Véget ért a Shinkyokushin Japán Bajnokság

2004. december 8. | szerző akadmin | Karate

Több meglepő eredmény született a 36. japán Bajnokságon. Noha mindenki a korábbi világbajnokot, Tsukamotót várta a dobogó legfelső fokára, neki azonban meg kellett elégednie a hatodik hellyel. Az élen Takayuki Tsukakoshi végzett; paraméterei és tudása alapján egyáltalán nem érdemtelenül.

Véget ért a 36. Japán Bajnokság, amelyen több meglepő eredmény is született. A verseny Tokióban volt november 27-én. A legjobb nyolc közé a következők jutottak:

8. Tsuyoshi Takezawa

A bajnok Tsukakoshi (182 cm, 112 kg) paraméterei alapján esélyes volt a győzelemre, és korábbi eredményei is bíztatóak voltak, a többség azonban az ex-világbajnokot, Tsukamotót várta a dobogó tetejére. Ő azonban csak a hatodik helyig jutott.

Nomoto (174 cm, 86 kg) ezüstérme is meglepetés, hisz több versenyző esélyesebb volt nála, bár a világbajnokságon sem szerepelt rosszul. Igaz, ott Muzaffer Bacak megállította.

Yamada új csillag a japán szervezet egén; idén magabiztos fölénnyel nyerte meg a középsúlyú Japán Bajnokságot. Róla feltehetően még sokat hallunk a jövőben.

Niiho (175 cm, 88 kg) 36 évesen még képes volt a negyedik helyezés elérésére, s ez dicséretre méltó. A világbajnokságon őt a dán Braian Jakobson búcsúztatta, meglepetésre igen korán. Tanigawa”feltűnése” szintén meglepetés.

Tanigawa korábban japán bajnok volt 70 kg-ban, ám utána elhagyta a szervezetet. Néhány éve még Tokióban megnyerte shihan Masuda versenyét az Open kategóriában, majd visszavonult. Most újra versenyzett, méghozzá ugyanebben a szervezetben.

Tsukamotót (186 cm, 96 kg) mindenki első helyre tippelte, és bárkitől is kapott ki, mindegyik veresége meglepő kissé. A világbajnokságon a legjobb nyolc között végzett, a bolgár Valeri Dimitrov múlta felül.

Sato (169 cm, 80 kg) kétszeres középsúlyú bajnok, korábban úgy hírlett, hogy a V.B. kudarca után nem lép többé tatamira. A világbajnokságon éppen a budomagazin.hu szakértője, a magyar Stefanovics József győzte le.

Visszatérése és jó szereplése arról tanúskodik, hogy még mindig edzésben van a 32 éves küzdő. Takezawa (171 cm, 81 kg) élvonalbeli küzdő, nyolcadik helye reális, a világbajnokságon Tsukamoto állta útját.