Kiemelt hírek

Profibox: Taylor egyhangú pontozással nyert a harc nélküli harcban

2005. december 5. | szerző akadmin | Ökölvívás

Taylornak be kellett bizonyítania, hogy júliusi győzelme a súlycsoportban több, mint 12! évig veretlen „Hóhér” ellen nem a véletlen – és a pontozóbírák – műve volt.

Bernard Hopkins vitathatatlan bajnokként uralta a súlycsoportot több, mint egy évtizeden át.

Jermain Taylor a fiatal bika, akit még nem győztek le.

Taylor úgy gondolja, hogy itt az idő a változásra, és ő lesz az új nagy bajnok.

Hopkins azt mondja, Taylor lesz a következő…

                                                                 – HBO beharangozó –


Magyar idő szerint szombatról vasárnapra virradó éjjel a Las Vegas-i




NO RESPECT
Mandalay Bay kaszinóban csapott össze a múlt(?) és a jelen, Bernard Hopkins és Jermain Taylor személyében.

Mindkét bokszoló számára nagy volt a tét – a dollármilliókon túl-, hiszen Taylornak be kellett bizonyítania, hogy júliusi győzelme a súlycsoportban több, mint 12! évig veretlen “Hóhér” ellen nem a véletlen – és a pontozóbírák – műve volt. Hopkins számára a győzelem a folytatást, míg az esetleges vereség – miden bizonnyal – ökölvívó karrierje végét jelentette volna.

Mint ismeretes,

idén júliusban Taylor óriási meglepetésre elnyerte Hopkins négy világbajnoki címét. A pontozók – finoman szólva is – furcsa döntése, miszerint megosztott pontozással a kihívó volt jobb, sokkolta a közvéleményt és Hopkinst magát is.
Nem volt kérdés a visszavágó és az, hogy “X” fanatikusan készül trónjának visszaszerzésére. Taylor nem ijedt meg 12 évvel idősebb ellenfelének rekordjától, s ez a bokszgála mottójául szolgált: “NO RESPECT” – (Nincs tisztelet)






Ritka pillanat: Taylor támad
A tét tehát ismét a középsúly vitathatatlan (unanimous) bajnoki címe lett volna, amely a négy nagy (WBC, WBA, IBF és WBO) boksz-szervezet címeit jelentette volna, ám az IBF-öv helyett – amelyről egy kötelező címvédő meccsel együtt lemondott Taylor – a Ring Magazin szintén becses öve pótolta a 4. helyet.

Hopkins, a philadelphiai legenda

az első meccsükön alkalmazotthoz hasonló taktikát választott és ismét ráfizetett arra, hogy a mérkőzés első részében túl sok menetet “átengedett” fiatal ellenfelének. A közel 41 éves Hopkins megpróbálta kihúzni az első meneteket, hogy erejét tartalékolva a végén indítson elsöprő támadást a sokkal fiatalabb címvédő ellen.
Taylor sem akart kockáztatni, így sokáig alig-alig láthatott ütést a közönség. Taylor megfogadta, hogy nem fogja üldözni Hopkinst (46-4-1) a ringben, mint tette azt az első meccsen, amikor a végére kifulladt és alig húzta ki a végéig.

Nos, állta a szavát,
 

és nem zavarta az “akcióhiány” miatt pfújoló helyi nézősereg sem. Mindketten a védelemre összpontosítottak, és ha egyik harcos támadásba lendült, a másik azonnal lefogta. Nagyon nehezen lehetett pontozni, lévén nem történt semmi, csak maszatolás”, ám a szabályok szerint minden menetet valaki javára kellett ítélni a pontozóknak.

Ez a harc nélküli küzdelem Taylornak kedvezett, hiszen íratlan törvény, hogy a címvédőt “nagyon” meg kell verni, hogy övét elvehesse a kihívó – ám ennek ellenkezőjére éppen kettejük első meccse szolgáltatott példát. Hopkins azonban ebben nem bízhatott, annál inkább jobb kezében, amit a mérkőzés




Hopkins: Ennyi volt?
második felében egyre meggyőzőbben használt.

Azonban a kéz csak egyszer-egyszer villant. Elmaradtak a hatékony kombinációk, amikkel az első ütést követve nagyobb “kárt” okozhatott volna Taylornak.
A címvédő is bevetette csodafegyverét, de balegyeneseit csak arra használta, hogy megelőző ütéseivel megtörje Hopkins amúgy sem elsöprő erejű támadásait. A vége felé feltűnt, hogy Hopkins jobban bírja erővel, ám hiába próbált támadni, Taylor ügyesen fogott és ölte az időt.

Mivel kiütés messze nem volt a meccsben,

és a nézők is csak az utolsó menetben láthattak komolyabb ütésváltásokat – akkor is inkább Hopkins kezdeményezett -, pontozás döntött a meccs eredményéről. A záró gongszó után “az öreg” diadalittasan emelte magasba ökleit. Úgy gondolta eleget tett a győzelemért – ám tévedett.
A szoros és nehezen pontozható meccset végül egyhangú pontozással (115-113 mindhárom pontozónál) Taylor nyerte.







Megvédte
– Még sok tanulnivalóm van, de nyertem
– nyilatkozta a győztes a találkozó után.
Ellenfelem ügyes harcos. Nehéz megütni őt. Minden trükköt be kellett vetnem, hogy eltaláljam – mondta.

Hopkins nem rejtette véka alá csalódottságát. Elmondta, szerinte megnyerte a visszavágót, csakúgy, mint az első találkozót.

– Menetről menetre erősebb lettem. Úgy gondolom eleget tettem a győzelemért – mondta keserűen.

Taylor ezzel a győzelmével 25. profi mérkőzését abszolválta veretlenül. (Hibátlan profi karrierjét a 2000. évi olimpián szerzett bronzérme után kezdte.)





A számok tükrében

A pontozók 115-113, 115-113 és115-113 arányban egyhangúlag Jermain Taylornak adták a meccset.

Ütés statisztika:
Taylor
124 talált – 391 kísérletből, 32%
Taylor erős ütések:
60 talált – 182 kísérletből, 33%

Hopkins
130 – 317 kísérletből, 35%
Hopkins erős ütések:
101 – 240 kísérletből, 42%

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.