Kiemelt hírek

KÖNYVAJÁNLÓ: Liang Shou-Yu mester és Wu Wen Ching: 24 és 48 lépéses Taijiquan

2013. április 19. | szerző akadmin | Kung-fu

Gyakorlati útmutató és harci alkalmazások.
Taijiquan – az egészség és a harcművészetek legmagasabb szintje. E művészet megismeréséhez kap a kezébe az olvasó egy olyan nem mindennapi kézikönyvet, amelynek társszerzője Liang, az egyik legmagasabb fokozatú kínai mester. Érthetően, alapos bevezetést kapunk a 24-es és a 48-as formához, a légzéshez, a tudat irányításához, a test elrendezéséhez, valamint a qi fejlesztéséhez.

Liang_Shou-Yu-24_es_48_lepeses_Taijiquan

Fedezd föl a taijiquan egészségre gyakorolt kedvező hatásait!
Tanuld meg mindegyik mozdulat harci alkalmazását – ez teszi élővé és eredetivé gyakorlásod!
Már napi húsz perc gyakorlás is jelentős, jótékony változást hoz a gyakorló egészségében, mozgékonyságában.
Szerezz mélyebb belátást a yin-yang és az öt elem filozófiai elméletébe a kiváló magyarázatok és ábrák segítségével!
A könyv gyakorlatias oktató eszköz a kezdők számára, és kiváló kézikönyv a haladottabb tanítványoknak.
„Az érdeklődő olvasó a taiji számos harci alkalmazását és egészséget javító gyakorlatát találja meg e műben. Gratulálok Liang és Wu mesternek ezért a közös lelkiismeretes és eredményes fáradozásért.”
Wang Ju-Rong nagymestera Shanghai-i Kínai Atlétikai Intézet professzora
rangidős nemzetközi wushu bíró – kínai tagozat


