Száraz Vivien junior létére nyert a felnőttek között

2015. február 13. | szerző SzlobMil | Birkózás

Mint minden évben, így idén is megrendezték az ausztriai Wolfurtban a kadet, junior és felnőtt szabadfogású és női nemzetközi birkózó versenyt. Magyarország csak női szakágban képviseltette magát: a kadet és a felnőtt kategóriában  is számos érmet zsebeltünk be. Lányaink mindkét korosztály csapatversenyében ezüstérmesek lettek, Száraz Vivien pedig aranyérmet szerzett – írja a birkozoszov.hu.

plat

A 24. „Flatz Open” nemzetközi versenyre tizenhét országból közel kétszázhúsz versenyző érkezett. Kadet és junior birkózóink is szerencsét próbáltak, igaz, utóbbi korosztály ezúttal a felnőttek közt versenyzett. Aranyérmet két magyar vihetett haza. A kadet 43 kg-ban Szarka Szilviának nem volt ellenfele, így mérkőzés nélkül lett első helyezett, míg a felnőtt 75 kg-ban Száraz Vivien két győzelem után állhatott a dobogó legfelső fokára. A fiatalok közt 65 kg-ban Elekes Emese jutott döntőbe, ám ott svéd vetélytársa jobbnak bizonyult nála, így kénytelen volt beérni az ezüstéremmel.