Szenzációs magyar sikerek a WUKF karate Európa-bajnokságon

2016. október 18. | szerző SzlobMil | Karate

Kiemelkedően szerepelt a Magyarországi Wado-ryu Karate Szövetség csapata az Olaszországban megrendezett karate Európa-bajnokságon. Az eseményen ezúttal kisebb, ötfős kerettel képviseltette magát a hazai szervezet, s a küldöttség minden tagja éremmel térhetett haza, összesen három arany-, egy ezüst- és öt bronzérmet szereztek a versenyzők.

14795647_10202445749540578_2048790626_o

Nyolcadik alkalommal rendezett kontinenstornát a WUKF (Word Union of Karate-do Federations) október 11. és 16. között az olaszországi Montichiariban.

A minden korosztály számára meghirdetett kontinensviadalra közel kétezer nevezés érkezett, a Magyarországi Wado-ryu Karate Szövetség öt versenyzője összesen 9 érmet szerzett, minden karatéka éremmel térhetett haza a Garda-tó partjáról.

Pénzes Tamás

Egyéni számokban a világbajnok Pénzes Tamás felnőtt férfi wado-ryu kategóriában szerzett Európa-bajnoki címet, míg kumite nehézsúlyban nyolc közé jutott.

Munkácsy Máté a férfiak küzdelmének -75 kg-os kategóriájában védte meg két évvel ezelőtt megszerzett címét, most is aranyérmes lett.

Munkácsy Máté

A junior korú Radnóti Bettina a korosztályában (U21) megszerzett kumite 3. helyezése mellé a felnőtt (!!!) mezőnyben is két bronzérmet szerzett: női wado-ryu kata és a női kumite open kategóriában.

Radnóti Bettina

Balla Zoltán a férfi -80 kg küzdelmeiben állhatott a dobogó harmadik fokára, míg Vozár Ferenc szintén bronzérmet szerzett a junior férfiak -80 kg-os küzdelmeiben.

14801200_10202445748940563_11001442_n

Balla Zoltán

A Balla Zoltán-Munkácsy Máté-Pénzes Tamás-Vozár Ferenc összetételű férfi kumitecsapat két kategóriában is döntőt vívhatott: a shobu sanbon csapatküzdelmek Európa-bajnoki címét megszerezte a kvartett, míg a rotációs kumite számban a második helyen végeztek a fiúk.

14741073_10202445748980564_507246842_n

A magyar wado-ryu válogatott tagjait a hazai stílusvezető Shihan Rostás Tibor vezetésével Szabó Zoltán és Hamza Zsolt, valamint Pénzes Tamás készítette fel.

Vozár Ferenc

A hangulat fergeteges volt a versenyen, az alábbi ízelítő megpróbálja átadni mindezt:

Ha érdekli, hogyan készült fel ez a világbajnoki csapat a megmérettetésre, erre a linkre kattintva sok mindent megtudhat.