Kiemelt hírek

Európa-kupák: négy bronzérmet szereztek a fiatal magyar judokák

2014. május 19. | szerző Szasza | Judo

Harminckét fiatal magyar induló képviselte Magyarországot két cselgáncs Európa-kupán: a juniorok a romániai Déván, az ifjúságiak Lengyelországban léptek tatamira. Judokáink a két tornáról négy bronzérmet hoztak haza, de belefért még három ötödik és három hetedik helyezés is.

cselgancsjunior

A dévai junior Európa-kupán tizenhárom magyar judoka szállt versenybe a 259 fős mezőnyben, és hárman is dobogóra állhattak: Pupp Réka (48 kg, Atomerőmű SE), Végvári Martin (66 kg, Mogyi-Bajai JC) és Pál Gyula (73 kg, Honvéd-Kipex) is bronzérmet szerzett.

Sőt, rajtuk kívől két másik versenyzőnk, Gáspár Dominik (60 kg, Honvéd-Kipex) és Rábai László (90 kg, Leányvár SE) is ugyanilyen éremért harcolhatott, de az utolsó meccsükön vereséget szenvedtek, így ötödik helyen fejezték be a versenyt. Összesítésben Hollandia nyerte a tornát, hazánk a 13. lett.

Az ifjúságiak lengyelországi Európa-kupáján, Bielsko Bialán sem maradtunk érem nélkül, a vereséggel nyitó Joó Ákos (+90 KG, KSI SE) utána négy meccset nyert sorozatban, így ő is harmadik lett. Az élen Olaszország végzett, Magyarország 11. lett az éremtáblázaton.

Junior Európa-kupa, Déva (magyar eredmények)