Judo: 18 érem a magyaroktól a veterán Eb-n!!!

2016. július 1. | szerző SzlobMil | Judo

Idén a horvátországi Porecben zajló Judo Fesztiválon belül rendezték meg a veteránok Európa-bajnokságát. Harminchét ország 778 versenyzője között harminchat magyar is ott volt, akik összesen 18 érmet, köztük hat aranyat szereztek.

Nagysolymosi a dobogó legfelső fokán (fotó:

Nagysolymosi a dobogó legfelső fokán (fotó: Emanuele Di Feliciantonio)

A mieink a tavalyi, hazai rendezésű és nagy sikerű veterán Eb után, ezúttal is kitettek magukért. Tizennyolc éremmel – köztük hat arannyal, öt ezüsttel, hét bronzzal –, valamint nyolc pontszerző helyezéssel az éremtáblázat negyedik helyét szerezték meg.

Az első hely a csaknem kétszáz főt (!) nevező Franciaországé (16, 23, 29) lett, a képzeletbeli dobogóra még Oroszország (14, 7, 19) és Olaszország (10, 4, 12) fért volna fel.

Az egyik magyar aranyérmest, Fekete Józsefet próbálják meg elkapni

Itt az egyik magyar aranyérmest, Fekete Józsefet próbálják meg elkapni (fotó: Emanuele Di Feliciantonio)

Aranyérmeseink:

Sinka Szabolcs (M1, 66 kg), ifj. Nagysolymosi Sándor (M1, 81 kg), Horváth Tamás (M4, 100 kg), Szemler István (M4, 90 kg), Fekete József (M5, 100 kg), Illés Anikó (F1, 52 kg)

Ezüstérmeseink:

Fónay Zsolt (M3, 81 kg), Szőcs László (M4, +100 kg), Korányi Miklós (M5, 60 kg), Csihi János (M8, 73 kg), Nagy Olga (F1, 78 kg)

A nők is kőkeményen küzdöttek

A nők is kőkeményen küzdöttek (Fotó: Emanuele Di Feliciantonio)

Bronzérmeseink:

Deák Attila (M2, +100 kg), Göndöcs Attila (M4, 60 kg), Nagy Aladár (M7, 66 kg), Novák Szilvia (F2, 48 kg), Pósán Edina (F2, 57 kg), Reiner Cecília (F2, +78 kg), Szabó Szilvia (F3, 70 kg),

Negyedik helyezett lett: Nagy Erzsébet (F3, 78 kg)

Ötödik helyezett lett: Zsobrák János (M3, 66 kg), Tordai Levente (M4, +100 kg), Kersics Antal (M5, +100 kg), Halmi János (M7, 100 kg), Csete Margit (F1, 70 kg), Pölcz Anita (F3, 70 kg)

Hetedik, azaz pontszerző helyen végzett: Orosz Sándor (M4, 81 kg)

A török télapó is versenyzett (Fotó: Emanuele Di Feliciantonio)

A “török télapó” is versenyzett (Fotó: Emanuele Di Feliciantonio)

A versenyről egy rakás fotó született, ezeken az European Judo Union oldalán tekinthetik meg.