Kiemelt hírek

Remy Bonjasky: Ami megtetszik, azt beépítem a stílusomba

2005. január 3. | szerző akadmin | K1

Remy Bonjasky, az amszterdami Mejiro Gym versenyzője, amúgy a sportág egyik legkiemelkedőb alakja, amolyan "nagyon nagy király" típus. Egy olyan versenyző, akinek 2004-ben is kijutott a pofozkodásból. Például decemberben bezsebelt egy Grand Prix-győzelmet. Ezek után készített vel interjút a merijogy.com.

– Minden bizonnyal hosszú és fáradságos felkészülés előz meg egy GP-döntőt. Hogyan készülsz mentális és fizikailag?

– Természetesen nagyon keményen edzek. Hétfőtől szombatig edzőm, Andre Mannaart segítségével, és egyszer vagy kétszer boxtréningeken is részt veszek Romeo Cansmil felügyelete alatt. Ez az ökölvívó-technikám csiszolása miatt szükséges. De nagyrészt itt edzem, az amszterdami dojo-ban.





Musashi és Bonjansky























– Volt eltérés az idei és a múlt évi GP-re való felkészülése között?

– Idén megpróbáltunk még keményebben készülni, mint 2003-ban. Rengeteget videóztunk, hogy kielemezzük a lehetséges ellenfeleket, valamint, hogy folyamatosan tudjuk követni a saját edzésmunkámat. Tudatosan készültünk a különböző küzdőstílusokra. Nagy hangsúlyt fektettünk az első összecsapásra (Ernesto Hoost-tal), mert azt mindenképpen meg kellett nyernem.

– A thai-boxolók különleges rítusokat, táncot mutatnak be összecsapás előtt. Neked van hasonló “kabalád”?

– Nem, nekem nincs ilyen szokásom, bár egy dologra odafigyelek. Ringbe lépés előtt sosem érintkezem a nézőkkel. Ez azért van, mert régebbi mérkőzéseim előtt ez nagyon megzavart a koncentrációban. De speciális rituálém nincs.

– A K-1 döntő estéjén Ernesto Hoost-tal, Francois Bothá-val és Musashi-val kellett megküzdened. Melyik volt a legnehezebb?

– Úgy érzem Mushashival volt a legnehezebb dolgom. Előtte már meg kellett vívnom Hoosttal és Bothával is, és mindkettőjükkel meggyűlt a bajom. Mire Mushashi jött, már 7 menetet küzdöttem, aztán a japánnal még ötöt. Nagyon kemény volt.

– Miután Hoostot hozták ki a bírák vesztesnek, ő nem volt elégedett a döntéssel. Ezután javasolta a nemzetközi bíráskodás bevezetését a 2005-ös GP-re. Mi a véleményed a nemzetközi bírákról?

– Ennek van előnye és van hátránya is. A japán bírók már ismerik a K-1 versenyzőket és szabályokat. Nagy tapasztalatuk van. Külföldi bírák még tapasztalatlanok ebben a stílusban. De azt gondolom, hogy valószínűleg gyorsan beletanulnának, és ez jót tenne a sportnak. Úgyhogy összességében egyetértek az ötlettel. A Hoost elleni meccsre visszatérve: Hoost-nak be kellett bizonyítania, hogy ő a jobb harcos. Ugyanígy nekem is bizonyítanom kellett. Nos, három menet után döntetlent hirdettek a bírák. Ezt el kellett fogadnom. Mint ahogyan Hoos-tnak is el kellett fogadnia azt, hogy az extra menetben én voltam a jobb.

– A repülő rúgások és a repülő térdrúgások Remy Bonjasky védjegyévé váltak. Honnan vetted az inspirációt ezekhez a technikákhoz?

– Szeretem nézni a különféle harcművészetek küzdelmeit. Érdeklődve figyelem, hogyan használják technikáikat a különböző harcosok. Ami nekem megtetszik, azt megpróbálom tökéletesíteni és beépíteni a saját stílusomba.

– Mi a véleményed a K-1 jelenlegi élvonaláról?

– Úgy vélem, nagyon magas a színvonal, annak ellenére, hogy van pár “reklámharcos”?

– Reklámharcos?

– Bob Sapp-nek és Akebono-nak nagyobb a kereskedelmi értéke, mint azt a tudása indokolná.

– És mi a véleményed a holland K-1 harcosokról? Ki a legjobb három K-1-es?

– Mint mondtam a K-1 nagyon magas színvonalon áll, és ez a holland harcosokra is igaz. A TOP 3 szerintem a következő: 1. Peter Aerts, 2. Alexey Ignasov, 3. Ray Sefo.

Melyik volt az eddigi legjobb K-1 mérkőzésed?

– Szeritem a Ray Sefo elleni volt az egyik legjobb harcom. Három évvel ezelőtt történt. Akkoriban Sefo volt az egyik legjobb K-1-es, én pedig csak két hetet készültem a meccsre… Ez volt az első küzdelmem Japánban.

– És van olyan meccsed, amire nehéz szívvel gondolsz vissza?

– A Sem Schilt ellenire és a Stefan Leko ellenire nem szívesen emlékszem. Mindkét összecsapást elvesztettem.

– Jó három éve kétszer is alulmaradtál a holland Jerrol Venetian-nal szemben. Szeretnél visszavágót?

– Nos, ha Venetian úgy fejlődött volna az utóbbi időben, mint jómagam, akkor örülnék egy visszavágónak. De Venetian az utóbbi meccseinek többségén veszített. Így, véleményem szerint, nem használna a fejlődésemnek egy Venetian elleni meccs. Akkor sem, ha legyőzném….

Forrás: mejirogym.com

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.