Itt a második: Veréb István is bronzérmes a birkózó-Eb-n

2014. április 4. | szerző Szasza | Birkózás

Ligeti Dániel csütörtöki sikere után pénteken újabb éremesélyes birkózónknak szoríthattunk a finnországi Európa-bajnokságon, és a siker nem is maradt el. A szabadfogásúak 86 kilogrammos kategóriájában szereplő Veréb István megszerezte a magyar csapat második bronzérmét Vantaában.

Veréb István (fotó: MTI)

A tavalyi, budapesti világbajnokságon harmadik helyezett szombathelyi sportoló a grúz Dato Marszagisvilivel vívta a bronzmeccset, és bár az utolsó percben 5-0-s hátrányban volt, végül tussal győzött.

Veréb Ligeti Dániel (125 kg) csütörtöki harmadik helye után a magyar csapat második érmét szerezte meg a kontinensviadalon.

Pénteken korábban Németh Zsanett ötödik lett a nők 75 kilós kategóriájában, míg Gulyás Zsombor a szabadfogásúak 70 kilós súlycsoportjában végzett szintén az ötödik helyen.