetség évadzáró ünnepségéről készült beszámolóval indul, melyből megtudhatjuk: kik kaptak tárgyjutalmat az elmúlt évben elért eredményeikért, munkájukért. Ezt követi a kadet és junior Európa-bajnokságról készült tudósítás, az SKI Magyarország hírei, a Budapest Tatami Team Kupa és Sáfár László (9. dan) sensei “Mi a karate-do” című írása.
A kyokushin karate rovat első írása a március 24-i szentesi kyokushin karate diákolimpia elődöntőre és a felnőtt Európa Kupa versenyre (melyen ott lesz az MTKKSZ új japán mestere, kancho Hatsuo Royama is). Ezt követően két sikeres, 4. danos kyokushin karate mestert mutat be a magazin, majd az IBK-ról tudunk meg számos információt.
A JKA shotokan rovat érthetően a tisztújító közgyűlés beszámolójával indul. A shotokan rovatban a május 26-i karate versenyre hívják fel a figyelmet, a shito-ryu karate oldalon a Monori Sportegyesület karate szakosztálya mutatkozik be. Szintén érdekes hírek, tudósítások, írások találhatók a fudokan, wadokarate, IKGA goju-ryu, goju-ryu, honto-ryu és yang tang do karate rovatokban.
Az aikido rovat híreit a K-1 oldalak követik melyekből egyrészt sok információt kapunk ennek a kemény sportágnak a történetéről (második részét a következő lapszámban közlik), melyet a közel tízezer nézőt vonzó K-1 európai selejtező izgalmas mérkőzéseinek felidézése követ. A “Megörökített pillanatok” képei ezúttal a szokásosnál nagyobb terjedelmet kaptak.
A kempo oldalakat az ötödik Juhász Ferenc nemzetközi nyílt emlékverseny beszámolója nyítja. S itt hívják fel a figyelmet a május 17-19-én Budapesten, a Körcsarnokban sorra kerülő IKF kempo világbajnokságra.
A sumo, kendo, kung-fu, wushu rovatokat a WTF (olimpiai) taekwondo követi, melyben kiemelt hírként szerepel, hogy július 6-8-án Budapesten lesz a 2. kadet taekwondo Európa-bajnokság. Az ITF taekwon-do rovatban Fülpesi Tibor (V. dan) mestert, a magyar ITF taekwon-do válogatott szövetségi kapitányát mutatja be a magazin.
A kick-box rovatban a szövetség eseménynaptárát ismertetik, melyet az utcai harcosok országos döntőjének izgalmas és roppant kemény mérkőzéseiről készült tudósítás követ. Röviden olvashatunk a krav magáról, a jiu-doról és a profi birkózásról. A könyvespolc rovatban négy könyvre hívja fel a figyelmet a lap, de más oldalakon további könyveket is bemutatnak. Az olvasók oldalain a magazin pályázatára érkezett érdekes írások most is kiemelt terjedelmet kaptak.
A judo rovatban a versenyekről készült beszámolóké a főszerep. Természetesen első helyen a kiemelkedő sikerekkel (hét érem, benne két arany) zárult egyetemi és főiskolai judo világbajnokság áll, melyet a 42. Hungária Kupa beszámolója és a jelentősebb hazai versenyek eredménylistája követ. A judosport hírei rovatból viszont azt is megtudhatjuk, hogy dr. Sólyom László köztársasági elnöknek mind a négy unokája judo edzésre jár. A magazin hátsó borítóján Kovács Antal (7. dan) olimpiai és világbajnok színes fotója látható.
A Magyar Budo legújabb száma megvásárolható az újságárusoknál, a budo sportboltokban, továbbá a keleti küzdősportok jelentősebb hazai versenyein is.
A régebbi (47) lapszámok szintén beszerezhetők a jelentősebb budo sportboltokban, illetve a szerkesztőségben.
A szerkesztőség telefonszáma: (1)262-4254
E-mail: magyar.budo@axelero.hu
Honlap: www.magyarbudomagazin.hu és www.magyarbudo.hu
A keleti küzdősportok és harci művészetek magazinja 2006/1 számának budo rovatában folytatódik a „Harci művészet és harci szellem továbbélése a Tokugava korszak végén” sorozat. És még…
…a harci művészetek rovatban beszámolók olvashatók az évzáró harcművész bajnokságról és a több ezer nézőt vonzó székesfehérvári harcművész fesztiválról.
Új sorozat indult “Szamurájok, ninják, papok és rendőrök” címmel.
A karate-do rovat a Magyar Karate Szakszövetség tisztújító közgyűléséről készült tudósítással indul, s a karatézó rendőrök hagyományos versenyéről és a sportág közelmúltban lezajlott eseményeiről készült tudósításokkal folytatódik.
