December 18-án rendezi meg immár hagyományos évzáró versenyét a Magyarországi Harci Művészetek Össz-Szövetsége. A várhatóan igen színvonalas esemény egyben a Budomagazin.hu fennálásának egyéves ünnepsége is. Ebből az alkalomból beszélgettünk Kalmár Árpáddal, a szövetség elnökével.
– Milyen évet zárt a Magyarországi Harci Művészetek Össz-Szövetsége?
– Ez egy olyan szövetség, amely összefogja, segíti, koordinálja a már meglévő hazai stílusszervezeteket mindennapi sportéletükben, a versenyek szervezésének, média-megjelenésének,
Sensei Kalmár
|
edzőképzésének, állami és sportkapcsolatainak vonatkozásában. Ilyen értelemben a lehetőségeinkhez képest jelentős előrelépést sikerült elérnünk, hiszen például a média területén beindult a budomagazin.hu internetes portál, amely a szövetség hivatalos lapjaként a vezetőség és a szakértőink segítségével szinte minden területen új lehetőségeket kínál tagjaink számára. Az események beharangozása, kiváló mestereink, versenyzőink bemutatása, széleskörű médiamegjelenési lehetőségek a társ internetes és szakkiadványokban, televíziókban, kedvezményes vásárlási lehetőségek a tagjainknak – pl.: a Székely Budo Sport szaküzletben – tájékoztatás a harci művészetek stílusairól, eseményeiről, szabályzatairól, és még sorolhatnám.
– A szervezet is megváltozott?
– A szervezeti fejlődés területén már készen állnak az új, a sporttörvénynek és a mai viszonyokra átdolgozott együttműködési megállapodások azokkal a stílusszervezetekkel, akik a sporttörvény szerint megfelelnek ezeknek az elvárásoknak. Akiknek még hiányosságaik vannak, azok részére segítséget nyújtunk, hogy 2006-ra minden magyar harcművész szövetséggel sikerüljön megállapodást kötni.
– Kikre és milyen eredményekre lehet a szövetség legbüszkébb az idén?
– Ha a versenyeredményekre gondolok, akkor elmondhatjuk, hogy a harcművész társadalom ma már a legkorszerűbb edzésmódszereket alkalmazva a világ élmezőnyébe tartozik, az egyes stílusszövetségek áldozatos munkája nyomán számos európa-bajnok, világbajnok és helyezett versenyzővel büszkélkedhetünk. Hogy konkrétumot említsek: a legutolsó magyarországi nagy eseményen,
a szegedi kick-box VB-n a magyar válogatott minden idők legjobb teljesítményét nyújtva 11 arany, 12 ezüst és 12 bronzéremmel első helyen végzett minden idők legnagyobb és legszínvonalasabb világbajnokságán.
– Mit várhatnak a kilátogatók az MHMÖSZ-gálától?– A kilátogatók a legszélesebb sprektumban ismerhetik meg a legjellemzőbb hazai harci művészetek mozgásanyagát, stílus jellemzőit, illetve szabályrendszerét. A programban helyet kapnak különböző szabályrendszerben lebonyolítandó superfightok – a kyokushin superfight, néhány senior fight-tal már biztos, valamint tervezzük kempo, kung-fu, thai-box versenyzők összecsapásának programba illesztését is. Sajnos az idő és a helyszín adottságai miatt nem kerülhet sor minden stílusszervezet bemutatkozására, de a gála fő célja most elsősorban az, hogy összefoglalást adjon a hazai harci művészetekről, amit egy elegáns színházteremben – reméljük hogy színvonalas módon – tudunk megszervezni.
Kalmár Árpád és Dr. Gubacsi Attila, az Axel Média igazgatója
|
– Mi a kapcsolat a verseny és a Budomagazin.hu születésnapja között? – Az MHMÖSZ hivatalos lapja az elmúlt egy évben bizonyította küldetését, hiszen minden területen maximálisan segítette, támogatta, közvetítette a magyarországi harcművész társadalom életét, híreit, eseményeit, budo-értékeit. A már hagyományos évadzáró harcművész bajnokságunk időpontja megközelítőleg egybeesik az egyéves jubileummal, ezért dr. Gubacsi Attilával úgy gondoltuk, hogy egy ilyen évzáró harcművész bajnokság keretében, a saját tagszervezeteinkkel együtt, színvonalas harcművész programmal fűszerezve még családiasabb körben tudjuk megünnepelni ezt az igazán sikeres egy évet.
– Milyen stílusok szerepelnek a programban?
– Szinte az összes meghatározó hazai harcművészeti stílus bemutatásra kerül verseny, vagy bemutató formájában. Ízelítőül: aikido, baranta, ju jitsu, karate, kendo, kempo, kickbox, kungfu, wushu, shaolin, thai-chi, thai-box, taekwon-do
– Kik voltak kiemelkedő partnerei idén a szövetségnek?– Elsősorban a tagszervezetek működésének segítése érdekében születtek olyan kapcsolatok és együttműködések az oktatás, a versenyszervezés, a média és a sportszer-forgalmazás területén, amely tovább segítik a harcművész szövetségek és klubok anyagi megerősödését.
– Milyen évet szeretne jövőre?
– A szervezeti struktúra kialakítása és az új átdolgozott stílusszövetségi megállapodások megkötését követően további célunk a szövetség bevételi oldalának erősítése, támogatókkal, szponzorokkal és pályázati lehetőségekkel. Távlati célunk és vágyunk egy világméretű össz-harcművészeti bajnokság megszervezése, amelyet követően a WKF nemzetközi karate szervezethez hasonlóan, a harcművészeti területen is születhetne egy globális nagy egységes nemzetközi szervezet, amely világméretű összefogást és demonstrációt jelenthetne.
Comments
comments