Szatmári Petra volt a legjobb a 4 napos női ökölvívó Ob-n

2015. november 23. | szerző SzlobMil | Ökölvívás

Vecsésen négy napon át tartottak ökölvívó bajnokságot, melynek során a serdülő, junior, ifjúsági és felnőtt korcsoport versenyeit bonyolították le. A felnőtteknél Szatmári Petra teljesített a legjobban, 0-3-ra verte a sokkal rutinosabb Nagy Tímeát a döntőben. A megmérettetésen egyetlen TKO-s győzelem született, ezt Hugyecz Nóra érdemelte ki.

_JAN7722

Szatmári Petra (kékben) és Nagy Tímea csatája

A női ökölvívás magyarországi elterjedése jellemző, hogy a döntőkben 12 város versenyzői szerepeltek.

Csötönyi Sándor, a MÖSZ elnöke így foglalta össze a versenyen látottakat:

“A 48 kg méltó volt egy országos bajnoki döntőtől elvárt színvonalhoz, de Barankai meggyőző fölénnyel nyert. Az 54 kg döntősei többször is mérkőztek már egymással, váltakozó eredménnyel. A kitűnően rendező vecsésiek öklözője Szűcs óvatos taktikát választva is célhoz ért megvédte címét, ha csak egy hajszállal is, de nyert. A teljes ob-n egyik legkiemelkedőbb teljesítmény e a 60 kg-os Benke Sárié, aki olimpiai súlycsoportban villogott, igaz, ebben szerencsére Bugyik is méltó társa volt. A 64 kg-ban grammra azonos teljesítményt nyújtott a két lány, én például a magán pontozásommal 38-38-ra adtam a meccsüket, végül Oláhé lett az arany.”

A bajnokság legjobbja, Szatmári Petra:

“Bíztam a felkészülésben, az edzőimben és nem is kellett csalatkoznom. Végtelenül boldog vagyok, mert idei legjobb meccsemmel bizonyítottam, hogy januárban érdemes volt klubot, edzőt, súlycsoportot és várost váltanom. Azt gondolom, hogy a 75 kg-ba sikerül beleerősödnöm és meggyökeresednem. Ennek az útnak fontos lépése volt, hogy első magyar bajnoki címemet nyertem ebben a kategóriában. Ez az aranyérem azt mutatja, hogy igazán lehet helyem ebben a súlyban. Végig nagyon élveztem a mai döntőt, ott voltam fejben, tudtam koncentrálni, higgadt maradtam és maximálisan ott voltam.”

A döntők eredményei a felnőtteknél:

48 kg Barankai Virginia (Budaörsi Boksz Klub) – Dobrádi Csilla (Érdi Boksz Klub) 3-0

51 kg Fúró Virág (Debreceni Ökölvívó Klub) – Ancsin Katalin (KSI) 0-3

54 kg Kis Varga Bettina (Pécsi VSK) – Szűcs Szabina (Vecsés) 0-3

57 kg Gyurán Zsófia (Sopron-Gyevát) – Csombor Vivien (Egri Sportiskola) 2-1

60 kg Benke Sára (Vasas Süllős SC) – Bugyik Alexandra (Gladiátor Alapítvány Akadémia Győr) 2-0

64 kg Korcsmáros Mercédesz (Nyíregyházi VSC) – Oláh Eszter (Egri Sportiskola) 0-3

69 kg Szabó Nikoletta (Zuglói Boksz Klub) – Papp Nikoletta (Kőbánya SC) 0-3

75 kg Nagy Tímea (Debreceni Ökölvívó Klub) – Szatmári Petra (Madárfészek Alapítvány Akadémia) 0-3

81 kg Szabó Luca (Fitt Boksz Kőszeg) – Hugyecz Nóra (Bokszvilág SE Szeged) TKO, 4. menet

+81 kg Halmai Dia (Cosmos Star) – Jenei Lilla (Bokszvilág SE Szeged) 0-3

A bajnokság legjobbjának járó különdíjat Szatmári Petra kapta.