A kyokushin karate rovat szintén tisztújító közgyűlésről készült beszámolóval indul. Az MKKSZ elnökévé most is Furkó Kálmán nyugállományú ezredest, 6. danos mestert választották (akit azután a karate szakszövetség alelnökévé is megválasztottak). A következő oldalon a kyokushin karate jellemformáló szerepéről, az óvodások és a seniorok körében tapasztalható népszerűsödéséről olvashatunk.
Természetesen most is sok érdekes információ, cikk, tudósítás található a shito-ryu, shotokan, JKA shotokan karate (itt e szövetség klubjainak listáját is közli a lap), wadokarate, IKGA goju-ryu, goju-ryu, fudokan, honto-ryu és yang tang do karate és nanbudo stílusok rovataiban. Ezeket követi a három aikido témával foglalkozó oldal, melyek vezető írása “Az aikido hatása az egészségre”.
A kung-fu rovatban többek között a Seven Star Mantis (hét csillag sáska) stílusról, a budapesti Kínai Kultúrális Központról, a Chung Hop Kuen és Wutang kung-furól, valamint a tavasszal sorra kerülő csoportos kínai körutazás meghirdetéséről olvashatunk.
A kyudo, kempo és kendo oldalakat a pekingi olimpián négy kvótával gyarapodott WTF taekwondo és az ITF taekwon-do rovatok követik.
Most is megtalálhatók az eskrima (Fülöp-szigeteki botvívás), a kobudo, kick-box, jiu-do, utcai harc rovatok. Az újdonságnak számító full-contact rovatban a magyar rendőrök nagyszerű dallasi Világ Kupa sikereiről kapunk részletes tájékoztatást.
A vendégeink oldalán Sipos Péterrel, a népszerű Irigy Hónaljmirigy tagjával készült interjú.
Az akciófilmek sztárjai sorozatban ezúttal magyarországi látogatása alkalmából Don “The Dragon” Wilsonnal, a sokszoros világbajnok kick-box versenyzővel, huszonkét akciófilm főszereplőjével (eddig összesen több mint félszáz filmben szerepelt) színésszel készült exkluzív interjút közli a magazin.
Az olvasók oldalain a közelmúltban többek között két japán mese, három rövid vers mellett megtaláható azoknak a versenyzőknek, edzőknek a listája, akik 1958-tól napjainkig a sportújságírók szavazatai alapján kiérdemelték “Az év sportolója” címeket. A könyvespolc rovatban Büki Péter: “Igaz történetek A KATONÁKRÓL” című könyvéből azt az epizódot olvashatjuk, amelyben egy kick-boxban jártas sorkatona a diszkó előtt garázdálkodó három fiatalt fékez meg, majd ad át a kiérkező rendőröknek.
A hagyományosan jelentős terjedelmű judo rovat portré sorozatában ezúttal a sportág történetének két világbajnokának mesterével, Hangyási László VIII. danos mesteredzővel ismerkedhetnek meg a magazin olvasói.
A Magyar Budo legújabb száma megvásárolható az újságárusoknál, a budo sportboltokban, továbbá a keleti küzdősportok jelentősebb hazai versenyein is. A régebbi (43) lapszámok szintén beszerezhetők a jelentősebb budo sportboltokban, illetve a szerkesztőségben.
A szerkesztőség telefon és fax száma: (1)262-4254
E-mail: magyar.budo@axelero.hu
Honlap: www.magyarbudomagazin.hu és www.magyarbudo.hu
A keleti küzdősportok és harci művészetek magyarországi magazinjának idei első számának tartalmából szemezgethetnek olvasóink.
Az újság második oldalán “Megörökített pillanatok” címmel színes fotók adnak ízelítőt a keleti küzdősportok és harci művészetek epizódjaiból.
A budo rovatban “Harci művészet és harci szellem továbbélése a Tokugava korszak végén” címmel új, történelmi tárgyú sorozat indul.
A harci művészetek rovat hírei, tudósításai közül kiemelkedik az Össz-harcművészeti Budapest-bajnokságról és az ezzel együtt lebonyolított magyar knock-down csapatbajnokságról készült beszámoló.
A karate-do rovat élén a Magyar Karate Szakszövetség évadzáró ünnepségéről készült tudósítás található, benne a versenyeken, illetve a karate érdekében végzett kiemelkedő teljesítményűkért jutalmazott versenyzők, edzők, szakemberek névsorával.
Szintén itt található a junior és kadet karate Európa-bajnokságról készült tudósítás, az Adidas-Hanami Kupa verseny eredménylistája, valamint a BM Kerepesi úti objektumában átadott új küzdősport centrum bemutatása.
