Soha jobb kezdést: Csernoviczki Éva cselgáncs Európa-bajnok!!!

2014. április 25. | szerző Szasza | Judo

Magyar szempontból a lehető legjobban kezdődött a 2014-es cselgáncs Európa-bajnokság, miután Csernoviczki Éva megvédte a címét, és már a torna első napján aranyérmet nyert Montpellier-ben, a nők 48 kilogrammos kategóriájában.

Csernoviczki Éva (fehérben)

Az olimpiai és világbajnoki bronzérmes magyar versenyző a hazai Amandine Buchard-ral csapott össze a fináléban, ahol fél perc elteltével már mindkettejüket megintették, majd a francia egy villámgyors pörgetéssel vazaarit érően földre vitte Csernoviczki Évát. A 27 éves magyar dzsúdós nem adta fel, és 2 perc 15 másodperccel a vége előtt, szintén egy vazaarival egyenlített.

A folytatásban Csernoviczki volt aktívabb, a franciát 40 másodperccel a vége előtt meg is intették, ez a győzelmet jelentette volna a magyar versenyzőnek, ám a bíró 10 másodperccel a befejezés előtt őt is megintette, így jöhetett az aranypontig tartó hosszabbítás.

A ráadás 38 másodpercig tartott, ekkor a védekező francia újabb intést kapott, ezzel Csernoviczki megszerezte a magyar dzsúdósport 17. Európa-bajnoki aranyérmét. A tatabányai versenyző 2008 óta minden kontinensviadalon a dobogóra állhatott, mostani győzelmével 2 arany-, 3 ezüst- és 2 bronzérem az Eb-mérlege.

“A döntőben kicsit fáradt voltam, mert az elődöntő sokat kivett belőlem, és nem volt túl sok időm pihenni” – nyilatkozta Kossuth Rádiónak Csernoviczki Éva. Emiatt fáradtan kezdett, azonban ezen a holtponton túl tudott jutni, sikerült kiegyenlítenie és az aranyponttal nyernie – tette hozzá.

A magyar versenyző hangsúlyozta, a hosszabbítás előtt már látta, hogy riválisa fáradtabb nála. “Bíztam benne, hogy sikerül akciót dobnom, azt nem gondoltam volna, hogy Franciaországban intéssel sikerül nyernem.”

A sorozatban hetedik Eb-érmét szerző Csernoviczki megjegyezte, bár a tavalyi világbajnokságot követően fáradtnak érezte magát, most nagyon boldog, hogy újra motiváltan tudott a tatamira lépni.