Karakas Hedvig történelmi bronzot szerzett Tokióban

2015. december 7. | szerző SzlobMil | Judo

Karakas Hedvig korábbi világbajnokokat és ranglista-vezetőket is legyőzött a judós tornák legrangosabb rendezvényén, a tokiói Kano-kupán, ahol végül a bronzéremig jutott. Ez az eredmény azt is jelenti egyben, hogy a Grand Slam-sorozatok történetében ő lett a harmadik magyar, aki érmet tudott szerezni ezen a tornán.

karakas2015tokio

Az esztendő utolsó olimpiai kvalifikációs viadala egyben a sportág legendás versenye volt a hétvégi tokiói Grand Slam, amelyen 91 ország 472 judósa lépett tatamira. A magyar színeket nyolc versenyzőnk képviselte, közülük Karakas Hedvignek sikerült emlékezetessé tennie a japán tornát.

Toncs Péter tanítványa egy hongkongi judóssal kezdett: ipponnal „melegített” a jóval nehezebbnek ígérkező folytatásra, ahol a hazaiak nagyágyúja, a súlycsoport 2014-es világbajnoka, Udaka Nae várt rá. Hédi állta a sarat, sőt, a hosszabbításban ki is csikarta a győzelmet: intéssel nyerte az aranypontos csatát!

A kétszeres pán-amerikai bronzérmes, a kubai Ojeda következett, akit vazarival sikerült legyőzni, ez pedig azt jelentette, hogy Hédi elődöntőt vívhat a judós szentélyben! A döntőbe jutásért két korábbi junior-világbajnok nézett farkasszemet, de a francia Receveaux bírta jobban az idegek harcát, Karakas Hedvig a bronzmeccsen javíthatott.

tokio2015car

Méghozzá nem akárhogy: szinte megalázó győzelmet aratott a súlycsoport korábbi világranglista vezetője ellen: másodpercek alatt földre teremtette, majd leszorította német Ropertet. A bronzérem mellé némi pénzdíj is járt, de ami ennél sokkal fontosabb: a Tokióban megszerzett kétszáz ranglistaponttal a BHSE versenyzője óriási lépést tett a riói olimpia felé! Karakas Hedvig sikerének értékét növeli, hogy a japán viadalon korábban csupán két versenyzőnk, 2009-ben Mészáros Anett, tavaly pedig Ungvári Miklós tudott a dobogóig jutni.

Forrás: judoinfo.hu