A kyokushin karate oldalak jelentősebb írásai közül megemlítjük Róka Györgyi (2. dan) portréját; a Magyar Karate Szakszövetség kyokushin karate diákolimpiájának országos döntőjéről (ahol ezúttal valamennyi hazai kyokushin karate szervezet képviseltette magát) tudósítást; a Magyar Kyokushin Karate Szervezet és az Oyama KKSZ versenyeiről, fontosabb eseményeiről készült tudósításokat.
A shito-ryu karate oldalon bemutatkozik az ÁSE új shito-ryu klubja, továbbá interjú olvasható Zallel László mesterrel, sikeres edzői munkájának “titkairól”, valamint a ShitoKai KSZ évzáró ünnepségéről.
A shotokan karate rovat híreit a fudokan karate versenyek eredményei követik.
A JKA shotokan karate oldalakon az évi rendes közgyűlésről készült beszámoló mellett megtalálható a szövetség jelenlegi klubjainak címjegyzéke, valamint az edzők és hivatalos vizsgáztatók névsora, fokozata.
A wado-ryu rovatban megismerhetjük Böde Nóra karatékát, aki már másodszor vehette át az oktatási minisztertől a “Magyar Köztársaság jó tanulója, jó sprotolója” kitüntető címet.
Az IKGA goju-ryu rovatban a szövetség válogató versenyének eredményét, a goju-ryu karate oldalon Takeji Ogawa (8. dan) shihannak a karate olimpiai programba kerülésével kapcsolatos véleményét olvashatjuk.
A honto-ryu karate és a yang tang do karate szövetségek információit az aikido rovat követi, melynek hírei, információi mellett érdekes olvasmány az Ueshiba Moriteru doshu bolognai edzőtáborával kapcsolatos interjú.
A nanbudo rovat ismét színes fotókkal illusztrált beszámolóval jelentkezik. Ezúttal a Yoshinao Nanbu doshu, stílusalapító mester által vezetett edzőtáborról, valamint a harcművész bemutatóról és bálról (melynek Csonka András – a fotón karate-giben látható – volt a sztárvendége) kapunk ízelítőt.
A kendo oldal fő híre: Inagawa Teruyoshi, Japán budapesti nagykövete a Magyar Kendo Szvöetségnek nyújtandó jelentős anyagi támogatásról írt alá megállapodást Vadadi Zsolttal, az MKSZ elnökével.
A kung-fu rovatban a Magyar Fathsani Wing Chun Harcművészeti SE Központi Kung-fu Iskolájának megnyitásáról, valamint a shirayan vajramutthi harcművészet történetéről olvashatunk.
A kempo oldal kiemelt eseménye a három esztendeje motorbalesetben elhunyt népszerű és nagy tekintélyű hazai mester, Juhász Ferenc emlékére szervezett nemzetközi bajnokság.
Az ITF taekwon-do rovatban a május 8-án Budapesten, a Körcsarnokban megrendezendő látványos taekwon-do szupershowra hívják fel a figyelmet. A WTF taekwondo oldalakon a nemzetközi versenyekről készült beszámolók mellett a világszervezet aktuális hírei olvashatók.
A szumó rovatból megtudhatjuk, hogy Tóth Attila (japán nevén: Maszuto) már magyar profi versenyző is küzd Japánban. A következő oldalon viszont már a “Kobudo, a fegyverek útja” című írás első részét olvashatjuk, melyet a kyudo rovatban “Az íjászat zen művészete” cikk második része követ.
A kick-box szövetség hírei, 2005. évi versenynaptára után a thai box oldalon “A muaythai történelme, technikái” sorozat III. része, majd a jiu-do oldal következik.
Először jelentkezik a kézitusa rovat, melyben a magazin olvasói megismerkedhetnek dr. Zöllei Zoltán honvéd alezredes, katonai kézitusa szakértővel, akinek a közelmúltban megjelent könyve a keleti küzdősportok és harci művészetek mesterei körében is komoly érdeklődést váltott ki.
A lap vendége ezúttal Ferrari Violetta színművésznő, akit főleg az idősebb korosztály ismer fel azonnal, mint a 2×2 néha 5 című film női főszereplőjét. (Annak idején sok ezer fiatalt vonzott ez a film a sportrepülés, majd a katonai repülés irányába.)
A könyvespolc rovatban folytatódik “A nindzsák tudománya“ sorozat.
A hagyományosan jelentős terjedelmű judo rovat oldalak élén a nagyszerű magyar sikerekkel zárult budapesti Hugária Kupa. és az egyetemi és főiskolai világbajnokság beszámolói állnak, melyeket a hazai versenyek eredményei követnek.
Sokak számára bizonyára érdekes olvasmányt jelenthet a Rajmon-testvérekről (Gyuláról és Árpádról, az 50-es évek első felnőtt magyar bajnokairól) készült írás.
A Magyar Budo magazin megvásárolható az újságárusoknál, a budo sportboltokban és a jelentősebb hazai küzdősport versenyeken, harcművészeti bemutatókon.