Erdős Martin ezüstérmes a karate Eb-n

2016. február 8. | szerző SzlobMil | Karate

A limassoli kadet, junior és U21-es karate Európa-bajnokság szombati napján az MTK-s Erdős Martin a dobogó második fokára állhatott fel a juniorok mezőnyében. A tavalyi évben az MKSZ által az év férfisportolójának választott Hárspataki Gábor az U21-esek 75 kg-os súlycsoportjában bronzérmet nyert.

erd

Meggyőzően vette a 68 kilogrammos súlycsoport selejtezőit Erdős Martin. A Barcsról a fővárosba került fiatal magyar első három mérkőzését 13-0-ás(!) pontkülönbséggel nyerte, majd a belga Rosiellót is legyőzve bejutott a fináléba. A döntőben a montenegrói Hodzic nyert 2-0-ra, de az ezüstéremmel Erdős így is pályafutása legnagyobb sikerét érte el.

Erdős Martin eredményei:
A 16 közé jutásért: – Basha (albán) 5-0
Nyolcaddöntő: – D’Abrunzo (olasz) 4-0
Negyeddöntő: – Yilmazer (török) 4-0
Elődöntő: – Rosiello (belga) 3-2
Döntő: – Hodzic (montenegrói) 0-2

A 2015-ben szerzett U21-es világ- és Európa-bajnoki címe után Hárspataki Gábor Cipruson is felállhatott a dobogóra.

A magyar válogatott egy ezüst- (Erdős Martin, junior 68 kg) és két bronzéremmel (Hárspataki Gábor, U21 75 kg és Vécsei Balázs, kadet 57 kg) fejezte be az idei korosztályos Eb-t.