Az előszóból:
“A taijiquan (tai chi chuan) olyan gyógyító/harci művészet, amely a harci alkalmazásokat ötvözi a qi (chi, energia) keringetésével, a légzéssel és a nyújtással. Alapvetéséhez és gyakorlási elveihez fölhasználja a yin-yang, valamint az öt elem ősi elméletét. A taiji gyakorlása a tudat, a qi és a test egyesítését is magában foglalja. A qi keringetését eredetileg azért végezték, hogy a harcos testének benső erejét növeljék. A benső erő küzdelem érdekében történő fejlesztésének gyakorlatairól kiderült, hogy hatékonyak az élet meghosszabbításában, a gyógyításban, illetve a fiatalodásban. Az egészségre gyakorolt jótékony hatása tette a taijit elsősorban oly népszerűvé napjainkban.
Lázas életformánk annyira elfoglalttá tesz bennünket, hogy nem érünk rá az egészségünkkel foglalkozni egészen addig, míg problémánk nem lesz vele. Szerencsénkre a modern orvostudomány sok betegségre tud már orvosságot kínálni, de sajnos még mindig vannak olyanok, amelyek gyógyíthatatlanok. Sokszor nem a betegség okát gyógyítják meg, ezért az más és más formában üti fel fejét. A taiji hatalmas áldása, hogy megerősíti és javítja a fizikai és az energetikai testet, aminek az a hatása, hogy megelőzi és meggyógyítja a betegségeket.
A taijiquan rendszeres gyakorlása révén egyenletesen tudjuk tartani az egész testben a vér és az energia keringését, miáltal megelőzhetjük a betegséget. A hagyományos kínai orvosi elmélet a megelőzésre helyezi a legnagyobb hangsúlyt: a problémát azelőtt kell megoldani, mielőtt bármiféle szimptóma jelentkezne. Ha már van valamilyen problémánk, helyreállíthatjuk az egészséget a taiji rendszeres gyakorlásával, mielőtt a betegség nagyobb károsodást okozna. Ha a betegség már kárt okozott, akkor erőteljes változtatásokat kell tennünk annak érdekében, hogy helyrehozzuk azt. Ha meggyógyult a sérülés, kiváló egészség-helyreállító gyakorlat a taiji egyenletes, lassú és egységes mozgása.
Ismerek egy történetet egy híres kínai doktorról, akit hálás páciensei elhalmoztak ajándékokkal és kora legnagyobb orvosának kiáltottak ki. Ám ő alázatosan visszautasította a címet, és elmesélte két ugyancsak orvos bátyja történetét. Íme az elhangzottak egy változata:
Én olyan orvos vagyok, aki csak akkor tudja meggyógyítani a betegséget, mikor az már megjelent és kárt okozott. Középső bátyám olyan doktor, aki az éppen még csak megjelenő betegséget is képes gyógyítani, de legidősebb bátyám megelőzi magát a betegséget. Én képes vagyok helyreállítani a testben okozott károsodást, s ez elég szembeszökő, ezért képességem híre elterjedt az egész országban. Középső bátyám képessége, hogy meggyógyítsa a betegséget, mielőtt az nagyobb bajt okozna, kevésbé egyértelmű, ezért ő csak a mi vidékünkön ismert. Alig érzékelhető a betegség, ha megelőzzük, mielőtt az kitörne – legidősebb bátyám erre való képességéről ezért alig vesznek tudomást az emberek.
Drága barátaim, hiába vagyok a leghíresebb három testvérem közül, nem én vagyok a legjobb, mert én csak a bajt tudom orvosolni. Középső bátyám, habár nálam kevésbé ismert, sokkal kiválóbb nálam, mért még az előtt képes meggyógyítani a betegséget, mielőtt az bármiféle károsodást okozna. Legidősebb bátyám ugyan a legkevésbé ismert, mégis a legkiválóbb hármunk közül, mert képes megelőzni a problémákat, mielőtt megjelennének.
Nos, mi alkotja a taijinak ezt a „mágikus” képességét? Testi szinten a lassú, ellazult, sűrítést, majd kiterjedést létrehozó mozdulatok a teljes testre gyakorolt hatást hoznak létre. Azáltal, hogy lehetővé tesszük az izmoknak az ellazulást, javul a vérkeringés. A gyakorlat a teljes testre kihat, nem korlátozódik a karokra és a lábakra, hanem a lágy mozgás lazítja a gerincet, a bordákat és a belső szerveket. A szervek „masszírozása” által föloldjuk a körülöttük fölhalmozódott feszültséget és növeljük a vérkeringést. Sok életveszélyes betegség a szervekkel kapcsolatos problémákból fakad, ezért fontos, hogy egészségesen tartsuk a szerveket. A lassúság lehetővé teszi, hogy feszítés nélkül mozogjunk, nem úgy, mint a gyors mozdulatok, amelyek hirtelen izomösszehúzódásokat igényelnek. A taiji lassú mozdulatai közben ellazul a tüdő is, és több oxigént tud fölvenni.
A taijiquan segít föloldani azt a feszültséget, amelyet a napi kemény munka okoz. Föloldja a fejben és más területeken fölhalmozódó lelki és energetikai feszültséget, stagnálást. A modern tudomány igazolta, hogy agyunk egyes részei valamilyen feladatra specializálódtak. Egy, hét, hónap, vagy akár év során agyunk egyik vagy másik részét túlerőltethetjük. A túlerőltetés gyakran okoz olyan nagy feszültséget, amelyet nem tudunk eloszlatni a fejünkből, s ilyenkor zavaros a gondolkodásunk, könnyen haragossá válunk, fejfájásunk lehet. A taiji segít abban, hogy újra eloszlassuk az energiát a testünkben azáltal, hogy a feszült területekről elvezetjük a túl sok energiát, s így visszanyerjük az egyensúlyt. A taiji kora reggeli gyakorlása kitisztítja a tudatot és fölkészít a napi feladatok elvégzésére. Ez az egyik oka annak, hogy a külföldi látogatók megdöbbenésére kínaiak milliói gyakorolják reggelente munka előtt a formagyakorlatokat a parkokban. Egy szó mint száz: a gond a gondtalanság hiánya. Tanulj meg gondtalanul élni, hogy megelőzd a gondokat!”
A könyv saját oldala – itt rendelhető!

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.