Kiemelt hírek

Milyen gyakran, és hogyan mossuk ki a gi-t?!

2015. június 26. | szerző SzlobMil | Edzésen

A tisztaság alapvető emberi igény (kellene, hogy legyen), ami főleg olyan sportokban fontos, ahol az emberek érintkeznek egymással. Valljuk be: sokkal jobb érzés egy tiszta ruhában lévő edzőpartnerrel gyakorolni, mint egy olyannal, aki láthatóan koszos. Tiszteljük meg annyira a másikat, hogy nem piszkosan állunk neki az edzésnek. De hogyan, és milyen gyakran mossuk ki a gi-nket? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ.

wash-gi

Vannak emberek, akik hetente háromszor edzenek, de olyanok is akadnak, akik ennél sokkal többször is magukra veszik a gi-t, ezért a fenti kérdésre a válasz: emberfüggő.

Ideális esetben minden egyes kemény edzés után (amikor teleizzadjuk a ruhát) ki kellene mosni, hiszen nem mindenki engedheti meg magának, hogy egynél több gi-je legyen. Mint tudjuk, a küzdősportos és harcművészeti edzések során rengeteg baktériummal találkozunk, amiket edzőtársaink, mi magunk (és olyan emberek, illetve állatok is, akikről jobb, ha inkább nem is tudunk) hordoznak.

Vannak olyanok is, akik mezítláb mennek ki a toalettre, és mezítláb is jönnek vissza a tatamira (kérjük, ne tegyék ezt) – mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy elkerüljük az esetleges fertőzéseket. Ennek egyik módja az a magyar fejlesztésű tusfürdő, amit egyszer már bemutattunk hasábjainkon, a másik pedig az, hogy tisztán tartjuk a ruhánkat.

Ha nem tudjuk kimosni az öltözetet minden egyes edzés után, akkor ne csomagoljuk össze, hanem akasszuk fel egy fogasra, hogy kiszáradhasson. Egy hajszárító, vagy a napfény a baktériumok legnagyobb részét képes elpusztítani.

maxresdefault

Kettőnél több alkalommal lehetőleg ne öltsük magunkra a gi-t, hacsak nem szeretnénk kellemetlen pillanatokat szerezni magunknak és edzőtársainknak.

További jó tanács, hogy a színes kimonókat külön mossuk a fehérektől, így megelőzhetjük a színek összemosódását.Használjunk folyékony mosószert, egy kis öblítőt, esetleg almaecetet, de ez utóbbi nem kötelező. Szárítót csak akkor használjunk, ha nem félünk attól, hogy ruhánk az első három szárítás után egy picit összemegy. Szobahőmérsékleten is megszáríthatjuk ruhánkat, hogy ezt elkerüljük. Klórt semmilyen esetben ne használjunk, mert az tönkreteheti anyagot.

Ja, és még egy: a kölni, a dezodor nem helyettesíti a mosást! :)

Comments

comments

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.