Ligeti Dániel bronzérmes Oroszországban

2013. május 27. | szerző akadmin | Birkózás

A 120 kg-osok között szereplő Ligeti Dániel bronzérmet nyert az oroszországi Dagesztánban, az Ali Alijev szabadfogású birkózóversenyen.

A magyar sportági szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint Ligeti legyőzte az orosz Magomedovot, az azeri Európa-bajnok Iszajevet, a grúz olimpiai ezüstérmes David Mozdmanisvilit, majd az elődöntőben kikapott a későbbi győztes azeri Dzebiszovtól. A bronzmérkőzésen az orosz Aszlan Maszlagov ellen harcolta ki az érmet.

A viadalon hosszas kihagyás után újra szőnyegre lépett az olimpiai bronzérmes Hatos Gábor, aki eggyel magasabb súlycsoportban, a 84 kg-osok között indult és végül a hetedik helyen zárt.A magyar szabadfogású válogatott további egy héten át folytatja a felkészülést a mahacskalai edzőtáborban.